Sakarya Bölge 2015’in ilk 4 ayını değerlendirdi

Sakarya Bölge Birliği 2014 yılı ile 2015 yılı ilk 4 aylık dönemini düzenlediği toplantı ile değerlendirdi.

banner255
Sakarya Bölge 2015’in ilk 4 ayını değerlendirdi
banner200

Sakarya Hanedan tesislerinde düzenlenen toplantıya; Bölge Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Recep Elik, Yönetim ve Denetim Kurulu Üyeleri, Bölge Müdürü Ercüment Satıbeşe, Bölge Müdür Yardımcıları, Bölge Avukatları, Kontrolörler, Koop-İş Sendikası Sakarya Şube Başkanı Şevket Ulusinan, Bilgi Teknolojileri MüdürüYavuz Özkahraman, Genel Müdürlük Yönetim Danışmanı VeyselKarafilik ve Bölge Birliği ile 87 kooperatifin personeli katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Başkan Elik, “Eski bir kooperatif çalışanı olarak kurumumuzun kıymetini emekli olduktan sonra daha iyi anlıyorum. Yıllar sonra bile ortaklarımızla karşılaştığımızda gülen bir yüzle karşılaşmak bizler için büyük mutluluk. Sakarya Bölge Birliği olarak 2014 yılında tüm personelimizin gayreti ile güzel işlere imza attık, ortaklarımıza her türlü desteği sağlayarak en kaliteli ürünleri en kısa zamanda ve en uygun fiyatlarla tedarik etmeye çalıştık. Bu konuda emeği geçen tüm personelimize teşekkürlerimi sunuyorum. Bu özverili çalışmalarınız sonucunda kurumdan emekli olduğunuzda da yüzü gülen ortaklarımızla karşılaşarak benim yaşadığın mutluluğu yaşamanızı temenni ediyorum." dedi.

Elik'in ardından söz alan Bölge Müdürü Satıbeşe de; “2014 yılının Bölge Birliğimiz açısından verimli bir yıl olduğunu söyleyebiliriz. 2013'e göre; kullandırdığımız kredi % 24 düzeyinde artışla 272 milyon lira, satışlarımız ise % 29'luk bir atışla 191 milyon lira olarak gerçekleşti. Bu başarıda emeği geçen kooperatiflerimizdeki ve Bölge Birliğimizdeki mesai arkadaşlarıma hem teşekkür ediyor hem de onları tebrik ediyorum. Nisan 2015 sonu itibariyle gerçekleşen verilere baktığımızda Bölgemizin kredilerde, geçen yılın aynı dönemine göre % 20'lik, satışlarda ise % 24'lük bir artışa imza attığını görüyoruz. Bu artışta, emeği geçen tüm arkadaşlarımıza yine teşekkür ediyorum. Diğer taraftan rakamları geçen yıla göre düşük olan kooperatiflerimizde görev yapan arkadaşlarımdan gayret göstermelerini, öncelikle ortaklarımızla daha sonra da faaliyet alanındaki tüm üreticilerle temas kurmalarını rica ediyorum. Kooperatiflerimizce, ortaklarımızın ve üreticilerin mutlaka karşılanacak bir ihtiyaçlarının olduğunu unutmamalıyız." dedi.

Bölge Müdürü Satıbeşe'nin konuşmasının ardından 2014 yılında, 'Ödül Yönetmeliği'nde belirtilen kriterler çerçevesinde 14 ayrı dalda ilk üçte yer alan 21 Kooperatife plaketleri verildi.

Ödül töreninin ardından öğleden sonraki bölümde Etkili İletişim, Kurumsal Motivasyon ve NLP Uzmanı HakanBozkurt tarafından personele yönelik bir sunum gerçekleştirildi.

YORUM EKLE
banner151

banner251