Tarım Kredi üniversite ile ortak çalışacak!

Ege Üniversitesi Rektörlüğü ile Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği arasında, Ar-Ge, eğitim programları, seminer, sosyal sorumluluk projeleri ve ortak çalışmalar yürütmek amacıyla protokol imzalandı.

Tarım Kredi üniversite ile ortak çalışacak!

Ege Üniversitesi Rektörlüğü ile Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği arasındaki protokol töreni EÜ Rektörlüğü Eski Senato Salonu'nda düzenlendi. Törene, EÜ Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak, ile Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Yönetim Kurulu Üyesi İrfan Karakaya, Genel Müdür Dr. Fahrettin Poyraz, Genel Müdür Yardımcısı Özgür Güven, İzmir Bölge Müdürü Mücahit Asalıoğlu, Pazarlama Daire Başkanı İlyas Kılıç ile Ege üniversitenin üst yönetimi, akademisyenler ve Tarım Kredi Kooperatifleri yöneticileri katıldı.

Alacağımız destek bizi ileriye taşıyacak

İzmir ve çevresinin tarımın merkezi konumunda olduğunu dile getiren Genel Müdür Poyraz, "İzmir ve çevresindeki tarımsal faaliyetlere büyük önem veriyoruz. Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli de göreve gelir gelmez kooperatifçiliğin, tarım sektöründe yaşatılmasını ifade etmişti. Bu öngörüden hareketle Ege Üniversitesi gibi bir bilim yuvasından alacağımız desteklerle birliğimizi çok daha ileriye taşıyacağımıza inanıyorum" diye konuştu.

Protokol, sektörle üniversiteyi buluşturuyor

Protokolün sektörle üniversiteyi buluşturduğunun altını çizen Genel Müdür Poyraz, "Bizim için bu protokol çok önemli. Ege Üniversitesi Türkiye'de tarımsal faaliyetler noktasında hem teorik hem de pratik bilgi ve beceriye sahip en deneyimli üniversitelerimizden birisi. Biz sektörün ana aktörlerinden bir tanesi olarak işin pratiğinde kazanıp da geliştirmek istediğimiz yönlerimiz var. Özellik sahada olduğumuz için üreticilerimizden gelen taleplerle ilgili yapılması gerekenler noktasında da bilgi birikime ihtiyacımız var.

Bu anlamda kendi çalışan personelimizin eğitimi başta olmak üzere, çiftçilerimizin yaygın eğitimlerine kadar Ege Üniversitesi ile işbirliği protokolünün ülkemiz açısından da önemli olduğunu düşünüyorum. Tarımda hem ülkemizi kalkındıracak ve uluslararası düzeyde rekabet edebilecek duruma getirebileceksek, hem de üniversitemizi ve kurumumuzu daha güçlü kılacaksak protokol de önem kazanıyor. Aslında protokolle her iki kurumun imkanlarının belli ölçüde bir araya getirilerek çiftçilerimize ve ülkemize sunulmuş oluyor" dedi.

Ege Üniversitesi ve Tarım Kredi arasında ikinci protokol

Türkiye'nin en büyük çiftçi ailesi Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Birliği'nin uluslararası düzeyde kaliteli eğitim sunan Ege Üniversitesi arasındaki ikinci önemli işbirliği protokolü olduğuna dikkat çeken Rektör Budak, "Tarım Kredi Kooperatifleri ile ikinci protokolümüze imza atıyoruz. Ege Üniversitesi olarak çiftçiden aracısız gıda malzemeleri temin ediyoruz. Böylece hem daha uygun fiyata alım yapıyoruz hem de çiftçimizi aracılardan korumuş oluyoruz. Üniversitemizdeki bütün yiyeceklerimiz, Tarım Kredi Kooperatifi'nden doğrudan temin ediliyor. Bunun başka üniversitelere de örnek olacağını düşünüyorum" dedi.

