Emin olun çok çalışmanız lazım. Yani 8 saat değil 18 saat çalışmanız lazım. Bütün çiftçilerimize, örnek olmalısınız" dedi.

" />

Fakıbaba: 8 değil 18 saat çalışmanız lazım!

Tarım Kredi Kooperatiflerinde yeni istihdam edilen personele seslenen Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, "Emin olun çok çalışmanız lazım. Yani 8 saat değil 18 saat çalışmanız lazım. Bütün çiftçilerimize, örnek olmalısınız" dedi.

Fakıbaba: 8 değil 18 saat çalışmanız lazım!
banner200

Tarım Kredi Kooperatifleri 2017 Yılı Personel Oryantasyon Eğitimine katılan Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, yeni istihdam edilen personele görevlerinde başarılar diledi.

Tarım Kredi Kooperatiflerinin Ankara'da gerçekleştirilen eğitim programına Bakan Fakıbaba katıldı.

Bütün çiftçilerimize örnek olmalısınız

Yeni istihdam edilen personelin en büyük görevinin çiftçileri bilgiyle buluşturarak Türk tarımı ve hayvancılığını daha da ileriye taşımak olması gerektiğini belirten Bakan Fakıbaba, şunları kaydetti: “Türkiye'de bazı şeyler çok kolay, bazı şeyler ise çok zordur. Arkadaşlar eğer bir işinizi severek yapıyorsanız, isteyerek yapıyorsanız ben insanlara yardımcı olacağım, faydalı olacağım, ben işimi en iyi yapacağım diyerek hareket ediyorsanız başarılı olursunuz.

Şimdi burada 482 yeni arkadaşımız var, ben olsam şöyle düşünürdüm; 8 bin kişilik bir ailenin içerisinde birinci ben olacağım, en çok ben faydalı olacağım, en iyi ben üreteceğim, en iyi ben insanlarla irtibat kuracağım, en iyi hizmeti ben vereceğim demelisiniz. Kendinize hedefler koyarak hareket etmelisiniz. Bir hedefiniz olduğu zaman, o da sizi alıp başka yerlere götürüyor. Ülkemizin sizlere çok ihtiyacı var. Emin olun çok çalışmanız lazım.

Yani 8 saat değil 18 saat çalışmanız lazım. Bütün çiftçilerimize, örnek olmalısınız. Bizim en önemli görevlerimizden birisi çiftçi kardeşlerimizi bilgi ile buluşturmaktır. İnsanlar çalıştıkça sağlıklı olur, çalıştıkça mutlu olur. İnsanlar başkalarına yardımcı olduklarında sağlıklı olurlar. Sizin gibi genç arkadaşların ülke tarımına ve hayvancılığına çok şeyler katacağına ben şahsen inanıyorum."

Bakanlık olarak Tarım Kredi ile birbirimizi tamamlıyoruz

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ile Tarım Kredi'nin ortak amaç doğrultusunda birbirlerini tamamladıklarını belirten Bakan Fakıbaba, "Biz kendi gıdamızı ürettiğimiz sürece Allah'ın izniyle bize hiç kimsenin gücü yetmez. Ben hep şunu söylüyorum. Kendi gıdasını üretemeyen ülkeler tam bağımsız sayılamazlar. Sizler bu aileye katıldıktan sonra Tarım Kredi'ye, ülke tarımına ve hayvancılığına çok büyük katkılar yapmak zorundasınız. Bunu yapmak sizin elinizde. Bunu isterseniz yapabilir ve başarabilirsiniz. Genç, pırıl pırıl arkadaşlarsınız. Ben sizin hem kooperatifimize hem Ülkemiz tarımına çok büyük katkılar da bulunacağınıza inanıyorum ve yeni görevlerinizde hepinize başarılar diliyorum." dedi.

Bakanlıkla koordineli çalışmaya devam edeceğiz

Programda bir konuşma yapan Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Selahattin Külcü ise Tarım Bakanlığı ile koordineli çalışmaya devam edeceklerini söyledi.

Külcü, şunları kaydetti: “Ben Bursa'nın İnegöl ilçesinde çiftçilik ile uğraşıyorum aynı zamanda çiftçi babanın, çiftçi evladıyım. Halen hayvancılık ve meyvecilik ile uğraşıyorum. Eğer İnegöl'de Bakanlığımızın destekleri ve Tarım Kredi Kooperatifi olmasaydı, inanın benim yüküm 2 defa artacaktı. İnegöl gibi bir ilçede 8 tane kooperatifimiz var. Gübre, mazot ve benzeri tarımsal girdilere istediğimiz zaman, uygun fiyatlarla ulaşabiliyoruz.

Bize dokunursanız 5 milyon çiftçiye dokunmuş olursunuz

Tarım Kredi olarak bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da devletimizin tarım politikalarına her türlü desteği vererek, bakanlığımız ile koordineli çalışmaya devam edeceğiz. Sayın Bakanım eğer bize dokunursanız, yaklaşık 5 milyon çiftçiye dokunmuş olduğunuz anlamına geliyor. Dolayısıyla bizim sıkıntılarımızı her zaman sizlere getireceğiz, sizlerden yardım isteyeceğiz. Burada bulunan 500 arkadaşımız bugünü hiç unutmayacaklar. İş hayatlarına başladıkları ilk günde, bu toplantımıza katıldınız, bize onur verdiniz. Ben sizlere çok teşekkür ediyorum. Tüm arkadaşlarımıza da meslek hayatlarında başarılar diliyorum"

TARIMDAN HABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
İşe gelmeden maaş
İşe gelmeden maaş - 4 yıl Önce

Tarnette burakın 8 saat 1 saat bile çalışmadan aylarca maaş alan var. Genel müdür ve yöneticilerin bir mesai cetvelini sorgulayın. Her hafta genellikle perşembeden salıya kadar İstanbulda geçireni bir araştırın. Her hafta sonu sigortada, gübretaşta toplantım var diyerek istanbulda bulunanların tarnete şimdiye kadar ne kadar katkı sağladığını kamuoyuna açıklayın. Hem çiftçiler hemde ttk personeli olarak bilgilenelim.

