" />

Tarım Kredi’de ilginç istifa mesajı!

Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği'nde Genel Müdür Yardımcısı Hüsamettin Gülhan'ın istifa ettiği orta çıktı. İstifası ile ilgili olarak Bölge Birliklerine bir mesaj gönderen Gülhan, hiçbir cemaatin üyesi olmadığını vurgulayarak "31 Ağustos itibariyle kendi isteğimle ayrılıyorum" dedi.

Tarım Kredi’de ilginç istifa mesajı!
banner200

ÖZEL HABER

Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği'nde Genel Müdür Yardımcısı Hüsamettin Gülhan'ın istifa ettiği orta çıktı. İstifası ile ilgili olarak Bölge Birliklerine bir mesaj gönderen Gülhan, 31 Ağustos itibariyle görevinden ayrılacağını duyurdu. Gülhan'ın mesajındaki hiçbir cemaatin üyesi olmadığı yönündeki vurgusu ise dikkat çekti. Gülhan, mesajında; “Asla bugüne kadar herhangi bir cemaatin üyesi olmadım. Kendi isteğimle ayrılıyorum" dedi.

Gülhan'ın, Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdür Yardımcılığı görevinden istifa ettiğini duyurmak için Bölge Birliklerine gönderdiği mesaj şöyle;

Kıymetli Dostlar;

Her başlangıcın bir sonu vardır. 01.12.2011 tarihinde başladığım Tarım Kredi Kooperatiflerindeki yaklaşık 5 yıllık çalışma hayatımın sonuna geldim. 31.08.2016 tarihi itibariyle ve kendi isteğimle (asla bugüne kadar herhangi bir cemaatin üyesi olmadım) ayrılıyorum. Bundan sonraki çalışma hayatımı muhtemelen özel işimde geçireceğim.

Şunu peşinen itiraf etmeliyim ki bu teşkilattan çok şeyler öğrendim ve çok önemli kazanımlar elde ettim. Benim için sanki bir ocak gibiydi.

Görev sürem içinde yaptıklarım var yapamadıklarım var, ama özellikle çalıştığım süre içinde kurumun yapısında ve çalışanların iş tutuş tarzlarında az da olsa değişiklikler yapmaya gayret ettim. Çalışma hayatım boyunca çalışanların ve özellikle de ortaklarımızın menfaatine olacak uygulamaları, kurumun sürdürülebilir bir yapıya kavuşmasına yönelik tedbirleri hayata geç irmeye gayret ettim. Tatbiki karşılığında da çoluk çocuğumun rızkını kazandım. (Bana böyle bir rızık kapısı açtığı için Allah'ıma hamdolsun)

Yine itiraf etmeliyim ki bu kuruma isteyerek gelmedim. Ama geldikten sonra da çıkamadım, bırakamadım. Bu kurumun farklı bir yapısı var insanı bırakmıyor. Kurumun çalışanlarının kuruma olan aidiyeti, özverisi, çabası, “her şeyin para, makam olmadığını "öğreten yapısı, hele hele elleri nasırlı, bu ülkenin en gariban insanlarını oluşturan ortaklarımız, beni bu kuruma bağladı ve bırakmadı.

Eğer bu teşkilatta hoş bir seda bıraktıysam ne mutlu bana, kırdığım kalpler varsa (ki vardır eminim) bu da en büyük üzüntümdür.

Sizlere Allahaısmarladık derken hepinizi sevgi saygıyla kucaklıyor, hakkınızı helal etmenizi rica ediyorum.

Allaha emanet olunuz.

