Çiftçiye enflasyon indirim!

Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürü Fahrettin Poyraz, Enflasyonla Topyekûn Mücadele Projesi'ne tam destek verdiklerini belirterek, hangi ürünlerde ne kadar indirim yapıldığını açıkladı.

Çiftçiye enflasyon indirim!
banner282

Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürü Fahrettin Poyraz, Enflasyonla Topyekûn Mücadele Projesi'ne tam destek verdiklerini belirterek, “Tarım Kredi Kooperatifleri olarak ülke tarımının ve üreticilerimizin her zaman yanında olduk. Enflasyonla Mücadele konusunda da hem kurumumuz hem de iştiraklerimiz gerekli düzenlemeleri ivedilikle yerine getirdik. Ortaklarımız, indirimli fiyatlarla ülke genelindeki 1625 kooperatifimizden hizmet almaktadır.” diye konuştu.

Poyraz, açıklamasında indirim uygulanan kalemleri şu şekilde sıraladı:

- Tarım Kredi Kooperatifleri olarak tüm ithal ürünlerde yapılmış olan döviz cinsinden sözleşmeler Türk Lirasına çevrilmiştir.

- Yıl sonuna kadar iştirakimiz Bereket Sigorta A.Ş., Tarım Kredi Kooperatiflerinin çiftçi ortaklarına yönelik olarak toplam 5 üründe (kasko, konut, işyeri, çiftlik ve diğer geleneksel tarım sigorta primleri) ilave %10 oranında indirime gidilmiştir.

- İştirakimiz İmece Plastik Tarım Ürünleri A.Ş., sera örtüsü ve sulama sistemleri ürün grubunda % 10'a varacak indirim başlatmıştır.

- İştirakimiz Gübretaş tarafından bitki besleme ürünü sıvı ve toz gübrelerinde de yaklaşık 35 çeşit üründe % 10 civarında bir indirim uygulanmaya başlanmıştır.

- İştirakimiz Tarkim A.Ş. tarafından yaklaşık 41 çeşit bitki koruma ürünlerinde % 10'a varan indirim uygulaması başlatılmıştır.

- İştirakimiz TK Yem A.Ş., karma hayvan yemlerinde yaptığı çalışma ile bir süredir piyasa fiyatlarının yaklaşık % 7 altında fiyatlarla ortak çiftçilerimizin yem ihtiyaçlarını karşılamaktadır.

TARIMDANHABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
Bir genel müdür ne maas alir
Bir genel müdür ne maas alir - 3 yıl Önce

Hic samimi gelmiyorsunuz, istiraklerin yönetimlerine milletvekili danismanlari atayarak mi savas veriyorsunuz? Onlarca milyar maasla mi? Birakin hic samimi degilsiniz

Emekli olacaklar için ÖNEMLİ
Emekli olacaklar için ÖNEMLİ - 3 yıl Önce

Ttk dan emekli olacak arkadaşlar kesinlikle ikale vermeyin. Çünkü ikale vermeyenleri emekli ettiler mahkeme çalışanın lehine verdi. kararda hemde 8 maaş yada işe başlatma şeklinde. Mahkeme kurumda emekliliği dolduğu halde çalışanlar olduğu için bu yönde karar veriyor. Bu durumu bilen insan kaynakları yetkilileri diğer çalışanların duyulmasını istemiyor. En azından ikale verirken 8 maaş isteyelim arkadaşlar. İkale vermeden emekli edilen müfettişler hepsi mahkemeyi kazandı. arkadaşlar. Inanmıyorsanız araştırın. Emekliliği 7 yıldır dolduğu halde hala çalışanlar var olduğu yerde hak ve adalet nerde?

- 3 yıl Önce

Müdürbey açıklamalarınız güzel ama sahada indirim yok 20 20 tüccarda 1.90 tl.kooperatifte 2.05 tl. hani indirim hala piyasadan yüksek siniz Sn.Bakanımıza açıklama yaptırdınız neticeyi bekliyoruz

İştiraklerde sadece mv yok
İştiraklerde sadece mv yok - 3 yıl Önce

Şu bilgilendirmeyi yapayım iştiraklerin başında sadece milletvekili yok. Bir de kuruyemişçi dükkanını çalıştırmayıp batıran kuruyemişçimiz var. Kendisi herşeyi bilir. Çok konuşur ama icraat sıfır. Dolar üzerinden bilişim sistemi alıp bereket sigortsya tl üzerinden satarak şirketi 300 bin türklirası zarara soktuğu halde bir şey yapmazlar. Onemli bir zatı muhteremdir.

Sizi biliyorum
Sizi biliyorum - 3 yıl Önce

Gübretaş yöneticilerinin maaşları dünya CEO ları ile yarışıyor. İndirim ne çare... Bu çiftçinin ahır yanınıza kalmaz. Demedi deme İbrahim....

Bu iş bu adamın işi değil
Bu iş bu adamın işi değil - 3 yıl Önce

Herzaman ki gibi bu genel müdür de çevresindeki lerin baskısı altında. Kooperatif lerdeki sorun lar büyüyor göz yumuyor sunuz sistem durma noktasına gelecek. üst yönetimler maaş davasında kooperatif ler sıkıntı içinde böyle olmaz kendinize gelin.. Facit Müdür...

Gün kurtulur da...
Gün kurtulur da... - 3 yıl Önce

Temelde ne kooperatiflerde, ne de bağlı iştiraklerde hiçbir sorun çözüme kavuşmuyor-kavuşturulamıyor. Tepeden aşağı acemilik, tecrübesizlik, iş bilmezlik ve kayırmacılık...Bugün yarın geçse de bu yapıyla yarınlara ulaşılamaz. Birtek dert var o da ceplerine girecek onbinlerce lira... İştiraklerden gelecek binlerce liralar ve sebepsiz yurtdışı geziler...Hayallerinde göremeyecekleri pozisyonları yitirmemek için yapmayacakları şey yok bu insanların. Külliye'nin arkasına saklanmak değil, tarımın kronikleşmiş sorunlarına kalıcı çareler üretmek asıl amaç olmalıama, kiminle? Yazık ki çok yazık...

- 3 yıl Önce

Tam bir goZ boyamak