Pakdemirli’ye süt fiyatı teşekkürü!

Türkiye Süt Üreticileri Merkez Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Tevfik Keskin, Ulusal Süt Konseyi tarafından 2 TL olarak belirlenen çiğ süt referans fiyatına verdiği destekten dolayı Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’ye teşekkür etti.

Pakdemirli’ye süt fiyatı teşekkürü!
banner200

Konuyla ilgili olarak yazılı bir açıklama yapan Türkiye Süt Üreticileri Merkez Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Tevfik Keskin, şunları kaydetti:

“Yaşanan ekonomik sıkıntılara rağmen üretmeye devam eden ve devletimizin yanında olan ülkemizin her köşesinde üstün emekler ve zahmetlerle üretmeye çalışan, zorluklarla mücadele eden ve zorlu koşullara rağmen ayakta durmaya çalışan süt üreticilerimize ve süt üretici birliklerimize öncelikle teşekkürlerimi sunuyorum.

Sütün yazı kışı yoktur, süt ,düğün cenaze bilmez, süt beklemez, süt tatile girmez, süt sağımdan kısa süre içerisinde soğutularak sanayiye aktarılması gerekmektedir. Süt hayvancılığı zor meşakkatli bir sektördür. Önemli bir besin kaynağını üreten üreticilerimizin beklentisi emeklerinin karşılığını almak ve sürdürülebilir hayvancılık yaparak üretmeye devam etmek, evini, köyünü, memleketini terk etmeden, refah içerisinde yaşamını sürdürmektir.

Sürdürülebilir üretim ve sektörün istikrarlı devamlılığı için üretim yapanın zarar etmesi engellenmeli ve desteklenmesi gerekliliğini her zaman savunmuşuzdur. Üretici Örgütlerinin ve süt üreticilerinin ayakta kalabilmesi ürettikleri ürünleri değer fiyatından satabilmeleri, üretim yapmalarına katkı vermek Merkez Birliği olarak üreticilerimizin menfaatlerini ve haklarını her zaman korumaya çalıştığımızı ve daima çalışacağımızı bilgilerinize sunarız.

Biz üretici grubu olarak sorunlarla mücadele ederken, mevsimsel arz fazlalığının olduğu bu bahar aylarında bizlere her türlü desteği veren; Soğutulmuş çiğ süt referans fiyatının 2,00 TL olarak belirlemesinde vermiş olduğu destek ve katkılarından dolayı, ayrıca konuyu kamuoyuna bizzat deklare ederek sektörümüze gösterdiği önem için Tarım ve Orman Bakanımız Sayın Dr. Bekir Pakdemirli ve değerli çalışma ekibine Merkez Birliğimiz ve temsilcisi olduğumuz tüm süt üreticilerimiz adına teşekkürlerimizi sunuyorum.

“Vakit Üretme Vakti” sloganımızla Süt sektörünü rahatlatacak, sorunların aşılmasına katkı sağlayacak bu önemli yeni fiyat kararının tüm sektörümüze ve süt üreticilerimize hayırlı olmasını diliyorum”

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 23 Nisan 2019, 11:30
YORUM EKLE
YORUMLAR
Muammer kayacioglu
Muammer kayacioglu - 3 yıl Önce

Bu teşekkür eden başkanin yem fiyatindan haberi yok galiba. Başkan bey yem 90 lira

Samet keskin
Samet keskin - 3 yıl Önce

Sütü 2tl yapmışlar tesekkur ediyorlar ya sankı cok bi iş yapmışlar yem 90tl olmuş ondan hıc hbri yokmuş gbıde utanmadan tesekkur ediyorlar......

Hasan Emre
Hasan Emre - 3 yıl Önce

Bir litre süt bir kilo yemalıyor sayın başkan.Neyin teşekkürü.çivtçi öldü baş saglıgı dile.

selo
selo - 3 yıl Önce

Tabi teşekkürü hak ediyor yeme 10 tl koydular

Himmet tosun
Himmet tosun - 3 yıl Önce

Süt fiyatlarını açıklıyor da yem fiyatlarını ve süt pirimini neden açıklamıyorlar çünkü seçim bitti

Ep
Ep - 3 yıl Önce

Hiç vermesin verdi de ne oldu litrede 2 kuruş verdi hemen arkasından yemin torbasına 8 lira birden zam geldi

Dikkat et şişko
Dikkat et şişko - 3 yıl Önce

Burada çiftlik fiyatı iyi ama köylü için bi sıkıntı var hem yemi daha pahalıya alıyorlar hem sütü ucuza satıyorlar ülke tarımı ve hayvancılığı için bu fiyat az benim çiftliğim var benim için fiyat iyi ama köylü için az köylü olmazsa hiç birşey olmaz.

Bbbb
Bbbb - 3 yıl Önce

Bu adam süt üretimi yapiyormu işletmesi varmı bilen varmii,biz hemşerimiz amma bilmiyoruz


banner151

banner251