Tarım Kredi, korunga ve yonca tohumluğunda tedarikçi oldu

Tarım Kredi Sivas Bölge Birliği, İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünün Sivas ilinde yürüttüğü yem bitkileri üretimini geliştirme projesinde tedarikçi görevini üstlenerek; korunga ve yonca tohumluğu satışı gerçekleştirdi.

Tarım Kredi, korunga ve yonca tohumluğunda tedarikçi oldu
banner200

Sivas Bölge Birliğine bağlı Sivas Tarım Kredi Kooperatifi, Sivas İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünün yürüttüğü 'Çayır Mera ve Yem Bitkileri Üretimini Geliştirme Projesi' kapsamında yem bitkileri ve tohumu dağıtımında tedarikçi olarak görev aldı.

Sivas Bölge Müdürü İsmail Köse yaptığı konuşmada; Bölge Birliğinin çalışma alanları ve çiftçilere verilen hizmetler hakkında bilgi verdi. Hibe destekleme projelerinin de Tarım Kredi Kooperatiflerince ücretsiz yapılacağını bildirdi. Çitçilere sigorta yaptırmaları konusunda hatırlatmada bulunan Köse üreticilere,sigorta yaptırmaları halinde indirimli kredilerden faydalanabileceklerini söyledi.

Yapılan teslim törenine Sivas Valisi Davut Gül, Tarım Kredi Kooperatifleri Sivas Bölge Müdürü İsmail Köse, Sivas İl Gıda Tarım Hayvancılık Müdürü Seyit Yıldız, Sivas Ziraat Odası Başkanı Hacı Çetindağ, Altınyayla Kaymakamı Musa Aydemir, Zara Kaymakamı YunusKızılgüneş'in yanı sıra Oda Başkanları, ilgili kurumların personeli ve çiftçiler katıldı.

Kaynak: M. Cebrail KEKEÇ-Sadi ÜNLÜSOY/ Tarım Kredi Kooperatifleri

YORUM EKLE
banner151

banner251