Hibe destekli toplantı

Malatya Gıda Tarım Hayvancılık İl Müdürlüğü ve Malatya Bölge Birliği işbirliğinde, Malatya ilinde faaliyet gösteren sulama sistemi firmalarına yönelik, yüzde 50 hibeli bireysel sulama, makine ve ekipman desteklemeleri ile ilgili toplantı düzenlendi.

Hibe destekli toplantı
banner200

Toplantıda söz alan Bölge Müdürü Adil Önal, Türk çiftçisine kaliteli ve güvenilir bir hizmet anlayışı ile hareket eden Tarım Kredi Kooperatifleri olarak, müşteri memnuniyetini en üst düzeyde tutmayı ve ülke ekonomisine en verimli şekilde katkıda bulunmayı amaç edindiklerini ifade etti.

Aksaray ilindeki TK Plastik'in çiftçilerin kaliteli sulama boruları ve ek parçalarını temin etmek amacıyla kurulduğunu kaydeden Önal, “Sektörün lider kuruluşları arasında yer almasını ümit ettiğimiz fabrikamız, uluslararası bir kalite politikası ile dünya markası olması yolunda ilerliyor. Malatya İlinde Faaliyet gösteren sulama sistemi firmaları, birçok ülkeye ihracat yapan TK Plastik'ten bayilik almalı, bayilere sulama sistemi yapmak için müracaat eden çiftçiler, Tarım Kredi Kooperatifleri'ne ortak olmak için yönlendirilmeli. Kooperatiflerimize ortak olan çiftçilerimizin kendi hisselerine düşen % 50'lik kısmını, mevzuatımız dahilinde cari faiz üzerinden 1 yıl süre ile kredilendireceğiz.” dedi.

Malatya İl Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Ali Selvi detebliğin amacının; tarımsal faaliyetler için geliştirilen modern basınçlı bireysel sulama makine ve ekipmanının, üreticiler tarafından kullanımının yaygınlaştırılarak; daha kaliteli ve pazar isteklerine uygun üretim yapılmasını sağlamak, iş gücünü azaltmak ve üretim maliyetlerini düşürerek üreticilerin gelir düzeyini yükseltmek için bireysel sulama makine ve ekipman satın alımlarının desteklenmesi olduğunu söyledi.

Selvi bayilerden; % 50 hibe desteklemeleri kapsamında kurulacak olan sulama sistemlerinin Tarım Kredi Kooperatifi ile birlikte hareket edilerek yapılmasını istedi.

YORUM EKLE
banner151

banner251