Tarım Kredi'de 39 milyonluk bina çelişkisi!

Tarım Kredi Kooperatifleri'nin iştiraklerinden olan Tarım Kredi Birlik A.Ş'nin, Ankara'nın Balgat semtinde aylık 45 bin liraya bina kiralaması, iştirakler için iki yıl önce 39 milyon liraya satın alınan tartışmalı binayı yeniden gündeme getirdi.

Tarım Kredi'de 39 milyonluk bina çelişkisi!
banner200
banner217

Tarım Kredi Kooperatiflerine bağlı bütün iştirakleri bir araya getirmek amacıyla iki yıl önce eski Genel Müdür Ayhan Karayama döneminde Yenimahalle'de Podium AVM'nin yanında 39 milyon liraya bir bina satın alınmıştı. O dönem fiyatından dolayı tartışma konusu olan binaya yaşanan problemlerden dolayı hala taşınılamadığı ortaya çıktı. Taşınılamadığı içinde iştirakler kendilerine yeni bina kiralamaya başladı.

İKİ YIL ÖNCE İDDİALAR YALANLANMIŞTI!

İki yıl önce karkas halde satın alınan binayla ilgili uzun bir süre çalışma yapılmamıştı. O dönem, hem fiyatı hem de inşaat çalışmalarının askıya alınmasından dolayı eleştirilere neden olan binayla ilgili olarak, Genel Müdürlük, kış mevsimini gerekçe göstererek hava şartlarından dolayı çalışmaların başlatılamadığı savunmasını yapmıştı. Binayla ilgili ciddi problemlerin bulunduğu yönündeki iddialar ise yalanlanmıştı.

Eski Genel Müdür Ayhan Karayama, geçtiğimiz Aralık ayında Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın talimatıyla görevden alınması üzerine yerine Fahrettin Poyraz getirildi. Ancak yeni Genel Müdür Fahrettin Poyraz döneminde de binayla ilgili sorunlar çözülemedi.

Binada uçuş güvenliği (mania) hattıyla ilgili bir problem yaşandığı kaydedilirken, bu problemin bir türlü çözülememesi ise dikkat çekiyor. İki yıl önce 39 milyon liraya satın alınan binaya problemlerden dolayı taşınılamazken, Tarım Kredi Birlik A.Ş'nin aylık 45 bin liraya yeni bir bina kiralaması garip bir çelişkiye neden oldu.

TARIMDANHABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
Kazim çokal
Kazim çokal - 1 yıl Önce

Masa başında hayvancının sorunu çözülmez

Halil faglı
Halil faglı - 1 yıl Önce

Destek oranı kadar satıcı zam yapar. Malın gerçek değerinden. Yüzde kırk ci ddi rakam ama iş o drstegi düzgün uygulaya bilmede

İbrahimyıldız
İbrahimyıldız - 1 yıl Önce

Köylübitiyo siz destek vesenizde vemesenizde buişi sadece çiflikleryapıyor verilen destekler işiyapanadeyil yapmayana veriliyor onlarda zorda kalıp bakmayın a satıyorlar önce bunlar araştırılmalı kim yapıyorsa ona verilmeli

Bayramali Kirazlı
Bayramali Kirazlı - 1 yıl Önce

Son zamamlarda gerçekten yem fiyatları çok yüksek bu da büyük baş hayvancılık yapan yani bizleri bitiriyor. Bu desteği inek başına verilse ve süt fiyatları čok düşük bununda zam yapılsa üretici biraz nefes alırdı.

gizli no
gizli no - 10 ay Önce

mahkemeye sunucaz belgeleri #ayhankaramayayargilansin

banner151