Mersin Bölge Birliği’nden bir ilk!

Mersin Bölge Birliği'ne bağlı Aslanpınarı Tarım Kredi Kooperatifi'nin ortağı Aktif Tavukçuluk Şirketi'ne ait 350 bin adet broiler ırkı kümes hayvanı, Tarım Kredi Kooperatifleri aracılığıyla 1 milyon 210 bin TL sigorta bedeli üzerinden güvence altına alındı.

banner255
Mersin Bölge Birliği’nden bir ilk!
banner200

Ortakların indirimli kredi desteğinden faydalanmaları için tarım sigortalarını ve sigorta prim ödemelerindeki devlet desteklerini her platformda ortaklara anlattıklarını ifade eden Aslanpınarı Tarım Kredi Kooperatifi Yetkili Ziraat Mühendisi Yılmaz Ayaz, teşkilat genelinde 2015 yılının ilk kümes hayvancılığı sigortasını düzenlemekten dolayı mutlu olduklarını söyledi. Ayaz ayrıca Tarım Kredi Kooperatifleri'ni tercih ettikleri ve kooperatifçiliği destekledikleri için ortak Aktif Tavukçuluk firmasına da teşekkür etti.

Aldıkları hizmetten memnuniyetlerini dile getiren ve kooperatif yetkililerine teşekkür eden Aktif Tavukçuluk Yetkilisi Veteriner Hekim Ahmet Özkan da; “İşletmemizin bütün ihtiyaçlarını kooperatif aracılığı ile karşılamaktayız. Kooperatif personelince % 50 devlet destekli kümes hayvanları sigortası ve indirimli krediler hakkında bilgi verilmesi üzerine sigorta yaptırdık. İşletmemizi çok az bir bedelle güvence altına aldık.” dedi.

YORUM EKLE
banner151

banner251