Rehberlik ve Teftiş Kurulu Başkanlığı istişare toplantısı yapıldı

Tarım Kredi Kooperatifleri Rehberlik ve Teftiş Kurulu Başkanlığı tarafından düzenlenen istişare ve değerlendirme toplantısı Antalya'da yapıldı. Genel Müdür Fahrettin Poyraz, teftişi yapan kişilerin görevlerini tarafsız ve liyakatli bir şekilde yerine getirmesi gerektiğini kaydetti.

banner180
Rehberlik ve Teftiş Kurulu Başkanlığı istişare toplantısı yapıldı
banner200
banner195

Antalya'da yapılan müfettiş, kontrolör ve avukatların katıldığı toplantının açılış konuşmasını yapan Genel Müdür Fahrettin Poyraz, şunları kaydetti: “Bir kurumun yönetimi açısından Rehberlik ve Teftiş son derece önem arz etmektedir. Teftişi yapan kişilerin görevlerini tarafsız ve liyakatli bir şekilde yerine getirmesi gerekmektedir. Bunun yanı sıra, aynı zamanda Rehberlik hizmetini de ifa etmelilerdir. Yani sadece denetleme mantığı ile değil, buna ek olarak kooperatifçilerin şikayetlerini, sorunlarını dinleyerek, takip ederek ve bu doğrultuda çözüm önerileri sunarak onlara rehberlik hizmeti de vermemiz lazım. Denetim görevinin getirdiği bazı zorluklar olabiliyor. Bizler Genel Müdürlük olarak bu sorunlar çözümünde elimizden gelen her şeyi yapmaya hazırız.”

Konuşmasının ardından Genel Müdür Poyraz; müfettiş, kontrolör ve avukatların, görüş, soru ve önerilerini dinledi.Toplantının 2.gününde ise Teftiş sisteminde yapılması gerekenler ve e-koop üzerinden hizmet verecek olan yeni denetim sistemi “check-list” hakkında sunum eşliğinde bilgi verildi.

İstişare toplantısının amacının birliktelik ve beraberliği sağlayarak, ortak çözüm önerileri üstünde uzlaşmak olduğunu belirten Rehberlik ve Teftiş Kurulu Başkanı Mehmet Güneş ise, “ Başkanlık olarak bize intikal eden, müfettişlerin ve kontrolörlerin yaşadığı sıkıntıları belirleyerek, ortak fikir doğrultusunda çözmeye çalışacağız. Müfettiş ve Kontrolörlerimizin karşılıklı değerlendirmelerde bulunmalarına zemin sağladığımız bu toplantıları yapmaya devam edeceğiz.” dedi.

TARIMDANHABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
Filo araçları dururken
Filo araçları dururken - 1 yıl Önce

Tarımkrediyem de :filo araçları duruken eski Çankırı Vekili Tevfik AKBAK tan araçlar satın alındı soruyoruz gerek varmıydı?tevfik AKBAK yem genel müdürü h.f kinayın yakın arkadaşı mı? İhale usule uygun mu? Alınan teklif var mı? Kullanılan finans nereden?

Teftişin yarattığı kaos
Teftişin yarattığı kaos - 1 yıl Önce

Sayın genel müdürümüze Ardeşen de yapılan teftişin yarattığı yıkımı incelemesini bu gibi istişare toplantılarında bu konuyu örnek, ders olarak gösterilmesini konunun mağduru olarak talep etme hakkım vardır diye düşünüyorum. Azacık inancı, insanlığı olan hiç kimse bu pisliğe destek vermez diye düşünüyorum ancak gördüklerimden, yaşadıklarımdan sonra makamlarda görevli bir çok kesimin sadece ve sadece çıkarı için görev yapıyormuş bunu anladım.

- 1 yıl Önce

Sabuncular tetikçiler...vicdansızlar makam kapmak için yalakalar..mfttiş olarak girip üçgün sonra makam isteyen kelle koparıcıları bu dünya fani
.

Yan gel yat maaşı al uyu
Yan gel yat maaşı al uyu - 1 yıl Önce

sayın genel müdürüm tarım kredi gıda evrak üzerinde devam ediyo hiçbir faaliyeti yok cuma emekli olunuyo p tesi işe başlatılıyo ve bu şahıs ÖZCAN IŞIK soruşturması süren ve tutanaklarda adı geçen nasıl olurda böyle bi duruma müsade ediliyo anlamış değiliz buna nasıl göz yumuluyo !!!!

Mr.Kontar
Mr.Kontar - 1 yıl Önce

Makam isteyen demişsin,müfettişlik zaten asil bir makamdır.Haddini bil,kendi makamcıklarınla karıştırma.

banner151