Hüsamettin Gülhan

Genel Müdür Yardımcısı

YORUM EKLE
YORUMLAR
GÖZÜMÜZ AYDIN
GÖZÜMÜZ AYDIN - 5 yıl Önce

HÜSAMETTİN BEY BU KURUMUN EN BÜYÜK HATASI İDİ.KURUMA HİÇ BİR ŞEY VEREMEDİ.SAÇMA SAPAN PERFORMANS UYGULAMALARI İLE ÇALIŞANLARDA YILGINLIK VE BEZGİNLİK YARATTI.
SÖZDE ZİRAAT BANKASININ UFAK ÇİFTÇİLERİNİ TARİM KREDİYE KAZANDIRACAKTI AMA HİÇ BİR ŞEYİ BAŞARAMADI.PERFORMANS İLE PERSONELİ CEZALANDIRDI AMA KENDİ PERFORMANSI HİÇ BİR ZAMAN POZİTİF OLMADI.TARIM KREDİ CAMİYASINA YOKLUĞUNUN HAYİRLİ OLMASINI DİLİYORUM.İNŞALLAH BUNDAN SONRA ÇALISANLARIN YÜZÜ GÜLMEYE BAŞLAR.

Veda ,sada ve vefa
Veda ,sada ve vefa - 5 yıl Önce

Hüsamettin bey,Bankadan büyük umutlarla transfer adilmişti,ancak birçoğu kendisinden kaynaklanmayan nedenlerle gerçekleşemedi diye biiliyorum. Yinede vermimli olduğuna inandığım 3 yıll birlikte çalışma imkanı buldum.Kurumun çok alışık olmadığı insani tarzlarına da şahit oldum. Erzurum bölge birliği ziyaretinden sonra ankaraya dönünce yaptığı teşekkür görüşmesi beni şaşırtmıştı. Emekli olduktan sonra adresime gönderdiği kurum aşandajı ile çok duygulanmıştım. Yolun açık,hakkım helali hoş olsun. Allah yar ve yardımcın olsun.

- 5 yıl Önce

Gelmek istememiş sonra bırakamamış yattığı yerden uçuk MAAŞ aldı.Tabi bırakamamış hayret şimdi nasıl bırakıyor manidardır.

TEŞEKKÜRLER
TEŞEKKÜRLER - 5 yıl Önce

HÜSAMETTİN BEYE KURUMA VERDİĞİ TÜM EMEKLER İÇİN TEŞEKKÜR BORCUMUZ VAR VEFASIZLIK ETMEYİN

Dürüzlük herkezde olmaz
Dürüzlük herkezde olmaz - 5 yıl Önce

TKK lerine hiç bir şeyde şaibesi ve attığı imzaların arkasında olan bir kişi idi ama bu kişi ler burda arındırılmaz çünkü çalan çırpan kişiler oldumu hiçkimsenin kıkı cıkmaz yersen oda bu işte olmaz seninle kurur duyanlarda var Bazı kişiler ne derse dezin Allah biliyor Allah doğruların yanında ALLAH YOLUNU AÇIK ETSIN

Mantıklı
Mantıklı - 5 yıl Önce

Son beş yılda hayatında aldığın en mantıklı karar yerleştirdiğin eş dostda istifa etmeli bence

İyi niyetli ve dürüst kişilik
İyi niyetli ve dürüst kişilik - 5 yıl Önce

Kuruma geldiği günden itibaren yakınen tanıdığım saygın ve mütevazi kişiliğin yanında bu kuruma gerçekten birşeyler verebilmek için çalışan kooperatifçiyi dinleyen ve onlarla fikir alışverişinde bulunan Sayın Gülhan;
TARIM kredi Kooperatifleri fikir üreten fikir alışverişinde bulunan idarecilerden pek hoşlanmaz hele hele kurumun marabası olarak bilinen kooperatifçilerle (birim KOOP ) personelinin görüş ve önerilerini dinleyen onların fikirlerine önem veren idarecileri pek sevmez.Ama olsun siz çalıştığınız dönemde sizi yakınan tanıyan biri olarak ifade ediyorum iyi işlere imza attınız.Yolunuz açık olsun.

- 5 yıl Önce


veli çelebi ve abdullah kutlu ile o kararı imzalayan yönetim kurulu üyelerinden 300 milyonun hesabı sorulmalı bunlar parayı kimlere aktarmış ola bilir devletimiz bunları sorma vakti geldi şimdi devletlmizi kimse peşkeş çekemez kimlere verildiyse hesap sorulmalı bunlar zamanında feto çu değilmiydi


banner251