Tarım Kredi personel alımında en başa döndü!

Tarım Kredi Kooperatiflerinde 5 ay önce açıklanan personel alımında başa dönüldü. Merkez Birliği Yönetim Kurulu, personel alımı için idareyi yeniden yetkili kıldı.

Tarım Kredi personel alımında en başa döndü!
banner200
banner217

ÖZEL HABER

Bu haber, aylardır Tarım Kredi'nin personel alım ilanına çıkmasını bekleyenleri üzecek.

Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği'nin dün yapılan yönetim kurulu toplantısında personel alımı konusunda yeni bir gelişme yaşandı. Tarım Kredi'nin personel alım ilanına çıkması beklenirken, Yönetim Kurulu aldığı kararla idareye yeniden yetki verdi. Yani aylardır beklenen personel alımında başa dönüldü.

Buna göre bölgeler norm kadroları belirleyecek. Bölgelerin personel ihtiyacı tespit edildikten sonra belirlenecek tarihte ilana çıkılarak personel imtihanı yapılacak.

Bilindiği üzere geçtiğimiz Kasım ayında Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, Meclis Plan ve Bütçe Komisyonu'nda Bakanlığın 2017 bütçe sunumunda yaptığı konuşmada, personel alımı ile ilgili açıklamalarda bulunmuştu. Buna göre Tarım Kredi Kooperatifleri'ne 166 tanesi ziraat mühendisi olmak üzere 400 personelin alınması bekleniyordu. Ancak aradan geçen 5 aya rağmen bu konuda Tarım Kredi Kooperatifleri tarafından hiç bir açıklama yapılmadı.

TARIMDAN HABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
Canını dişine
Canını dişine - 4 yıl Önce

Kurumu bilen ve pişmiş personel varken yeni alım mantıklı değil taşeron lar beklemede

yapın
yapın - 4 yıl Önce

tarım kredi oturulan bir kurum değil imece personeli olarak diyim oturarak para kazanılıyor sanmayın çatır çatır iş var yükde taşınıyor işde yapılıyor sen o kafa ile git amele ol yatan duran bir kurum değil . ve Burda kurum içi bekleyen personeller var ve hepsi lisans düzeyinde çalışmakta hamal gibi kusra bakma .

Canını dişine
Canını dişine - 4 yıl Önce

Kurumu bilen ve pişmiş personel varken yeni alım mantıklı değil taşeron lar beklemede

Adalet yok
Adalet yok - 3 yıl Önce

Arkadaşlar biz odacilar hakkımızı istiyoruz, güya odaciyiz temizlikciyiz valla yapmadığınız iş yok gübre indir yem kamyonuyla köylere ahirina kadar yem götür bide kamyon giremiyor yok ille ahıra indir 30 40 adım taşı babam taşı memur mazot vermez ,yem vermez gübre vermez kömür vermez hepsini bize yaptırıyorlar haaa oda yetmiyormuş sanki teftişe ben girecemya yetkili memurumya neymiş arşivi ben tutucakmisim ,duzenleyecekmisim ya size nedeyim daha neleri var neleri kömür dağılımı var diyorum çıkmam lazım 3ten sonra çık oda olmadı mı cumartesi pazar günü dagitirsin diyor gübre kimyon unu cumartesi pazar günü getirtiyorlar neymiş efendim hafta içi çok yoğun oluyormuş yazıklar olsun yazıklar maaş desen benim iki katim yok teşvik yok ikramiyesi..

mehmet GÜNDEŞ
mehmet GÜNDEŞ - 4 yıl Önce

Bolge ve kooplarda eleman eksiği hat safhada. Bazı koopler haftanın 1 gunu açılıyor. Bedrettin bey birden çok adam aldı diyenler 400 personelin ilanına çıkamadı. Sayın Bakanım, Cumhurbaşkanım duyun sesimizi. Kurumun imkanlarını kullanarak siyasi gundemi takip etmekten başka faydası olmayanlardan koruyun bizi.

Imece Tareks
Imece Tareks - 4 yıl Önce

Genel müdürümüz sözünün yanında durur hiç kimse abartmasın taşeron bekleyenler varken dışardan alım mantıklı olmaz kuruma yük olur bu kurum içi alım yapılmalı öncellikle daha iyi olur diye düşünüyorum hükümet taşeron kadro gelirse ciddi yük olur yeni alım kurum içi olacağına inanıyorum çünkü emek sarfetiyoruz.

- 4 yıl Önce

Bir Allahin kulu da cikip dogru durust aciklama yapsin lutfenn kpss geldi mayis ayina girecegiz alim var mi yok mu biz de bosuna beklemeyelim

Ciddi yorumlar var
Ciddi yorumlar var - 3 yıl Önce

Oncelikle zahmet edip fikirlerini sunmus olan kardeslerime tesekkur ederim. Odacilar calismiyor diyen zihniyeti anlamis degilim. Mufettis geldiginde bizim mudurler ne yapiyor calisan memurlar ne yapiyor. Ama ne hikmetse odacilar calismiyor. Bu odacilar calismiyor diyen arkadasim KAC KEZ DEPONA GIDIP MALZEME SAYIMI YAPTIN BIR TIR GUBREYI BEKLEDIN MI O SOGUKTA calismiyorlar odacilar degilmi. Odacilar cogu memurdan daha fazla calisiyorlar. Yaptiginiz sadece e koop sisteminde mubasebe. Ne kadar zor bi is degilmi. Depoda eksik olunca odaciniza ne diyorsunuz. Basit bir kurum degiliz aciz gostermeye calismayin layikiyla is yapmayan kim varsa kapi onune koyulmasi zor bir is degil. Biri odacilik yapmiyor diye butun odacilar suclanamaz.


banner151

banner251