" />

Tarım Kredi’de yeni dönem başladı

Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürü olan Fahrettin Poyraz, bugün görevi eski Genel Müdürden devraldı. Konuşmasında önemli mesajlar veren Poyraz, kamuoyunun Tarım Kredi Kooperatiflerinden yeterince haberdar olmadığını belirterek, “Kurumumuz nasıl algılanıyor? Öneminin kim ne kadar farkında? Bu noktada karar vericiler, yöneticiler tarafından masaya yatırılması gerekiyor" dedi.

Tarım Kredi’de yeni dönem başladı
banner282

Tarım Kredi Kooperatiflerinin yeni Genel Müdürü Poyraz, kendisine olan inanç ve güvenlerinden dolayı başta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere Başbakan Binali Yıldırım, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba ve Yönetim ve Denetim kurulu üyelerine ayrı ayrı teşekkür etti.

Tarım Kredi Kooperatiflerinde yaşanan görev değişiminin ardından devir teslim töreni bugün yapıldı. TRT Arı Stüdyosunda gerçekleştirilen törene; Yönetim Kurulu Başkanı Selahattin Külcü, TBMM Komisyon Başkanları, Milletvekilleri, Anayasa Mahkemesi üyeleri, Sayıştay ve Danıştay mensupları, Tarım Kredi Kooperatifleri eski Genel Müdürü İrfan Güvendi, Merkez Birliği Yönetim Kurulu Üyeleri, Denetçiler, Daire Başkanları, Birim Müdürleri, şirket temsilcileri ve çok sayıda personel katıldı.

DESTEĞİMİZ SÜRECEK

Genel Müdür Fahrettin Poyraz'ın çok zor bir görev üstlendiğine dikkat çeken Tarım Kredi Kooperatifleri Yönetim Kurulu Başkanı Külcü, “Allah yar ve yardımcısı olsun. İnşallah başarılı bir dönemde birlikte çalışırız. Bizler Merkez Birliği yönetimi olarak kurumumuzda görev alan Genel Müdürlerimize hep destek verdik bundan sonra da aynı desteği vereceğiz. Genel Müdürümüzün görevinin de hayırlı olmasını diliyorum" dedi.

TARIM KREDİ STRETEJİK BİR KURUM

Yeni Genel Müdür Fahrettin Poyraz, Tarım Kredi Kooperatiflerinin stratejik bir kurum olduğuna dikkat çekerek; “Ulusal güvenlik anlamında en önemli kurumlarımızdan bir tanesi Tarım Kredi Kooperatifleri ve ona bağlı şirketlerdir. Bunun farkında olmamız lazım. Eğer bugün Türkiye dimdik ayakta duracaksa, güçlü olacaksa; gıda güvenliği noktasında güçlü olmak zorunda. Bunun alt yapısını hazırlamak ve bu sistemi işler vaziyette tutmak zorunda. Bu çalışmayı sadece kendisi için değil, ülke coğrafyası ve mümkünse tüm dünyada da ulaşabildiği her alanda başarmak zorunda. Bu bağlamda kurumumuzun öneminin farkında olmamız gerekiyor" diye konuştu.

TARIM KREDİ YETERİNCE TANINMIYOR

Kamuoyunun Tarım Kredi Kooperatiflerinden yeterince haberdar olmadığını kaydeden Poyraz, “Kurumumuz nasıl algılanıyor. Öneminin kim, ne kadar farkında. Bu noktada karar vericiler, yöneticiler tarafından masaya yatırılması gerekiyor." dedi.

YAPACAK ÇOK İŞİMİZ VAR

Tarım Kredi Kooperatiflerinin kuruluşundan bu güne kadar emeği geçenlere teşekkür eden Poyraz şunları söyledi: “Daha yapacak çok işimiz var. Adı konmamış bir mücadele içindeyiz. Türkiye şu anda dünyanın en büyük ve güçlü ülkeleri arasında yer almak durumunda. Bu mücadele sırasında Tarım Kredi Kooperatifleri tüm teşkilatlarıyla birlikte üzerine düşeni yapmak zorundadır. Çok köklü ve geleneklerine bağlı bir kuruluşuz. Ancak bu geleneklerin geleceği inşa etme noktasındaki çabaları engellememesi gerekiyor"

BU KURUMUN MESULİYETİNİN AĞIR OLDUĞUNUN FARKINDAYIM

Tarım Kredi Kooperatiflerinin 5 milyon çiftçiye, aynı zamanda da gıda arzı noktasında 80 milyon insana ulaşma kapasitesine sahip bir kurum olduğunu ifade eden Genel Müdür Poyraz, kurumun inanılmaz bir çalışma alanına sahip olduğunu ve artık bu alanı beraber işleyeceklerini kaydetti.

