Konuk, köyleri ziyaret etti

AK Parti Karaman Milletvekili Adayı Recep Konuk, köyleri ziyaret ederek çiftçilerle birlikte oldu, partisinin vaatlerini anlattı.Konuk, köyleri ziyaret etti
banner200

AK Parti Karaman Milletvekili Adayı Recep Konuk, köy ziyaretlerini sürdürüyor. Recep Konuk Erenkavak, Özdemir, Aybastı, Boyalı, Çavuşpınar, Kürtderesi, Çakırbağ köyü olmak üzere 7 köyü ziyaret etti.

Köy ziyaretlerinde köylülere hitap eden AK Parti Karaman Milletvekili Adayı Recep Konuk, partisinin 1 Kasım seçim beyannamesinde çiftçiler ve üreticilere yönelik yer alan konuları anlattı.

YEM VE GÜBREDE KDV'NİN KALDIRILACAK OLMASI ÖNEMLİ BİR ADIM

Türkiye'nin AK Parti hükümetleri döneminde dünyanın yedinci büyük tarım ekonomisine sahip olduğunu ve yeni dönemde de tarım politikalarının başarıyla uygulanmaya devam edileceğini belirten Konuk, “Başbakanımız Sayın Ahmet Davutoğlu'nun da seçim beyannamemizde açıkladığı gibi yemde ve gübrede KDV'nin kaldırılacak olması önemli bir adımdır.

GENÇ ÇİFTÇİLERE 30 BİN LİRA KARŞILIKSIZ DESTEK VERİLECEK

Yine beyannamemizde tarım ve gıdaya yönelik yer alan konulardan kısaca bahsedecek olursak, genç çiftçilerimize proje karşılığı 30 bin lira karşılıksız destek verilecek, işletme büyüklüğü 5 dekar altındaki meyve, sebze, süs bitkisi, ıtri-tıbbiaromatik bitki yetiştiriciliği yapan çiftçilere destekleme ödemesi yapılacak, çiftçilere seralarının modernizasyonu için faizsiz kredi verilecek, yine maliyetleri düşürmek amacıyla seralara ticarethane elektrik fiyatı yerine sulama suyu elektrik fiyatı uygulanacak, sertifikalı üretim yöntemlerine önem verilecek, tarım sigortalarının kapsamı genişleterek yaygınlaştırılacak, arazilerini büyütmek isteyen ehil mirasçılara kredi imkânları sağlanacak, çiftçilerimizden arazilerini birleştirmek suretiyle büyük ölçekli tarım işletmeleri oluşturanlara özel destekler verilecek, süt ve et üretiminde sözleşmeli model geliştirilecek.

KİRA DESTEĞİ SAĞLANACAK

Ürünlerini lisanslı depolarda muhafaza eden üreticilere kira desteği sağlanacak. Bu ve daha birçok yeniliği beraberinde getirecek gelişmelerle hedefimiz, dünyada ve bölgesinde tarım alanında söz sahibi bir ülke olmaktır" dedi.

EMEKLİ ÇİFTÇİLERE AYDA 100, YILDA 1200 LİRA ÖDENECEK

Emekli çiftçilere de seslenen Konuk, AK Parti'nin seçim beyannamesinde yer alan emeklilere yıllık 1200 lira ilave ödeme yapılacağını belirterek, “7 Haziran öncesinde verilen söz ile maaşları bin liraya kadar olan emeklilerimize 100'er lira, bin 100 liraya kadar olanların maaşları ise bin 100'e tamamlanmıştı. Şimdi de bütün emeklilerin hepsine ayda 100, yılda bin 200 lira ilave ödeme yapılması planlanıyor. Yani emeklilerimize takribi durumuna göre bir veya bir buçuk maaş ölçeğinde yeni zam yapılmış olacak. Yine seçim beyannamemizde de belirtildiği gibi yüzde 15'ten yüzde 10'a indirilen Bağkur Sigortalısı olan esnafların emekli aylıklarından kesilen Sosyal Güvenlik Destek Primi Kesintisi tamamen kaldırılacak. TOKİ eliyle emekliler uygun koşullarla konut sahibi yapılacak. Bunlar emekliler için gerçekleştirilmesi planlanan konulardan bazılarıdır" dedi.

YORUM EKLE
banner151

banner251