Recep Konuk, Tarım Komisyonu Başkanı oldu

TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu Başkanlığı'na Karaman Milletvekili Recep Konuk seçildi. Çiftçinin sorunlarının çözümü, tarım alanındaki reformlara ilişkin kanuni düzenlemeler Konuk'un başkanlığındaki komisyon tarafından hazırlanacak.

Recep Konuk, Tarım Komisyonu Başkanı oldu
banner200

ÖZEL HABER

TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu Başkanlığı'na Karaman Milletvekili Recep Konuk seçildi. Çiftçinin sorunlarının çözümü, tarım alanındaki reformlara ilişkin kanuni düzenlemeler Konuk'un başkanlığındaki komisyon tarafından hazırlanacak. Üreticiyi yakından tanıyan Konuk'un Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ile tarımda yeni bir sayfa açması bekleniyor.

DAVUTOĞLU'NUN İSTEDİĞİ OLDU

Meclis'te 18 ihtisas komisyonunun başkanları seçildi. Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu'na tanıdık bir isim getirildi. İlk olarak 7 Haziran seçimlerinde milletvekili seçilen, 1 Kasım seçimlerinde de Karaman 1. sıradan Meclis'e giren Konyalı Recep Konuk, TBMM'nin en önemli ihtisas komisyonlarından birine getirilmiş oldu. Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun Recep Konuk'un Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu'nu getirilmesi konusunda ısrarcı olduğu öğrenildi.

RABBİM İNŞALLAH BİZLERİ MAHCUP ETMEZ

Recep Konuk, komisyon seçimlerinin ardından sosyal medya adresinden şu değerlendirmeyi yaptı: "Partimizin ve Komisyon Üyesi arkadaşlarımın güven, itimat ve desteklerine müteşekkirim. Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyon Başkanlığı görevinde Rabbim inşallah bizleri mahcup etmez. Komisyonumuzun, mesuliyetini taşıdığı milyonlarca insanımızı ilgilendiren hususlarda hayırlara vesile olacak çalışmaları gerçekleştirmesini diliyorum."

RECEP KONUK KİMDİR?

1956 yılında Türkmencamili Köyünde dünyaya gelen Konuk, Konya Selçuk Üniversitesi'ni bitirdi. Dokuz Eylül Üniversitesi'nde işletme okudu. Şanlıurfa'da öğretmen ve yönetici olarak görev yaptı.

1994 yılında Çumra Belediye Başkanlığına seçildi. 1999 yılında Konya Pancar Ekicileri Kooperatifi ve Konya Şeker, 2000 yılında PANKOBİRLİK Yönetim Kurulu Başkanlıklarına, daha sonra sırasıyla Şeker Kurumu, Milli Kooperatifler Birliği ve Şeker Kurulu Üyeliklerine seçildi. Dünya Pancar ve Kamış Üreticileri Birliği (WABCG) ile Uluslararası Avrupa Pancar Üreticileri Konfederasyonu (CIBE) Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerinde bulundu.

Halen Pankobirlik ve Konya Pancar Ekicileri Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanlığını devam ettiren Recep Konuk, evli ve üç çocuk babasıdır.

YORUM EKLE
YORUMLAR
güzel
güzel - 6 yıl Önce

Umarım özel sektör başarısını kamuya aktarılır. Çiftçinin derdi çok...

- 6 yıl Önce

Tarım bakanı olacak kişiydi

- 6 yıl Önce

bu ülkede komisyonlarin arada bir toplanip cay içtikten sonra dagilmaktan baska işi olmadgindan pek önemli olmayan gelişmedir, takilmayin bunlara çiftçiyi perişen devam etmeye devam .

Tebrik
Tebrik - 6 yıl Önce

Tarım eğitimi almamış ama Konya da tarım alanında efsanelik başarıya imza atmış bir kişinin gönül Tarım bakanı olmasını isterdi ama olmadı inşallah bundan sonra olur .Sayın recep Konuk'un durumundan siyasi ve eğitimciler başarının sırrının illa bir yöneticinin aynı meslekten olması gerekmediğini anlamıştır. İl müdürleri kimisi ziraatçı kimisi veteriner,ziaarçı olan veterinerlikten ,veteriner olan ziraatcılıktan anlıyormu?1985 yılında kurumlar tek çatı altında toplandığında çok yaygara oldu ,ziraatçı veterinerlikten veteriner ziraatçılıktan ne anlar diye ama bal gibi yönetiliyoruz.Dilerim yeni hükümet sosyalist iktidarlar gibi değil rekabetçi ,dürüst ,denetleyen ve özelikle imza yetkisi olanların 1. ve2. dereceden akrabalarının mal varlıkları araştırılır.

Tebrik
Tebrik - 6 yıl Önce

Sayın Başkanın
Söz konusu komisyon başkanlığını layıkıveçhile yürüteceğinden ve bu zamana kadar olduğu gibi Türk tarımına yüksek düzeyde katkılar vermeye devam edeceğinden hiç şüphemiz yoktur. Allah yar ve yardımcısı olsun.

kurtarıcı
kurtarıcı - 6 yıl Önce

tebrikler sayın başkan ım.Türk tarımı ve Türk çiftçisi sizin gayret ve azimli calışmalarınız la layık olduğu en üst seviyelere ulaşacaktır.şimdiden tebrik eder başarılar dilerim.

Tebrik ve başarı
Tebrik ve başarı - 6 yıl Önce

Başkanımızın tarım bakanı olmasını dilemiştik. Ama o başarılı kimligi ile kendini komisyon başkanlıgında, ispat edecek, çok yakındada bakan olacaktır. Başarılarının devamını allahtan dilerim.

Özel Sektör ile Meclis aynı değildir.
Özel Sektör ile Meclis aynı değildir. - 6 yıl Önce

Umarım hayal kırıklığı olmaz, umutlar hayal kırıklığına dönüşmez....


banner151

banner251