Tarım Kredi: İhanete karşı birlik zamanı

Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği, hain darbe girişimini nefretle kınayarak, milli iradeye ve demokrasiye sahip çıkmak üzere 1.1 milyon çiftçi ortağı ile kurum ve iştiraklerdeki 8 bini aşkın çalışan ile meydanlarda olacağı belirtildi.

Tarım Kredi: İhanete karşı birlik zamanı
banner200
banner217

Yapılan kamuoyu açıklamasında şunlar kaydedildi:

İHANETE KARŞI BİRLİK ZAMANI

Değerli Paydaşlarımız,

Bu toprakların köklü değerlerine ihanet içinde bulunan ve Türk Silahlı Kuvvetleri yapısı içinde yuvalanmış bir darbeci terör grubunun, 15 Temmuz 2016 gecesinde kadim tarihimizde örneği görülmemiş bir gözü dönmüşlük ve cinnet ruh haliyle ülkemize, milletimize, Cumhuriyetimize, milli iradeye, toplumsal birlik ve bütünlüğümüze yönelik kalkıştığı darbe teşebbüsünü şiddetle ve nefretle kınıyoruz.

Bu karanlık ve uzun gecede aziz milletimizin iradesine yönelik bu hain teşebbüse ilk andan itibaren ülkenin her yerinde kararlı bir duruşla karşı koyan vatandaşlarımızın duyarlılığı, canını ortaya koyan güvenlik güçlerimizin kısa sürede durumu kontrol altına alması, Sayın Cumhurbaşkanımız ile Sayın Başbakanımızın dirayetli liderliği yanında tüm siyasi partilerin ülkenin bekası için gösterdiği güçlü birliktelik ve ihanete karşı duran medyamızın halkı bilgilendirme görevini cesurca yerine getirmesi sayesinde bu menfur kalkışma başarısızlığa uğratılmıştır.

Milletin iradesi ve menfaati yerine hain şebekelerin isteği yönünde hareket eden cuntacıların darbe kalkışması olarak başlayıp, karşılaştığı direniş sonrası masum vatandaşlara ateş açmak ve başta TBMM olmak üzere bazı milli kurumları bombalamak gibi korkunç terörist saldırılara dönüşen bu eylemler, milletimizin kahramanca direnişi ve devletimizin başarılı operasyonları sayesinde püskürtülmüştür.

Bu elim darbe girişimine karşı toplumun her kesiminden vatandaşlarımızın ve yetkililerin kararlı bir duruş sergilemesi; milletimizin birlik ve beraberlik içinde demokrasiye sahip çıkmasının ve ihanet odaklarını müstahak oldukları yenilgiye uğratmasının şanlı bir örneği olarak dünya tarihine geçmiştir.

İhanet çetesinin yeltendiği bu kalkışmanın kısa sürede başarısızlığa uğramasını sağlayan necip milletimize, Devlet ve Hükümet yetkililerimize, tüm siyasi partilere, bütün güvenlik güçlerine, medya ve sivil toplum kuruluşlarına şükranlarımızı sunuyoruz.

Bu süreçten ülkemizin ve demokrasimizin güçlenerek çıkacağına inanıyoruz.

Türkiye'nin en büyük tarım ailesi Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri ve bu kurumun hissedar olduğu aşağıda adı yer alan şirketler olarak, bu vahim olaylarda hayatını kaybeden tüm şehitlerimize Allah'tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar ve milletimize başsağlığı diliyoruz.

Bundan sonra da 1,1 milyon çiftçi ortağımız ile kurum ve iştiraklerimizdeki 8 bini aşkın çalışanla birlikte, şehitlerin emaneti olan bu aziz topraklar için değer üretmeye ve millete hizmet için faaliyetlerimizi kararlılıkla sürdürmeye devam edeceğiz.

Milli irademize ve demokrasimize sahip çıkmak üzere seçilmiş Başkomutan'ımızın çağrısına uyarak bu gece ve sonrasında da meydanlarda olacağız.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

YORUM EKLE
YORUMLAR
- 4 yıl Önce

Evet kurum paralelcilerden temizlenecek

Okçular tepesine yanıt
Okçular tepesine yanıt - 4 yıl Önce

Bu Ülke senin gibi kendini bilmezler yüzünden ne hale geldi bak.Klavye kahramanı önce kendi bil sonra MHP linin aşırı ,normalı ,eskisi ,yenisi olmaz bunu bil.Azcık yüreğin varsa sıfatını dahi doğru düzgün bilmediğin ,karekterini destanlardan okuyacan o insanların yüzüne söyle.Sen yay germeyi yeni öğrenirken biz çavuş oku atıyorduk.Var sen anla gerisi..

Temizlik zamanı
Temizlik zamanı - 4 yıl Önce

Kurum içinde ki paralelcileri temizleme zamanı gelmiştir. Pirinçin içinde ki siyah taştan değil beyaz taştan korkmak lazım. Tarım kredi her zaman devletin milletin demokrasinin yanındadir. Allah razı olsun genel Müdürümüz den. Sadece paralelci değil Reis i Cumhur düşmanlarıda ayıklanmalidir. Aşırı Mhp liler de dahil.

- 4 yıl Önce

Bu duyarlılığınız için teşekkür ederim, fakat kurum içerisinde bulunan ve ahbap-çavuşun ilişkisi ve yaptıkları takkiye ile göze bakmamaya çalışan ama çok kısa bir araştırma ile belirlenebilecek paralelcilerle ilgili çalışma yapılması doğru olacaktır.

Samimi olun
Samimi olun - 4 yıl Önce

SAYIN GENEL MÜDÜRÜM,BAKAN BEYE ŞİRİN GÖZÜKMEK İÇİN DEMOKRASİ NÖBETİ TUTACAĞINIZA, İLK ÖNCE ÇOK YAKININIZDAKİLERDEN BAŞLAMAK ÜZERE KURUMDAKİ FETTULLAHÇILARI TEMİZLEYİNKİ SAMİMİYETİNİZE İNANALIM.

Demokrasimi?
Demokrasimi? - 4 yıl Önce

HERKES BİR GECEDE DEMOKRAT OLDU.KİMSENİN SAMİMİ OLDUĞUNA İNANMIYORUM.GERÇEKTEN DEMOKRAT OLSANIZ,KENDİ GENEL KURULLARINIZA MÜDAHALE ETMEZSİNİZ.

DERGİ ABONELERİ
DERGİ ABONELERİ - 4 yıl Önce

MALUM SIZINTI VE ZAMAN GAZETESİ ABONELERİ CANİCİ FETOCULARDAN BAKANLIKDA TONLARCADIR SANIRIM BİZ MİLLETİMİZİN VE HÜKÜMETİMİZİN YANINDAYIZ BU ABONELİKLER ORTAYA ÇIKARILMALIDIR

Fetoculer
Fetoculer - 4 yıl Önce

Şimdi Cumhurbaşkaninin yaninda gibi gorunupte eskiden fetöcu olanlar iyi arastirilmali


banner151

banner251