Bakan Pakdemirli'nin çağrısına yanıt verdik

Protokolün her iki kurum arasında, Ar-Ge, eğitim programları, seminer, sosyal sorumluluk projeleri ve ortak çalışmalar yürütmeyi amaçladığını söyleyen Rektör Budak, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli'nin İzmir'e yaptığı ilk ziyaretindeki çağrısına da yanıt vermiş olduklarının altını çizdi. Budak, "Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli'nin İzmir'e yaptığı ilk ziyarette de önemle vurguladığı tüm sektörlerin işbirliği içinde çalışması konusunda üzerimize düşeni yapıyoruz.

Protokol bu anlamda da önem arz ediyor. Türkiye dünyada ciddi bir ekonomik rekabet içinde, bu rekabette de tarım başta olmak üzere üniversite olarak üzerimize düşeni yapmak için yoğun çaba harcıyoruz. Var olan bilgiyi sahaya yansıtma anlamında ilk örneğini yapıyor olmak üniversitemiz için inanılmaz bir bahtiyarlık. Protokolün ülkemize ve her iki kurumumuza hayırlı olmasını diliyorum" diye konuştu.

TARIMDANHABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
Tebrik
Tebrik - 11 ay Önce

Balıkesir bölgenin eski bölge müdürü İshak bey bize Ünv den hocalar ders aldirmisti. Çok faydasını görmüştük. . Bu kurum çok adam harcadı coook

Taşeron
Taşeron - 11 ay Önce

Bizim gibi pişmiş işini bilen personel birdaha bulamaz sın bizleri çok iyi müdürler yetiştirdi bilginize tarım kredi taşeronuna sahip çıkmalı..

Kimin parasını harcadınız
Kimin parasını harcadınız - 11 ay Önce

Tohumculuk kuruluşların seçimlerine ( TODAB, TÜRKTOB,TÜSÜAB va) kooperatif çalışanlarını Türkiyen in her tarafından Ankaraya getirerek müdahale edip yönetimlerini ele geçirdiniz.Bu işler için yol parası, otel ve harcırah ödediniz. Resmi araçları kullandınız. Milyonlarca para harcadığınız söyleniyor.
Ne kadar para harcadınız.Bu sivil toplum örgütlerinin
Yönetiminde devletin ne işi var.M adem devlet yönetecekti neden kuruldular.Kapatın gitsin. Birde diğer üyeler aidat öderken siz aidat bile ödemiyorsunuz. ÖNCE KENDİ İŞİNİZİ YAPIN ÇİFÇİNİN VE DEVLETİN PARASI ARPALIKMI?

Amaç??  araziye çık araziye
Amaç?? araziye çık araziye - 11 ay Önce

Yorumsuz ne anlar iseniz artık.

Basın
Basın - 11 ay Önce

•Bomba haber bu hafta sonu!!!
Cuma gününü bekleyin

bu ne perhiz bu ne lahana turşusu
bu ne perhiz bu ne lahana turşusu - 11 ay Önce

bu ne perhiz bu ne lahana turşusu

- 11 ay Önce

TODAB ve TSÜAB seçimleri için bir kuruş harcırah ödenmemiştir. Bu gibi kurumları, bazı gözü dönmüslerden korumak için gerekli gayret tabiki gösterilmiştir ve gösterilmeye de devam edilecektir. Sizin tohumculuğu gelistirmek istediğinize kargalar bile güler, nitekim yaptıklarınız yapacaklarınızın teminatıdır. Sizin derdinizin ne olduğunu herkes biliyor.
İşinize bakın hadi...

ARGE
ARGE - 11 ay Önce

Sayın Genel müdür bu çalışmalar için bu kadar para ödemenize gerek YÖK. Başarı istiyorsanız yapacağınız iş çok basit işi ehline vereceksin Eski genel müdür Bedrettin yıldırım gibi siyasete sırtını döneceksin. Bu işler için kurumdan parada çıkmaz.