Şok istifa dilekçesine Tarım Kredi’den ‘dedikodu’ savunması!

Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği Genel Müdürlüğü, 'Tarım Kredi'de VIP personel alımına ders gibi istifa!' haberi üzerine noter kanalıyla Tarımdan Haber'e bir ihtarname gönderdi. Gönderilen ihtarnamede, Tarım Kredi Kooperatiflerinin Bulgaristan'daki şirketinde yaşanan şok istifa dilekçesi 'dedikodu' olarak değerlendirildi.

banner255
Şok istifa dilekçesine Tarım Kredi’den ‘dedikodu’ savunması!
banner200

Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği Genel Müdürlüğü, 'Tarım Kredi'de VIP personel alımına ders gibi istifa!' haberi üzerine noter kanalıyla Tarımdan Haber'e bir ihtarname gönderdi. Gönderilen ihtarnamede, Tarım Kredi Kooperatiflerinin Bulgaristan'daki şirketinde yaşanan şok istifa dilekçesi 'dedikodu' olarak değerlendirildi.

İhtarnamede şu ifadeler dikkat çekti: "Talepleri karşılanmayan şahısların talepleri karşılanmadığında, düzenlerinin devam etmesine müsaade edilmediğinde gündeme getirdikleri davanın gerçekte ne davası olduğu tarafımızdan bilinmekle birlikte bu durumun haber sitenizle nasıl bir irtibatı olduğu, tek taraflı ve sübjektif, gerçeklerle ilgisi olmayan bu tür dedikodulara haber sitenizin niçin alet olduğu anlaşılamamaktadır."

HERHANGİ BİR İŞE ALIM VEYA İŞTEN ÇIKARMA SÖZ KONUSU DEĞİL!

Diğer yandan söz konusu şirkete herhangi bir işe alım veya işten çıkarmanın söz konusu olmadığı ileri sürüldü. Yine söz konusu şirketten istifa ederek dikkatleri üzerine çeken Ekrem Eraslan'ın mesaisinin büyük bölümünü ülkemizde geçirdiği ve kendisinin bundan dolayı müteaddit defalar uyarıldığı iddia edildi.

AHİRETTE VAR İSTİFASI MANİPÜLE!

İhtarnamede, şirketin yeniden yapılandırma kapsamında olduğu belirtilirken, adı geçen Ekrem Eraslan'ın kendine göre bir takım bahaneler üreterek ve mevcut durumu manipüle ederek istifa ettiği ileri sürüldü.

EKREM ERASLAN'DAN AÇIKLAMA

Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği Genel Müdürlüğü'nün yaptığı açıklamayı gazetemize değerlendiren Ersaslan, söz konusu şirkette kendisinin yönetim kurulu üyesi olduğunu ve mesai zorunluluğunun bulunmadığını bildirdi. Bu konuda kendisine son bir yıldır hiçbir şekilde uyarıda da bulunulmadığını kaydeden Eraslan, şunları kaydetti:

KONUŞMALARIMIZA BİRÇOK YÖNETİCİ ŞAHİT OLDU

“Benden Bulgaristan'daki şirkette hakkıyla çalışan iki insanın işten çıkartılarak yerine yetkin olmayan nişanlı bir çiftçin işe alınması istendi. Merkez Birliğindeki yöneticilere bunun doğru olmayacağını ve mevcut çalışan iki kişiye haksızlık edileceğini hem de kurumun bundan zarar göreceğini ifade ettim. Bu konuşmalarımıza Genel Müdürlükte birçok yönetici de şahit olmuştur. Benim bu uyarılarıma rağmen söz konusu çiftçin işe alınması konusunda ısrar edilince ben de bu haksızlığa göz yummamak için istifa ettim. Benim bu istifamın bir dedikodudan ibaret gösterilmesi ve manipüle olarak değerlendirmesi zoraki açıklama ve değerlendirmelerdir"

Bilindiği üzere çiftçi kuruluşu olan Tarım Kredi Kooperatiflerinin Bulgaristan'daki şirketine Genel Müdür'ün talimatı ile çalışan iki kişi işten çıkartılarak yerlerine yakını olan nişanlı bir çift işe alınmak istenmişti. Şirketin icra kurulu üyesi Ekrem Eraslan, ihtiyaç olmadığı halde şirkete keyfi personel alımına karşı çıkmıştı. Hiçbir tecrübesi olmayan nişanlı çiftin alımında ısrar edilince Eraslan da ders gibi bir istifa dilekçesi yazarak görevinden ayrılmıştı. Bu istifa haberi de kamuoyunda kısa sürede büyük yankı bulmuştu.