 Sorun
Sorun - 4 yıl Önce

TKK konusunda sayın bakan hemen her gün bilgilendiriliyor. Kendisinin kanaat ve kararı net bu çerçevede geçen hafta müsteşara talimat verildi. Ama gel gör ki müsteşar eski yakın çalışma arkadaşının hatırını hakkın ve halkın hatırından yüksek tutup bakanın talimatına rağmen işi ağırdan alıyor. Hem Genel Müdür Hem de kader arkadaşı Yönetim krl bşk kendilerine bir çıkış yolu bulsunlar bulamazlarsa kritik bazı işleri yarım kalmasın diye onlara zaman kazandırıyor. Bu nedenle merkez birliğinin bu ayki toplantısı üç kez ertelendi ve ayın son gününe alındı. Bakalım müsteşarın bu kıyağı işe yarayacak mı? yoksa bu genel müdür 1 Aralık'ı görebilecek mi? Allah imhal eder ve ama ihmal etmez. Himaye ettikleriniz yanlış ise müsteşar olsanız ne yazar..

TKK YÖNETİMİNE
TKK YÖNETİMİNE - 4 yıl Önce

Adamlar açık açık Bakanı tehdit ediyorlar bize dokunursan 5000 çiftçi arkamızda diye size bu cesareti kim veriyor bakan bey bugüne kadar beklemekle sizi orda tutmakla hayatının en büyük hatasını yapıyor.Akıl hocanız kim. akşam hangi siyasetçinin yanındaydınız.Bakan bey sizi alsın da bakalım kaç kişi arkanızda duracak merak ediyorum şövalyeler.

ÇALIŞMAK LAZIM ÇALIŞMAK....
ÇALIŞMAK LAZIM ÇALIŞMAK.... - 4 yıl Önce

SAYIN TARIM BAKANIM 8 SAAT DEĞİL 18 SAAT ÇALIŞMANIZ LAZIM DEMİŞ.SİZ İLK ÖNCE BAKANLIK TAŞRA TEŞKİLATININ ÇALIŞMA SİSTEMİNİ DÜZELTİN SAAT 5 OLDU MU HEMEN ÇIKIYORLAR. KENDİ İŞİ DIŞINDA BAŞKA BİR İŞE KARIŞMIYOR. TKK DA ÇALIŞAN ÖYLEMİ YERİ GELİYOR: MÜDÜR MEMUR POMPACI DEPOCU HAMAL HİZMETLİ ÇAYCI MUHASEBECİ TAHSİLDAR PSİKOLOG SOSYOLOG DANIŞMAN ... VB OLUYOR.MESAİ DIŞINDA ÇALIŞTIĞIN VAKİT ÜCRETİNİ ALAMIYORSUN.BAŞINA BİR KAZA BELA GELDİĞİ VAKİT MESAİ DIŞINDA OLMUŞ YAZILI BİR EMİR ALDIN MI DİYE İŞLEM YAPIYORLAR.SONRADA SORUŞTURMA .İLK ÖNCE BUNLARI DÜZELTİN DE ONDAN SONRA ÇALIŞMA İSTEYİN SAYIN BAKANIM.

zulüm abat olmaz
zulüm abat olmaz - 4 yıl Önce

Yalansa yalan denilsin, G. Md'e borcum var yurtdışına bir görev çıkar diye yalvaran, genel kurulda listemdesiniz sözüne karşılık alem yıkılsa kör ve sağır kalacak yönetimle mi? Bu mudur davaya inanç? 10 bin liraya vazgeçilmezi olmamak mı? Allah için milletin emaneti şirketleri dümdüz edenlere karşı bir sağlam irade bekliyoruz.

- 4 yıl Önce

Genel müdürlük baştan aşağı değişecek endişen olmasın

masal
masal - 4 yıl Önce

Sayın bakan sadece kürsüler de konusuyorsunuz ama çiftçi üretici kan ağlıyor siz hala daha bu insanlara masal okuyorsunuz adeta

TKK GERÇEKLERİ- 1
TKK GERÇEKLERİ- 1 - 4 yıl Önce

Soruyoruz;
1- iştirakler binası Ekper değerinin çok üstünde alınmasının sebebi nedir?
2- 15 temmuz darbe girişimi sonrasına gelen pazartesi günü 3.500.000 euro para hangi yönetim kurulu kararı ile ödenmiştir?
3- 110.000.000 tl ihale bedeli olan ibir yapım işi neden tkk web sitesinden duyurulmadan ihale edilmiştir?
4- Tarnet firmasından alınan video konferans sistemi kimler tarafından tarnete satılmıştır?
5- Gübretaş' a alınan hammadde işine ait alımlarda kimler aracı görevi yürütmektedir?


banner151

banner251