Köy toplantıları sürüyor

Tekirdağ Bölge Birliği Krediler ve Sigorta Servisi tarafından Devlet Destekli Tarım Sigortaları ve İndirimli Krediler konularında istişare etmek, personeli ve ortakları bilgilendirmek üzere Edirne ili faaliyet alanında bulunan bazı kooperatifler ziyaret edilerek kahve toplantıları düzenlendi.

Köy toplantıları sürüyor
banner200
banner217

Meriç, Subaşı, Küplü, Kavaklı ve Akçadam Tarım Kredi Kooperatifleri ziyaret edilerek gerçekleştirilen kahve toplantılarında Tekirdağ Bölge Birliği'nin tarım sigortaları branşında 30 Nisan 2015 tarihi itibariyle geçen yıla göre yüzde 25 artış sağladığı ifade edildi. Kooperatif çalışanlarının olağanüstü gayret ve çalışmalarından bahsedilen toplantılarda bu başarıların artarak devam etmesi temennisinde bulunuldu.

Toplantılarda ağırlıklı olarak yörenin ürün deseni olan çeltik tarımı, indirimli krediler ve tarım sigortaları konularının önemi vurgulanarak, ortakların indirimli faiz oranlarından faydalanması ve doğal bir afet karşısında mağdur olmaması için çeltik ekilecek her tapulu araziye tarım sigortası (TARSİM) yaptırmaları gerektiği belirtildi.

Toplantıya Tekirdağ Bölge Birliği'nden Müdür Yardımcısı Neşe Sarılgan, Krediler ve Sigorta Servisi personeli Onur İnal, Groupama Tekirdağ Bölge Sorumlusu Yakup Tantan ile kooperatif yetkilileri ve ortaklar katıldı.

YORUM EKLE
banner151

banner251