Performans ölçümünde Mersin Bölge birinci oldu

Mersin Bölge Birliği, 2015 yılının ilk altı ayında gösterdiği performansla Bölge Birlikleri arasında birinci oldu.

Performans ölçümünde Mersin Bölge birinci oldu
banner200

Bölge Birliği'ne bağlı kooperatiflerin 2015 yılı ilk altı aylık satış, krediler, ürün değerlendirme, takip-tahsilat, sigortacılık, yeni ortak kaydı, faal ortak sayısı hedefleri ve gösterilen performansa ilişkin istişare ve değerlendirme toplantısı Adana'da yapıldı.

Toplantıya Bölge Müdürü Hayati Boğa, Bölge Müdür Yardımcılarıİsa Güler ve Hilmi Tunahan Eyice, Bölge Birliği Yönetmenleri ve kooperatif personeli katıldı.

“Ortak çiftçilerimizin ihtiyaçlarını karşılama noktasında, sahada rakiplerimizle birebir mücadele eden kooperatifçi arkadaşlarımızın gayretleri ile Mersin Bölgemiz, İlk altı aylık performans ölçümünde birinci olmuştur. Emeği geçenlere sonsuz teşekkür ediyorum.” diyen Bölge Müdürü Hayati Boğa yaptığı açılış konuşmasının ardından, ilk altı aylık dönemde gerçekleştirilen net satış, kullandırılan kredi, ürün değerlendirme, takip-tahsilat, sigortacılık, yeni ortak-aktif ortak kategorilerinde bir sunum yaptı.

Bölge Müdür Yardımcısı İsa Güler; insan kaynakları politikaları, sertifikalı tohum kullanmanın ve ortak ürünlerinin değerlendirilmesinin önemi, tedarik pazarlama ve yönetim stratejileri, Bölge Müdür YardımcısıHilmi Tunahan Eyice de kredi analizi, vadesi geçen alacaklar, otokontrol ve denetim mekanizması ile ilgili bilgilendirmeler yaptılar.

İlk altı aylık dönemde kooperatiflerin ve Mersin Bölge Birliği'nin gösterdiği performanslar değerlendirildiği, 2015 yılı ikinci altı aylık hedeflerinin deklare edildiği ve son derece verimli geçen toplantı bu toplantı ile personelin motivasyonu artırılırken belirlenen hedeflere ulaşılması noktasında da ortak kararlar alınmış oldu.

YORUM EKLE

banner251