Tarım Kredi’de Ayhan Karayama görevden alındı!

Tarım Kredi Kooperatiflerinde bir dönem kapandı. Eski Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik döneminde Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürü yapılan Ayhan Karayama, görevden alındı.

banner255
Tarım Kredi’de Ayhan Karayama görevden alındı!
banner200

Tarım Kredi Kooperatiflerinde bir dönem kapandı. Eski Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik döneminde Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürü yapılan Ayhan Karayama, görevden alındı.

Uzun süredir görevden alınması beklenen Karayama'nın kararı önceki gün verildi. Karayama'nın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla görevden alındığı belirtilirken, yerine eski Bilecik Milletvekili Fahrettin Poyraz getirildi.

Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği Yönetim Kurulu, bugün olağanüstü toplanarak, Genel Müdür Ayhan Karayama'nın görevine son verdi. Karayama'nın görevden alınmasıyla birlikte yerine de atama yapıldı. Buna göre 3 dönem Bilecik milletvekilliği yapan Fahrettin Poyraz, Tarım Kredi Kooperatiflerinin yeni Genel Müdürü oldu.

FAHRETTİN POYRAZ KİMDİR?

Fahrettin Poyraz, 3 Temmuz 1968'de Kütahya Domaniç'te doğdu. Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesini bitirdi. Yüksek lisansını Kırıkkale Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Kamu Yönetimi Bölümü ile Türkiye ve Orta Doğu Amme İdaresi Enstitüsünde; doktorasını Hacettepe Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Kamu Yönetimi Anabilim Dalı Siyaset Bilimi alanında tamamladı. Maliye Bakanlığında muhasebe denetmeni, Sayıştay Başkanlığında başdenetçi olarak görev yaptı. Siyasal Bilgiler Fakültesi Mezunları Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Yönetim Kurulu Üyeliği ile Mali Hukuk Dergisi Yayın Kurulu Üyeliği görevlerinde bulundu. 22, 23 ve 24'üncü dönemde Bilecik Milletvekili seçildi. 24. Dönemde Kamu İktisadi Teşebbüsleri Komisyonu Başkanı görevini yaptı. Poyraz, evli ve 5 çocuk babasıdır.

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 05 Mayıs 2019, 20:25
YORUM EKLE
YORUMLAR
ADANA
ADANA - 4 yıl Önce

Sıra sanada gelecek müdürcük

- 4 yıl Önce

Tarımdan haber yorumlarına konu olanlar gidiyor.. İlginç... Sıradaki Genel Müdürlük veya iller Like'ınıza göre vakit yaklaşıyor gibi sanki..

Helal olmasın
Helal olmasın - 4 yıl Önce

Bir tmo cu olarak Allah bizi Ayhan Karayama dan korudu diyorum. Çok haksızlık yapan bir insan kendisi çok. Bir örnek vereyim. TMO ya gn md olarak atandı, sonra ttk'ya gideceği belli olunca Eskişehir şube müdürünü bilgi işlem daire başkanı yaptı. Sonra beyefendinin görevlendirme yazısını yazdırdı, aldı yanında götürdü. Adam tmo da daire baskaniyken tarım kredide özel kalem müdürü oldu. 6 ay sonra müşavir yaptılar ttk da görev yapmaya devam etti. Hem buradan maaş aldı hem de oradan. Kimbilir oradan başka ne paralar aldı? Bu hak mıdır, adaletmidir? Bu adam burada daire başkanı olmayı asla hak etmemişti. Haram olsun hakkımız.

hakkimiz haram olsun
hakkimiz haram olsun - 4 yıl Önce

Ayhan karayama sonunda bu kadar insanin ahi vebali tuttu iste. Sen bizi kis gunu sokaga attin ekmege muhtac ettin issiz biraktin. simdide kendin kis gunu ayni seyi yasiyosun. kimsenin ahi kimsede kalmazmis... Haklarimiz haram olsun.....

Alma mazlumun ahını
Alma mazlumun ahını - 4 yıl Önce

Alma mazlumun ahını çıkar aheste aheste. Onca günahsız insanı ekmeğinden, arkadaşından, işinden ettin. Beter ol.

Personel
Personel - 4 yıl Önce

Vatandaş Ayhan..... Artık itibarınla başbaşa kaldın. Bakalım seni maşa gibi kullananlar seni arayıp seni yanına alırlar mı.... Sanmıyorum...

Zalimlerin Sonu...
Zalimlerin Sonu... - 4 yıl Önce

Bizler, eş ve çocuklarımız bu zalimin zulmüne uğradık! Hakkımızı helal etmiyoruz. İki cihanda iki elimiz yakasında olacak inşallah! Zalimler sonunda mutlaka kaybederler! Allah iyilerle beraberdir!

vicdan
vicdan - 4 yıl Önce

Ayhan karayama, hatırlarsan göreve gelir gelmez Mustafa Söylemez denilen zatın aklına uyup güya vakıf uyelerinin hakkını düşünerek çok gider oluyor diye 5 mayıs 2016 da 5 günahsız kişiyi kandil günü işten çıkartmıştın.Ama söz M.söylemez denilen o müdüre gelince aldığı maaşlar hiç gözüne görünmemişti.Bunlar yetmezmiş her yere kendi adamlarını yüksek ücretlerle yerleştirmiştin.Hani bunun neresinde vicdan.Ama Allah birdir tektir.Yüce rabbim bunların hesabını ahirette soracaktır.


banner151

banner251