Tarım Kredi, forsuna bir yıldız daha ekledi

Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği'ne bağlı yeni bir bölge birliği kuruluyor. 16 bölge birliği bulunan Tarım Kredi'nin 17'nci bölge birliği Şanlıurfa'da kurulacak. Bilindiği üzere Tarım Kredi Kooperatifleri'nin 16 bölge birliği, Cumhurbaşkanlığı'nın forsundan esinlenerek oluşturulmuştu. Bundan dolayı Merkez Birliği'nin teşekkülünden sonra bugüne kadar yeni bir bölge birliği açılmamıştı.

Tarım Kredi, forsuna bir yıldız daha ekledi
banner200
banner217

ÖZEL HABER

Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği'ne bağlı yeni bir bölge birliği kuruluyor. 16 bölge birliği bulunan Tarım Kredi'nin 17'nci bölge birliği Şanlıurfa'da kurulacak. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, Şanlıurfa'da bir televizyon programında yaptığı açıklamada, Tarım Kredi'nin 17'nci bölge birliğinin Şanlıurfa'ya kurulacağını açıkladı.

Bilindiği üzere Tarım Kredi Kooperatifleri'nin 16 bölge birliği, Cumhurbaşkanlığı'nın forsundan esinlenerek oluşturulmuştu. Bundan dolayı Merkez Birliği'nin teşekkülünden sonra bugüne kadar yeni bir bölge birliği açılmamıştı. Geçmişte bu konuda bazı girişimler olsa da sonuçsuz kalmıştı.

Tarım Kredi'nin 16 Bölge Birliği şu şekildeydi:

1. Bölge :Tekirdağ, Edirne, Kırklareli, İstanbul (Trakya Kesimi), Çanakkale (Trakya Kesimi)

2. Bölge :Balıkesir, Bursa, Çanakkale (Anadolu Kesimi)

3. Bölge :Sakarya, İstanbul (Anadolu Kesimi), Kocaeli, Bolu, Zonguldak, Bartın, Karabük, Yalova, Düzce

4. Bölge :İzmir, Manisa, Aydın, Muğla, Denizli

5. Bölge :Kütahya, Eskişehir, Afyonkarahisar, Uşak, Bilecik

6. Bölge :Antalya, Burdur, Isparta

7. Bölge :Konya, Niğde, Aksaray, Karaman

8. Bölge :Ankara, Çankırı, Çorum, Kastamonu, Kırıkkale

9. Bölge :Kayseri, Yozgat, Kırşehir, Nevşehir

10. Bölge :Sivas, Tokat, Erzincan

11. Bölge :Samsun, Sinop, Amasya, Ordu

12. Bölge :Trabzon, Giresun, Rize, Gümüşhane, Artvin, Bayburt

13. Bölge :Erzurum, Kars, Ağrı, Iğdır, Ardahan

14. Bölge :Malatya, Elazığ, Tunceli, Bingöl, Diyarbakır, Mardin, Siirt, Bitlis, Van, Hakkari, Muş, Şırnak, Batman

15. Bölge :Gaziantep, Kahramanmaraş, Adıyaman, Şanlıurfa, Kilis

16. Bölge :Mersin, Hatay, Adana, Osmaniye

Tarım Kredi'nin 17'nci bölge birliğinin Şanlıurfa'da kurulmasından dolayı 15'nci bölgedeki Şanlıurfa ve Adıyaman, 14'ncü Bölgedeki Mardin ve Şırnak bu bölgelerden alındı. Buna göre 17. Bölge'de Şanlıurfa, Mardin, Şırnak ve Adıyaman bulunacak.

