Tarım Kredi Bereket Sigorta ile münhasırlık sözleşmesi imzaladı

Tarım Kredi Kooperatiflerinin Groupama ile münhasırlık anlaşmasının 1 Ağustos tarihi itibariyle sona ermesi üzerine Bereket Sigorta A.Ş. Bereket Emeklilik ve Hayat A.Ş. ile yeni bir anlaşma imzaladı. Anlaşma ile birlikte bin 625 acente Bereket Sigorta A.Ş. portföyüne dahil oldu. Böylelikle Bereket Sigorta A.Ş. Anadolu'nun en ücra yerlerine kadar ulaşma imkanına kavuştu.

Tarım Kredi Bereket Sigorta ile münhasırlık sözleşmesi imzaladı
banner200

Münhasırlık sözleşmesi, Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürü Dr. Fahrettin Poyraz ile Bereket Sigorta A.Ş. ile Bereket Emeklilik ve Hayat A.Ş. Genel Müdürü Mahmut Güngör tarafından Ekonomi Muhabirleri Derneğinde düzenlenen törenle imzalandı. Törene, Ekonomi Muhabirleri Derneği Başkanı Turgay Türker, Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdür Yardımcıları Muaz Saka, Özgür Güven, Ahmet Bağcı, M. Okan Ateş, Krediler Daire Başkanı Yahya Altınkaya, Tarım Kredi Kooperatifleri ve Bereket Sigorta A.Ş. yöneticileri ile gazeteciler katıldı.

Sigorta faaliyetlerini de faizsiz sigorta üzerinden yürüttüklerini belirten Poyraz, Bereket Sigorta adı altında hem tarımsal faaliyetlerde hem de diğer sigorta faaliyetlerinde aktif bir şekilde çalışmaya başladıklarını aktardı.

Bereket Sigortanın sermayesinin, yerli ve milli sermaye olduğunu belirten Güngör ise “Sektöre bakıyoruz; yüzde 80'in üzerinde yabancı sermaye var. Bu konuda yatırım yapılmış. Bu bir bakıma iyi, Türkiye'ye tecrübe kattı. Ama bir taraftan da yerli sermayeye de düşen sorumluluklar var. Hizmet noktasında dengelemek lazım. Dünya çok hızlı değişiyor, bu değişen koşullarda yabancı sermaye ile el ele verip, omuz omuza vermesi için yerli sermayenin de güçlenmesi lazım. 2017 Ocak ayı itibariyle 2 şirkete yatırım yapılarak, yerli sermaye olarak burada bir sorumluluk bilinciyle faaliyete başlandı. Devam eden bir faaliyet üstlenildi ve daha iyi bir noktaya getirilmesi için bu sorumluluk da üstlenilmiş oldu” diye konuştu.

Poyraz ile Güngör, daha sonra Tarım Kredi ve Bereket Sigorta arasında münhasırlık sözleşmesini imzaladı.

TARIMDANHABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
taşeron hakkında
taşeron hakkında - 3 yıl Önce

tarım Kredi Taşeron lar kadroları yalan mı oldu !!! fetö den aldıklarınız geri sorgusuz sualsiz geri aldınız !! bu çocukların hakkını verin fetö den geri getirdikleriniz baskı kuruyor hakaret ediyor Bu işin sonu Acıkca hiç iyi değil !!! aşşağlanıyorlar eziliyorlar birgün bakarsınız bu iş dönülmez bir yola girerse denilmedi demeyin !!sn genel müdürüm çalıştığınız ekibin GBT lerine baktınız mı neden fetö den açığa alındılar nasıll geri geldiler !!

banner151

banner251