Tarım Kredi’de sınav heyecanı

Kütahya Bölge Birliğine bağlı kooperatiflerde yeni işe başlayacak Kooperatif Görevlileri ve Ziraat Mühendisleri ile Bölge Birliklerinde istihdam edilmek üzere alınacak 20 kontrolör yardımcısı için sınav yapıldı.

banner255
Tarım Kredi’de sınav heyecanı
banner200

Kütahya Bölge Birliğine bağlı kooperatiflerde yeni işe başlayacak Kooperatif Görevlileri ve Ziraat Mühendisleri için, 18-19 Ağustos tarihlerinde Kütahya Bölge Birliği hizmet binasında mülakat sınavı yapıldı.

Mülakata katılmaya hak kazanan kooperatif görevlileri ve ziraat mühendisleri için oluşturulan ve başkanlığını Genel Müdür İrfan Güvendi'nin yaptığı komisyonda; İnsan Kaynakları Daire Başkanı Muaz Saka, Kütahya Bölge Müdürü İsmail Hakkı Bücük ve Bölge Müdür Yardımcısı Mustafa Yaman yer aldı.

Genel Müdür Güvendi, personel alımlarına ilişkin yaptığı değerlendirmede: “İstihdam edeceğimiz yeni personelle, kurumumuza bir ivme kazandırmak, Kütahya Bölge Birliği'nin gücüne güç katmak istiyoruz. Tarım Kredi Kooperatifleri olarak hizmet götürdüğümüz çiftçiler sadece kurumumuzun değil, aynı zamanda ülkemizin de temel taşları. Bu emektar insanların kaliteli ve sürdürülebilir bir ekonomik refah seviyesine ulaşabilmesini sağlamak bizim yegâne amacımız. İşte bu amaca uygun personeli bulmak da bizim hedefimiz. Biz, 'tüm ortaklarımız en iyi hizmete layıktır' düşüncesindeyiz. Ortaklarımız kooperatiflerinde işlemlerini yapıp ayrılırken, onların teşekkürlerini, takdirlerini dahası hayır dualarını almak çalışanlarımız için büyük bir gurur meselesi. Fiziki olarak zor doğa ve iklim şartlarında yoğun çalışmalarıyla geçimini sağlayan, ülke ekonomisine önemli katkılarda bulunan çitçi ortaklarımızın emeklerinin kazanca dönmesinde ve bereketinde kurumumuzun ve kurumumuz personelinin de payı çok büyük. Bu yüzden kurumumuza yeni personel seçerken sorumluluğumuz oldukça ağır. Bu bilinçle yeni göreve başlayacak olan arkadaşlarımıza başarılar diliyor, yeni personel alımının kurumumuz için hayırlı olmasını temenni ediyorum.” dedi.

Diğer yandan Bölge Birliklerinde istihdam edilmek üzere alınacak 20 kontrolör yardımcısı için yazılı sınav da yapıldı.

Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesinde 15 Ağustos'ta yapılan ve 353 adayın katıldığı sınavda 39 aday başarılı olarak mülakata katılmaya hak kazandı.

Mülakatı ilerleyen günlerde yapılacak olan sınavın yazılı kısmında Merkez Birliği ve Ankara Bölge Birliği'nden yöneticiler de gözetmen olarak görev aldı.

İlgili sınavın mülakat yeri ve tarihi ilerleyen günlerde duyurulacak.

YORUM EKLE
banner151

banner251