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 25 Mayıs 2019, 15:58
YORUM EKLE
YORUMLAR
TARIM KREDİ
TARIM KREDİ - 4 yıl Önce

KARAYAMALIK VE MUSTAFA SÖYLEMEZ İLE ÇIKARDIGINIZ PERSONEL NE OLACAK PERSONEL GİDERİ ÇOK DEYİP PERSONEL ÇIKARIP BİR AY SONRA EVE GİDİP GEİSİN DİYE 120 BİNE ARAÇ ALIP YAKITTA FİRMADAN BU NASIL BİR ALLAH KORKUSUDUR SAYIN KARAYAMA

- 4 yıl Önce

Bu kurum dededen babadan bize kalma İdareciler bu kurumun emanet çileri.Emanete sahip çıkın ahirette milyonlar yakanıza yapışır.Bizede ucuz girdi sağlayın piyasa şartlarında.Hizmet ederseniz dua alırsınız yoksa böyle şeyler olursa bizde Allah a şikayet ederiz sizi.

karayama
karayama - 4 yıl Önce

akrabalarını doldurduğun kendi adamlarına yer açmak için türlü iftiralarla insanları karalayan sen Tmo da da aynıydın can çıkar huy çıkmaz karayama

bu ne ki diğer şirketleri bkıl
bu ne ki diğer şirketleri bkıl - 4 yıl Önce

bu ne diğer şirketlere bakılsın haksız yere işten çıkarılmalar doğruları söylemek suç olmuş onu söyleyince hemen anında işten çıkarmalar başlanıyor bu olay tarnette çok görüldü

- 4 yıl Önce

Tarım kredi yi biliyoruz otelcilerden reklam oldu.Kırklareli yemde batakları sermaye artışıyla kapattılar.Bulgaristan maceraları geçmişte koy kahvelerinde anlatıldı.ŞİMDİ YENİ idareciler ALLAH İÇİN BU GİBİ işleri dedikodulara engel olmalıdırlar.Bizim hakkımızı korusunlar ucuz hubre sağlasınlar.selamlar sevgiler.

- 4 yıl Önce

Onlar ihtar ediyorsa ben de inzar ediyorum vallahi billahi tallahi mağduriyet yasanmistir ilk duraği tigem olmustur son duraği tarim kredi akli sõnen kalbi õlen bir kimseye nasih tesir etmez Allahin adaleletiyle esir olur insaallah dunyavi makam ve rutbeler zaildir borusu anlik oter kabir kapisinda soner .

Abbas Yolcu
Abbas Yolcu - 4 yıl Önce

Abbas yolcu bağlasan durmaz, kendisi terfien bakanlığın saygın bürokratı olmak derdinde. Ama halletmesi gereken 2-3 önemli işi var onları da halletsin hele... Hesap bu ama bir de Allah' ın hesabı var rivayete göre üç vakte kadar bakanıyla beraber yolcular ama bakan yanında ağırlık götürmek istemiyormuş. Pek sayın pek muteber ve pek doğru genel müdür kurumdan giderken arka kapıdan soruşturma, teftiş ve mahkeme dosyaları gireceğinden buna mani olmak için ekşi tatlı demeden emin bir halef arıyor. Ha bu arada bir senedir her önüne gelene imza çakan arkadaşlar size de merhaba

Ne zaman
Ne zaman - 4 yıl Önce

Bakan mı gidecek? Yoksa gitmeden genel müdür mü? Müdür giderse gelecekte ne iş yapacak? Birisi cevap versin!


banner151

banner251