Tarım Kredi’de Bölge Birliklerinde seçim heyecanı başladı!

Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliğinin 2019 yılı Mart ayında yapılacak Yönetim Kurulu seçimlerinde oy kullanacak olan üst kurul delegelerinin seçimleri başladı.

Tarım Kredi’de Bölge Birliklerinde seçim heyecanı başladı!
banner200

Tarım Kredi Kooperatiflerine bağlı 17 Bölge Birliği'nde seçim heyecanı başladı. Kütahya Bölge Birliğinin seçimleri bugün yapılırken diğer bölge birlik seçimleri de sırasıyla yapılacak. Bölge Birlik seçimlerinde bölge yönetim kurulu üyelerinin yanı sıra 2019 Mart ayında yapılacak Merkez Birliği Yönetim Kurulu seçimlerinde oy kullanacak olan üst kurul delegeleri de seçilecek. Bundan dolayı Bölge Birlik seçimleri Tarım Kredi için büyük önem taşıyor.

BÖLGE BİRLİK SEÇİMLERİ ÇİFTÇİYE BIRAKILMIYOR!

Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği Yönetim Kurulu'na yön verecek olan Bölge Birlik seçimlerinin bölge idaresi tarafından hazırlanıp ona göre şekillendirildiği, çiftçiye bırakılmadığı yönünde bir kanaat var. Yani üst kurul delegelerinin bölge müdürlerinin inisiyatifi ile belirlendiği ve kooperatif üyesi çiftçinin de ona göre oy kullandığı genel eleştiriler arasında. Seçimlerin tek liste halinde yapılması da bu eleştirileri kuvvetlendiriyor. Mevcut seçimlerde yine aynı iddiaların gündeme gelmesi dikkat çekiyor.

Diğer yandan Merkez Birliği eski yönetim kurulu üyelerinin, alınan bir karar doğrultusunda mevcut seçimlerde aday olamayacakları belirtiliyor. Bu karar da seçimlere müdahale olarak değerlendiriliyor.

BÖLGE BİRLİK SEÇİM TARİHLERİ

Kütahya 21 Nisan 2018

Antalya 22 Nisan 2018

Konya 25 Nisan 2018

İzmir 28 Nisan 2018

Balıkesir 29 Nisan 2018

Tekirdağ 02 Mayıs 2018

Sakarya 05 Mayıs 2018

Ankara 06 Mayıs 2018

Erzurum 10 Mayıs 2018

Malatya 12 Mayıs 2018

Şanlıurfa 13 Mayıs 2018

Gaziantep 16 Mayıs 2018

Mersin 20 Mayıs 2018

Kayseri 23 Mayıs 2018

Sivas 26 Mayıs 2018

Samsun 27 Mayıs 2018

Trabzon 30 Mayıs 2018


TARIMDANHABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
Video Konferans
Video Konferans - 3 yıl Önce

Bu haber gundemi isitir. Video konferans sisteminde imzaso.olanlar? Yurtdisina teminatsiz para gonderenlerin hesabi sorulacak

Metin
Metin - 3 yıl Önce

Son genel kurulda liste son gece degisti. Bolge mudurleri her delegenin basina bir mudur gorevlendirmisti. Tuvalete bile yalniz gondermediler delegeleri. Gece liste degisti ve bolge tarafindan belirlenmis delegeler ELINE VERILEN.zarfi atti.Darbe oncesi yapilan son genel kurulda o listeyi degistiren ust akil bulunacak. Bu arada ciftciler bolge genel kurullarinda akilli olsun.. CIFTCI Oyuna sahip ciksin, OYUNA GELMESIN.. Akilli olsunlar.

Çiftçi onurunu kurtarın
Çiftçi onurunu kurtarın - 3 yıl Önce

Tarım Kredi Kooperatifleri, Bölge Birlikleri ve Merkez Birliği seçimlerinde çiftçilerin ellerine ekmek arası köfte verildikten sonra ceplerine oy pusulaları idareciler tarafından yerleştirilmektedir. İnsan onurunun yere serildiği utanç verici bu görüntüden vazgeçilmesini temenni ediyoruz.

