Piyasada fiyat istikrarı sağlıyoruz

Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürü Ayhan Karayama İzmir ve Tekirdağ illerinde bir dizi incelemelerde bulundu.

Piyasada fiyat istikrarı sağlıyoruz
banner200

Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürü Ayhan Karayama İzmir Bölge Birliği ve bağlı Menemen, Kesik ve Bağarası Tarım Kredi Kooperatiflerinde incelemelerde bulunurken kendisine Merkez Birliği Yönetim Kurulu Üyesi İrfan Karakaya, İzmir Bölge Müdürü Mehmet Tevfik Ongun, Gübretaş A.Ş. Genel Müdür Vekili Tahir Okutan, Tareks Tarım Ürünleri Genel Müdürü Burhanettin Topsakal, Tarım Kredi Birlik A.Ş. Genel Müdür Vekili Mahmut Candan ve TARKİM A.Ş. Genel Müdürü Kenan Koçoğlu da eşlik etti.

Karayama, İzmir Bölge Birliğine bağlı Manisa ilindeki kuru üzüm tarımı yapılan Tarım Kredi Kooperatiflerinin birinci derece yetkilileri ile bir araya geldi. Burada kooperatif personeline konuşma yapan Genel MüdürKarayama, Tarım Kredi Kooperatiflerinin üreticilerin her türlü girdilerini temin etmesinin yanında, ürünleri değerlendirme amacıyla alım yaptığını kaydetti.

Karayama ürün alımlarının amacının üreticilerin ürünlerinin değerlendirilmesinin yanında piyasanın regüle edilmesi de olduğunu ifade ederek; “Tarım Kredi bu misyonu ile her zaman üreticinin yanında olmuştur. Tarım Kredi Kooperatifleri hem girdi satışlarında hem de ürün alımlarında, piyasada fiyat istikrarı sağlamaktadır. Kuru üzümde de piyasanın 20-30 kuruş üzerinde fiyatla alıma başladık.” şeklinde konuştu.

Genel Müdür Karayama, Gübretaş İzmir Bölge Satış Müdürlüğü, Sıvı Toz Üretim Tesisleri ve Etis Lojistikte incelemelerde bulunarak; Genel Müdür Vekili Tahir Okutan'dan ve birim sorumlularından depolama tesisleri, sıvı toz üretimi, paketleme ve sevkiyat konularında bilgi aldı. Karayama ayrıca Şehzadeler Ziraat Odası Başkanı Mustafa Kaçire'yi makamında ziyaret ederek karşılıklı görüş alışverişinde bulunuldu. Ziyarette Saruhanlı Ziraat Odası Başkanı Aydoğan Okur'da hazır bulundu.

Genel Müdür Ayhan Karayama'nın Tekirdağ iline yaptığı ziyaretlerde ise; Tekirdağ Bölge Müdürü Rıfat Aktürk, Tareks Tarım Ürünleri Genel Müdürü Burhanettin Topsakal ve Gübretaş A.Ş. Genel Müdür VekiliTahir Okutan da hazır bulundu.

Genel Müdür Ayhan Karayama ilk olarak; Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik'in de iştirak ettiği Genç Çiftçi Destekleme Projesi kapsamında Türkgeldi Tarım İşletmesinde gerçekleştirilen hayvan dağıtım törenine katıldı. Daha sonra Edirne'de yapımı tamamlanan Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü hizmet binasının açılışında bulunan Karayama, Tekirdağ Ramada Otel'de yapılan Trakya Bölgesi Tarımsal Ortak Akıl Toplantısı'na iştirak etti.

Karayama ayrıca Tekirdağ Bölge Birliği ve bağlı Kandamış ve Ahmetbey Tarım Kredi Kooperatiflerini ziyaret ederek; yetkililerden faaliyetler hakkında bilgi aldı. Son olarak ta bölgede bulunana Tareks Hayvancılık Tesisinde incelemelerde bulunan Karayama'ya; yetkililer tarafından tesis hakkında brifing verildi.

YORUM EKLE
banner151

banner251