Kayeks Gıda ile kayısı işine giriyor

Tarım Kredi, ortaklarının ürünlerini daha iyi değerlendirebilmek amacıyla 7 milyon lira öz sermaye ile kurulan bir şirkete ortak oldu. Çoğunluk hissesi Tareks'e ait olan yeni şirketle, Tarım Kredi'nin kayısının üretim ve pazarlamasında daha etkin olması planlanıyor.

banner255
Kayeks Gıda ile kayısı işine giriyor
banner200

ÖZEL HABER

Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği'nin 21.10.2015 tarihli Yönetim Kurulu kararıyla kurulan Kayeks Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş'nin yüzde 55'i Tareks'e, yüzde 45'i de Doğanaz Pazarlama ve Tarım Ürünleri Ticaret A.Ş'e ait olacak. Kuruluş sermayesi 7 milyon lira olan şirketin yönetim kurulu ise 5 kişiden oluşuyor.

ÜRETİCİNİN LEHİNE PAZAR SORUNUNA EL ATILACAK

Şirketin faaliyet konusu olarak, ortakların ürünlerinin değerlendirilmesi, piyasada fiyat istikrarı oluşturulması, ürün fiyatlarının gerek ortak üreticilerin gerekse diğer üreticiler lehine gelişmesinin sağlanması, ortak üreticilerin üretimden ziyade pazarlama güçlüğü çektikleri ürünlerini pazarlamalarına yardımcı olunması amaçlanıyor.

Şirket özellikle; kuru kayısı gibi stratejik öneme sahip ve Türkiye'yi dünya pazarlarına taşıyan kurutulmuş meyvelerin etkin pazarlanmasının sağlanabilmesi, pazarda söz sahibi olması, ürünlerin farklı satış noktalarında yer alması, üreticilerin ürettiği ürünlere alım garantisinin sunulabilmesi ve kurumun bu ürünlerdeki rolünün sağlamlaştırılarak artırılmasını sağlamak amaçları doğrultusunda faaliyet gösterecek.

3 AY ÖNCE KURULDU KAYEKS GIDA'YA ORTAK OLDU

Kayeks Gıda'nın yüzde 45 ortağı olan Doğanaz Pazarlama ve Tarım Ürünleri Ticaret A.Ş'nin kuruluş tarihi ise dikkat çekti. 31 Temmuz 2015'de 50 bin sermaye ile kurulan şirket, kuruluşundan kısa bir süre sonra da Tareks ile kurulan yeni şirkete ortak oldu.

Mutlu Karakaya ve AG Kıymetli Mad. A.Ş'nin ortak olduğu şirket, geçtiğimiz Ekim ayında da sermaye artırımına giderek, sermayesini 787 bin 500 liraya yükseltti.

Doğanaz Pazarlama'nın çoğunluk hissesini elinde bulunduran Mutlu Karakaya, yine Ekim ayında ortağı olduğu bir başka şirket olan Doğanaz Dağıtım Pazarlama A.Ş'deki hisselerini ise Ümit Demirtaş'a devrederek buradaki ortaklığına son verdi.

Kayeks Gıda'nın yönetim kurulu ise şu isimlerden oluşuyor: Fikret Doğan, Sefa Çağlayan, Kazım Çalışkan, Sarp Tarhanacı ve Mutlu Karakaya.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Aşikar
Aşikar - 5 yıl Önce

NAPOLYON İRFANın tamamen duygusal şirket aşkı

İştirakler
İştirakler - 5 yıl Önce

Sayın genel müdür ge ne profesyonel düşünüp elli binliralık şirketi yedi milyonluk şirket ortak yapmış inşallah Kays'ı piyasası yeni arkadaşla iyi olur Malatya bölge seneye ikrazatta birinci görürsünüz paraları bulabilirlerse.sayın Çağlayan kutlunun prensi idi irfanında prensi olmuş Torku'da ne kadar atılan varsa kendisi gibi onları kuruma getirmeye başlamış tk ya getirdiği müthiş zaten hem iki makina 750 000 euro tanesi teklif yok ilan yok maaşallah müfettiş muaz bey nerdesin yoksa idareci olunca idealist liğinde bittimi

Dolandirin
Dolandirin - 5 yıl Önce

istirak
istirak - 5 yıl Önce

Tarim kredi koperatifi kuru kayisi Ihracati yapmak icin ortak oldugu sirkete bakin lutfen . Allah rizasi icin acaba sirkette kuru kayisi isini kim biliyor yoksa sirket kurup sektorden olmayan insanlari kullanip acaba ne planliyorlar anlamis degiliz..Mutlu Karakaya ve yonetimdeki insanlar hayatinda malatyaya kac kere gelmis, urunu kac kere gormusler kuru kayisi nasil uretilir bilirler mi Acaba? Irfan bey kendine maasallah is yapacak ortaklar bulmus....DOGANAZ PAZARLAMA firmasinin battigini butun herkes biliyor....neyse ki DOGANAZ PAZARLAMA ve TARIM urunleri var...Allah malatyaya yardim etsin...

- 5 yıl Önce

Dervişin fikri neyse zikri de odur derler. Etrafınızda o kadar hırsız, düzenbaz var ki herkesi aynı sanıyorsunuz. Halbuki bu proje, kayısı ureticilerini simsarların insiyatifinden kurtaracak, emeklerinin karşılığını fazlasıyla alacakları bir sistem kuracaktı. Ama birilerinin çıkarlarına ters geldi. Buyrun, sömürmeye devam edin.

- 5 yıl Önce

Dervişin fikri neyse zikri de odur derler. Etrafınızda o kadar hırsız, düzenbaz var ki herkesi aynı sanıyorsunuz. Halbuki bu proje, kayısı ureticilerini simsarların insiyatifinden kurtaracak, emeklerinin karşılığını fazlasıyla alacakları bir sistem kuracaktı. Ama birilerinin çıkarlarına ters geldi. Buyrun, sömürmeye devam edin.

- 5 yıl Önce

Bu kurum asalakların elinden kurtarılmalı.İştirak şirket adı altında yapılanlar yenilir yutulur cinsten değil.
Başta SEFA efendi olmak üzere tamamen siyasi bir yapı haline gelen ve her gelenin büyük bir rant kapısını araladığı kooperatif yöneticileri ,ceplerini doldururken sözde çiftçinin ve tüyü bitmemiş yetimin hakkını savunuyorlar. Çalışanlarını yarattıkları korku dünyasında sürekli birşeyleri rücu etmekle tehdit eden bu aslaklar gitmeli adam gibi adamlar gelmeli. Hükümet ve bakanların eli buradan uzak durmadığı sürece bu yapı düzelmez.Bunlara yazıklar olsun.Yedikleri zehir zıkkım olsun. Bir iştirak çalışanı olarak tüm yöneticilere çocuklarımın hakkımı helal etmiyorum.

banner151

banner251