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 15 Haziran 2019, 13:43
YORUM EKLE
YORUMLAR
TARIM KREDİ
TARIM KREDİ - 4 yıl Önce

BAŞARILARINIZI TEBRİK EDİYORUM İNŞALLAH DAHA İYİ OLUR AMA VAKIF MÜDÜRÜ M SÖYLEMEZ DENEN KERAHATI BU İŞLERDEN UZAK TUTMANIZ GEREK BİZ ÇİFÇİLER ARAMIZDA BÖYLE ŞAHISLARA YER YOK SAYIN GENEL MÜDÜR VE DEGERLİ YÖNETİM KURUL ÜYELERİ

yeni bolge
yeni bolge - 4 yıl Önce

yapılan işin kesinlikle hizmet yada artı bir durum söz konusu olduğu için açılmıyor. sadece sayın bakanım memnun etmek için enteresan birleşimde tüm iştirakleriin yönetimi bakanın esi dostu 4000 TL de maaş demekki yetmemiş urfa da daha paraya ihtiyacı olan var.bakan ister sonuna kadar kullansın yarın birşey olduğunda orası bağımsız bizim bir bağımız yok deyip çıkacak. çiftçi adına orda görev yapan yönetim ve denetim acaba bu işlerden dolayı vicdanen rahatlarmi herhalde rahattirlarki ses çıkmıyor bakana iyi geçirirsem tekrar seçilir 8 -10 bin maaş almaya devam ederiz diye düşünüyorlar ama sayın yıldız ve ekibide aynı rüyayı gorduler ama uyandıklarında tarlalarında kendilerini buldular.aynı akıbet sizi bekliyor bilginiz olsun

Çokmu Gerekli
Çokmu Gerekli - 4 yıl Önce

Kooperatiflerin üzerine her geçen gün artan şekilde iş yükü yükleyen.müfettiş baskısı altında tutan idare,Çiftçiye yeterli hizmetin sunulabilmesi için kooperatiflerdeki personelin sayısını arttırması gerekirken,yeni Bölge Birliğinin kurulmasının mantıklı izahı yoktur.Malesef Tarım Kredi kooperatifleri her dönemdekinden çok daha fazla şekilde siyasetin güdümüne girmiştir.Çiftçiye hizmet kooperatifte yapılır,Bölge Birliğinde değil.

AH AHHHHH.....
AH AHHHHH..... - 4 yıl Önce

KÜÇÜLECEZ DİYE KOOPERATFLETDEKİ PERSONELİ EMEKLİ EDİN , ÜRETEN İNSANI FAZLALIK GÖRÜN ONDAN SONRA PEK BİR İŞE YARAMAYAN ÜRETEMEYEN SORUN ÇÖZEMEYEN BÖLGELERİN SAYISINI ARTTIRIN.BU NE PERHİZ BU NE LAHANA TURŞUSU DENİR BUNA.

Bölge Birliği
Bölge Birliği - 4 yıl Önce

Daha öncede bu yönde çok girişimler oldu.Yeni bölge birliği kurmak yerine bölge birliklerinin günün şartlarına göre yeniden yapılandırmak daha doğru olacaktır diye düşünüyorum.

Çok ta lazım dı.
Çok ta lazım dı. - 4 yıl Önce

Tamamen seçim yatırımı. Hiç ama hiç gereği de yok ihtiyaç ta yok

- 4 yıl Önce

Tarım kredili arkadaş diyorki kurum siyasetin gudumune girdi.Siyasiler bunu yapmıyor kardeşim içeriden biriyim sizin üst idare ve yöneticileriniz bunu yapıyor bu koltuka fazla kalayım Yönetime tekrar gireyim diyen saltanat düşkünü menfaat düşkünleri kurumu siyasileştiriyor doğrusu budur.

- 4 yıl Önce

Yıllardır bukurumda çalıştım işimi Allah için yaptım.Amma. Sürekli dua ettim Allahım benni bu kurumdan kurtar derken emekli oldum.Kurumun sahibi çiftçiye kesinlikle değer yok.Ust idareci ve yöneticilerin saltanatlar iştirakler üzerinden havalı yaşantıları.......vs.sürekli ben koltuğumu nasıl uzun süre korurum hesabıyla hareket eden idareci ve yöneticiler nasıl kuruma hizmet edecekler.Parası olmayan çiftler mecbur kooperatiflere gelecek düşüncesi var yetkililerde.Daha neler neler...


banner151

banner251