Tohum Dağıtıcıları Birliği (TODAB) Başkanı ve Türkiye Tohumcular Birliği Başkan Yardımcısı Ayhan Bilgin, Pankobirlik Genel Müdürü Taner Taşpınar'ı ziyaret etti.


" />

"Pankobirlik bizim için stratejik önemdedir"

Tohum Dağıtıcıları Birliği (TODAB) Başkanı ve Türkiye Tohumcular Birliği Başkan Yardımcısı Ayhan Bilgin, Pankobirlik Genel Müdürü Taner Taşpınar'ı ziyaret etti.


banner200

Tohum Dağıtıcıları Birliği (TODAB) Başkanı Ayhan Bilgin, Türkiye'de tarım sektörünün gelişmesi için kooperatiflerin oynağı rolün çok büyük olduğunu, Pankobirlik'in kurulduğu günden bu yana kooperatifçilik hareketinin etkili bir şekilde gelişebilmesi ve kendisinden beklenilen sosyal ve ekonomik verimliliği sağlayabilmesi için üzerine düşen bütün görevleri en etkin şekilde yaptığını kaydetti.

Pankobirlik Genel Müdürü Taner Taşpınar'ı makamında ziyaret eden TODAB Başkanı Ayhan Bilgin, ''Adı birlik olsun, kooperatif olsun, konsey olsun fark etmez, tarım sektörü için hizmet veren tüm kurumların ortak projelere imza atması tarım sektörünün daha da gelişmesi için şarttır'' şeklinde konuştu.

Pankobirlik'in birim kooperatiflerinin ve üretici ortaklarının tohumculuk sektörü ve tohumluk dağıtımı açısından üstlendikleri rollerin Tohum Dağıtıcıları Birliği açısından çok önemli olduğunu kaydeden Bilgin, ''Kooperatifler üreticilerin temel tarımsal girdilerini en uygun koşullarda temin etmekle yükümlüdür, üreticimizin en stratejik girdisi tohum olduğuna göre, en önemli çözüm ortağımız Pankobirlik ile tohumculuk konusunda yaptığımız ve yapacağımız çalışmaların katma değeri çok yüksek olacaktır'' dedi.

Şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonrada tohumculuk sektörü ve tohum dağıtımı konusundan TODAB ile ortak çalışmalara devam edileceğini kaydeden Pankobirlik Genel Müdürü Taner Taşpınar ise, yeni görevinden dolayı TODAB Başkanı Ayhan Bilgin'i kutladı ve başarılar diledi.

TODAB Başkanı Ayhan Bilgin, Taner Taşpınar'ı 19-22 Mart tarihlerinde Antalya'da düzenlenecek Tohumluk Bayileri İstişare Toplantısına davet etti.

YORUM EKLE
banner151

banner251