Liyakatsizler
Liyakatsizler - 3 yıl Önce

Cumhurbaskanimizin adini kullanarak koltuklara oturuyorsunuz once vekil arkadaslarinizi sonra yetmiyor mv danismanlarini yonetim kurullarina getiriyorsunuz. Yagli maasli yerlere sagdan soldan adam getiriyorsunuz. Bir kurumun yönetimini zart diye değiştiriyorsunuz. Ciftci magdur olmus umrunuzda mi. 1987 dogumlu kpss puaniyla sonuncu siradan olmasina ragmen mulakatta en yuksek notu verdiginiz adami 2009 da kuruma mufettis yrd aliyorsunuz memur maasinin nerdeyse 3 kati maasla. Sonra 10 yilini doldurmadan genel mudur yardimcisi. Digerleri daha enterasan. Listeler sizde mudurler sizde yonetimler sizde. Yagli maaslar audi arabalar sizde. Sonra ee sonra. Millete zarardan baska ne veriyorsunuz? İsiniz reklam. Oyle olmasaydi bu halde olur muyduk

ATAMA HEYECANI
ATAMA HEYECANI - 3 yıl Önce

Sayın Editör, T.K.Bölge Birliklerinde seçim heyecanı şeklinde başlık atmışsınız, demokratik olmayan seçimin heyecanı olmaz. Başlığı T.K.Bölge Birliklerinde ATAMA heyecanı şekinde atsaydınız daha isabetli olurdu. Ayrıca seçimlerin çiftçilere bırakılmadığı kanaat değil, gerçektir.

- 3 yıl Önce

Tarım kredi de genel kurullar formalite delege iradesi yok.Tepe makam hangi listeyi söylerse müdür delegeye o listeyi verir iş biter.Delegeler kooperatiflerin genel kurulunda ayarlanır yoksa kooperatif müdürünün ipi çekilir vesselam

BIRAKIN BU İŞLERİ
BIRAKIN BU İŞLERİ - 3 yıl Önce

Yorum yapanların çoğunun çiftçilikle alakası olmayanlar olduğunu herkes biliyor. Allahınıza şükredip birazcık da bu kurum ve çiftçilerimiz için gayret gösterseniz ne iyi olur. Demokrasi bugün mü aklınıza geliyor. Önemli olan kurumun ve ortakların menfaatini koruyacak kollayacak yönetim ve idarenin olmasıdır. Bugün itibariyle Merkez Birliğinde çok şükür ki Iyi, çalışkan, liyakatli bir idari kadro oluşmuştur. Bölge Birlikleri ve Merkez Birliğinde yapılacak genel kurullarla çok iyi bir yönetim oluşacağına da inancımız tamdır. Biz çalışanlar artık bu işleri bırakalım lütfen. Her şey Tarım Kredi, herşey çiftçi ortaklarımız için. Teşekkürler.

KENDİN ÇAL, KENDİN OYNA...
KENDİN ÇAL, KENDİN OYNA... - 3 yıl Önce

TARIM KREDİ GENEL KURULLARINDA TEMSİLCİLER TEŞKİLAT İÇİNDEN BELİRLENDİĞİ VE GENEL KURULLARIN ONAYI ÜST KURULUŞLARCA YAPILDIĞI İÇİN DEMOKRATİK BİR SEÇİM SÖZ KONUSU OLMUYOR,O YÜZDENDE KURUM KENDİ ÇALIP KENDİ OYNUYOR.BÖYLE OLUNCADA OTO KONTROL SİSTEMİ ÇALIŞMIYOR VE KURUM MALESEF YOLSUZLUKLAR İLE ANILIYOR.


banner151

banner251