ÜZERİMİZDE BİR BEKLENTİ VAR

Poyraz, şunları kaydetti: “Üzerimizde bir beklenti var ve bu beklentiyi çalışmalarımızla hayata geçirmemiz gerekiyor. Türkiye eğer 2023 hedeflerine ulaşacaksa, dünyanın en büyük 10 ekonomisinden birisi olacaksa; Tarım Kredi Kooperatifleri de bu süreçte üzerine düşeni yapacak. Ve inşallah şimdikinin bir kaç katı büyüklüğe ulaşarak hem tarım sanayisi hem de vatandaşa ulaşma anlamında sorumluluklarını yerine getirecektir"

TÜRKİYE'NİN EN BİRİKİMLİ KADROSU TARIM KREDİ'DE

Türkiye'nin en birikimli kadrolarının Tarım Kredi Kooperatiflerinin bünyesinde olduğunu vurgulayan Poyraz, “Hep birlikte başarılı işlere imza atacağız. Kurum çalışanları olarak herhangi bir aksaklık görüyorsanız, bize ulaştırmanız yeterli. Sistemin içinde olan sizlerin önerilerinizi her zaman dinlemeye hazırız ve her zaman sizlere kapımız açık" dedi.

BİZE DELİ DOLU ÇALIŞANLAR LAZIM

Poyraz, şunları kaydetti: “Bize deli dolu çalışanlar lazım, bu vatan için memleket için kendini feda edebilecek çalışanlar lazım. Biz görev süremiz boyunca bu bayrağı daha ileriye taşımaya çalışacağız. Emaneti üstlendik, bu kurumun mesuliyetinin ağır olduğunun farkındayım. Tek taraflı bir yönetim anlayışından çok, birlikte yönetim ve tecrübeleri paylaşma anlamında bir çalışma ortamı oluşturabilirsek daha başarılı olacağımıza inanıyorum.

TARIMDAN HABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
Burhanettin ???
Burhanettin ??? - 4 yıl Önce

Tareks Genel Müdürü Burhanettin Topsakal ne iş yapar??? Biraz kurcalayın altından neler neler çıkacak bakın görün...

HAK, HUKUK, ADALET
HAK, HUKUK, ADALET - 4 yıl Önce

SAYIN GENEL MÜDÜRÜM, YENİ GÖREVİNİZ, BAŞTA ŞAHSINIZA, AİLENİZE, TÜM TARIM CAMİASINA, VATANIMIZA, MİLLETİMİZE VE DEVLETİMİZE HAYIRLI VE UĞURLU OLSUN. BİR VATANDAŞ OLARAK SİZDEN TALEBİMİZ GELEN İHBAR, ŞİKAYET VE BİLGİLERİ ÖNEMSEMENİZİ, DEĞERLENDİREREK DERHAL, ADLİ VE İDARİ OLARAK GEREĞİNİ YAPIP, EMANETE HAKKI İLE SAHİP ÇIKIP YÖNETMENİZDİR. SAYGILARIMLA.

Darısı diğerlerine
Darısı diğerlerine - 4 yıl Önce

Sayın Genel müdürüm çok mutlu olduk hayırlı olsun,Mevlam utandırmasın.Camiada yenileşme ümidi başladı hepimizde koltuktan kalkmayan yıpranmış beyinlerin Tkk'ya veda etmeleri malum şart artık...Güçlü kadroyla daha ileri.

Hayırla
Hayırla - 4 yıl Önce

İnşallah yakında TKDK baskaninda devrini görürüz bu şekilde....

Adalet
Adalet - 4 yıl Önce

Yolsuzluk yapan yandaşı yoldaşı koruyan kollayan kim varsa gitsinler

ALGI
ALGI - 4 yıl Önce

Tarım Kredi kötü yöneticiler sayesinde kamuoyunda tefeci, faizci, siyasilerin arpalığı, ortaklarının kanını emen ve fahiş fiyatla gübre, yem, ilaç satan , iştirakleri bilgisiz beceriksiz kişiler tarafından yönetilen , yönetim kurulu üyelerinin huzur ücreti ve yurtiçi ve yurtdışı geziden ve iyi ağırlanmaktan başka birşey düşünmediği bir kurum olarak algılanıyor.Bu hale getiren liyakatsız yöneticilere yazıklar olsun.

sıra?
sıra? - 4 yıl Önce

Sıra size geldi mi Tolga Bey acaba? Nasılsa Tarnet den sonra mükemmel cv niz le iş bulmakta zorlanmazsınız.

Bölge Müdürleri de değişsin
Bölge Müdürleri de değişsin - 4 yıl Önce

Yeni Gelen Genel Müdüre Hayırlı Olsun diyerek. Kurum Teşkilatında Çalışan Bütün Bölge müdürlerini görevden alarak . Hizmet Süresi ( Emekliliği dolmuş ) bütün Personellerin emekli edilmesini Talep ediyoruz. Yenilik Şart. Yeni Kişiler yeniliklerle gelmeli.