Tarım Kredi ilk kez üreticiden vişne aldı!

Kütahya'nın Hisarcık ilçesinde özel bir firmanın vişne alımlarını durdurmasının ardından zor durumda kalan üreticilerin imdadına Tarım Kredi Kooperatifleri yetişti.

Tarım Kredi ilk kez üreticiden vişne aldı!
banner200

Tarım Kredi Kooperatifleri, ortaklarının hem üretim öncesi hem de üretim sonrası desteklenmesi hususunda faaliyetlerini sürdürmekte. Tarım Kredi, üreticilerin desteklenmesi yanında piyasayı regüle ederek tüketicilerinde kaliteli ve sağlıklı gıda ürünlerine uygun fiyatla ulaşmasını da sağlamakta. Bu amaçla Hisarcık Tarım Kredi Kooperatifi, ilçede bu yıl ilk defa kapalı pazar yerinde 1.55 TL'den vişne alımlarına başlayarak, zor durumda kalan vişne üreticilerini rahatlattı.

Alıcı firmanın bir gün önce alımları durdurması üzerine topladıkları vişnelerin ellerinde kaldığını söyleyen üreticiler, "Bin bir zahmetle topladığımız vişneleri satmak için alıcı firmaya götürdüğümüzde, vişne alımını durdurduklarını söyleyince ne yapacağımızı şaşırdık. Kilolarca vişne elimizde kalakalmıştı, hemen akabinde Tarım Kredi Kooperatifinin 1.55 TL'den vişne alımlarına başlaması bizleri sevindirdi. Tarım Kredi Kooperatifi yetkililerine çok teşekkür ediyoruz. Yoksa elimizdeki vişneler çürüyüp heba olacaktı" dediler.

TARIMDANHABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
- 3 yıl Önce

Çiftçinin ürününün değerlendirilmesi amacıyla 7 gün 24 saat emeğini esirgemeyen Tarım Kredi Kütahya Bölge Müdürü Özkan İNCİ ve ekibinden Allah razı olsun.

kiraz
kiraz - 3 yıl Önce

işcilik ücreti enaz 60 tl. bir işçi ortalama ağaçtan 60 kilo vişne toplayabilir farklı kimyasallarla ve silkelemeyle bu oran değişir. 1.55 tl*60: 93tl yapar.60 tl isçiliğe çıkın 33 tl kalır. 12 ay boyunca suyu gübresi, ulaşım sürüm yemek masrafları bunun içinde. iyi ki tarım kredi var yoksa meyve sebzeyi çiftçiden alım yapan hallerdeki firmalar yada aracılar tam bir kan emici sülük tarzında tek başına çiftçinin kanını emiyor. utanmasalar bedava verin diyecekler. vişne suyu ingiltere başta olmak üzere a.b ülkelerin tercih ettiği bir meyve suyu ve talep var diye biliyorum. hal kanununda kesinlikle ilk alım halleri ve rekabet kuralları çok iyi belirlenmesi gerekiyor. kiraz vişne çilek kayısı gibi meyveler kasaya giren olduğu için beklemez .

Rafet üğdül
Rafet üğdül - 2 yıl Önce

Üretici üç kuruş alacaktı onun da içine ettiniz.demek1.55e aldınız .bide utanmadan söylüyorsun. Olmasaydınız daha iyiydi üreticiyi fabrikalara tutuverdiniz.

Rafet üğdül
Rafet üğdül - 2 yıl Önce

Vişneyi devlet alacak deyince adaletli iş yapacaklar sandık .adamlar ne kaça mallar. Bildiği yok.şehirdekilere ucuz yedircendeyi herşeyi yapıyor .zıkkımı yeyin

banner151

banner251