Çiftçiyi tapu müdürlüklerinden kurtaran imza

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü ile Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği arasında 'Elektronik İpotek Tesisi ve Terkini' protokolü imzalandı. Bundan böyle artık Tarım Kredi ortağı kredi kullanırken teminat nedeniyle Tapu Müdürlüklerine gitmeyecek.

Çiftçiyi tapu müdürlüklerinden kurtaran imza
banner200
banner217

TARIM KREDİ'DEN TÜRKİYE'DE BİR İLK

Teknolojik yenilikleri proje ve faaliyetlerinde etkin şekilde kullanmayı amaçlayan Tarım Kredi Kooperatifleri, bir ilke imza attı. Proje kapsamında Tarım Kredi ortağı kredi kullanırken teminat nedeniyle artık Tapu Müdürlüklerine gitmeyecek. Türkiye'de bir ilk olan projeyle, hem ipotek tesis hem de terkin işlemleri tamamen elektronik ortamda gerçekleştirilebilecek. Böylece Tarım Kredi ortağı çiftçiler için hiçbir zaman kaybı olmadan ve beklemeksizin ipotek tesis edilebilecek ya da kaldırılabilecek. Ayrıca on-line yapılacak ipotek işlemleri ile kooperatif personelinin iş yükü de hafifleyecek.

'Elektronik İpotek Tesisi ve Terkini Protokolü, Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü'nde gerçekleştirilen imza töreninde, Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği Genel Müdür Yardımcısı Mahmut Güngör ile Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü adına Genel Müdür Vekili Gökhan Kanal tarafından imzalandı.

YORUM EKLE
YORUMLAR
çok şükür
çok şükür - 5 yıl Önce

Çok şükür kurtuldu çiftçi bugün git yarın gelden. Darısı bankalardan kurtulmaya...

Kabak tarlasi
Kabak tarlasi - 5 yıl Önce

Çiftçiye hizmet edene kabak olmak yaraşır. Benim bal kabağı yeğenlerim Tskler...

Gönülden Tarımcı
Gönülden Tarımcı - 5 yıl Önce

Gerçekten günümüz teknolojisindeki kolaylıklardan sadece birisi olan bu güzel uygulamanın Türk Çiftcisine ve kuruma kazandıran ve emeği geçen her kese teşekkür ederim. Saygılarımla.

- 5 yıl Önce

Google’da “ Mehmet Hüsrev paralel” yazınca birçok haber çıkıyor. Paralel seçilmiş hükümete karşı paralel devlet yapılanması anlamına gelmiyor mu? Hüsrev diyen arkadaşlarımız milli iradeden yanalar mı değiller mi?

banner151

banner251