Çiftçinin şirketi TARNET, kendi akaryakıt otomasyon sistemini kurdu

Tarım Kredi Kooperatifleri'nin iştiraki olan TARNET, kendi akaryakıt otomasyon sistemini kurdu. TARNET'in 7 ay gibi kısa bir sürede tamamladığı TARPET Akaryakıt Otomasyon Sistemi ile artık uzaktan mazot satış takibi, tank dolum anı ve tank doluluk oranları anlık takip edilebilecek. Tarım Kredi, TARPET ile bu hizmeti öz kaynakları ile yöneterek, finansal kazanç sağlaması hedefleniyor.

Çiftçinin şirketi TARNET, kendi akaryakıt otomasyon sistemini kurdu
banner200
banner217

Antalya Bölge Müdürü İbrahim Kamil Kabalar'ı makamında ziyaret eden TARNET Genel Müdürü Tolga Gönenli, Akaryakıt Otomasyon Yazılım Kurulumu (TARPET) hakkında bilgi verdi.

Akaryakıt Otomasyon Yazılım Kurulumunun (TARPET), EPDK' nın yayınladığı şartları sağlayan, uzaktan mazot satış takibi, tank dolum anını takip eden, tank doluluk oranlarını gösteren, günlük verilerin EPDK'ya iletimini sağlayan sistemi 1432 lokasyonda tamamlandı. Sistem kurulumu en son Antalya Bölge Birliğinde tamamlanarak uygulamaya konuldu.

Konu ile ilgili olarak Antalya Bölge Müdürü İbrahim Kamil Kabalar, TARNET Genel Müdürü Tolga Gönenli ve Profesyonel Hizmet Müdürü Mustafa Akgül'den oluşan heyet, Çakırlar Tarım Kredi Kooperatifine giderek TARPET Programını inceledi.

Profesyonel Hizmet Müdürü Mustafa Akgül ve saha elemanları tarafından sistemin çalışması, Tarım Kredi Kooperatiflerine sağladığı faydalar anlatıldı. Programın çalıştırılması sırasında Çakırlar Tarım Kredi Kooperatifi personeli de hazır bulundu.

Bölge Müdürü İbrahim Kamil Kabalar TARNET'e çalışmalarından dolayı teşekkür ederken başka firmalara bağımlı olmadan Türkiye Tarım Kooperatifleri iştirakleri ile verimli iletişim ve çalışmanın öneminden de bahsetti.

Bu ürünün akaryakıt sektöründe kullanılabilir uluslararası standartlara uygun üretilmiş bir ürün olduğunu, EPDK sorumluluklarını eksiksiz yerine getirdiğini ve dolayısı ile TARNET ürün portfoyünde önemli bir yeri olacağını ifade eden TARNET Genel Müdürü Tolga Gönenli ise akaryakıt otomasyon sektörüne üçüncü büyük firma olarak girmenin getirdiği mutluluğu şirket olarak yaşadıklarını dile getirdi.

Ayrıca daha önce başka bir firmadan alınmakta olan bu hizmetin artık öz kaynaklarla yönetilmesi ile finansal bir kazanç oluştuğunun altını çizen Gönenli, bu kazancın kooperatiflere yansıtılması için çalışmalar yaptıklarını, Temmuz ayı itibari ile TARNET hizmetlerinde bir indirim beklenebileceğini söyledi.

TARPET HAKKINDA BİLGİ

TARNET'in kendi öz kaynakları ile üretmiş olduğu TARPET akaryakıt otomasyon sistemi için 1432 adet kooperatifin dönüşüm işlemleri; Türkiye genelinde 237 bin km yol kat edilerek, toplam 7 bin 500 saatlik bir çalışma ile 7 ay gibi kısa bir süre içerisinde tamamlandı.

TARNET, kendi ürünü olan TARPET Akaryakıt Otomasyon Sistemi ile diğer hizmet sağlayıcı firmalara ihtiyaç duymadan A'dan Z'ye akaryakıt otomasyon sistemi kurulumu yapabilir ve güvenli veri iletimi sağlayabilir hale geldi. TARNET, yapılan bu çalışma sayesinde akaryakıt otomasyon sektöründe üçüncü en büyük sağlayıcı olarak yerini almış oldu.

TARPET Akaryakıt Otomasyon Sistemi ile artık aynı pencere üzerinden tank ve pompa durumlarının takibi yapılabilirken dönüşümle birlikte tüm tanklardaki fiili ölçüm ile sistem üzerindeki seviye farklılıkları da ortadan kaldırıldı. Bu sayede nihai kullanıcı işlemleri ve bölge kontrollerinde büyük kolaylıklar sağlanmış oldu.

KAYNAK: TARIM KREDİ KOOPERATİFLERİ

YORUM EKLE
YORUMLAR
Başkasının projesine konmak
Başkasının projesine konmak - 4 yıl Önce

Bahsedilen proje önceki genel müdür Ali Akgül döneminde başlanılmış. 7 ay önce bölgeler devreye alınmıştır. Yeni bir bitmiş gibi gösterilmesi çok ilginç. Şu anda genel müdürün bir projesi var mı? 1 senedir Tarnetdedir. tarim kredi ve iştirakleri dışında bir yere ticari bir faaliyette bulundu mu? Onuda yazarsanız seviniriz.

Ne projesiymis bu
Ne projesiymis bu - 4 yıl Önce

Tarpet projesinin bu yonetimle hicbir ilgisi yoktur tipki genel mudurunun bilisimle alakasi olmadigi gibi. Proje 2013 te o donemin yoneticileri tarafindan baslatildi. 2015 te bitti. 2016 da pilota gecildi.. Bu adamlarin yaptiklari bir proje varsa ondan bahsetsinler...

Dobra dobra
Dobra dobra - 4 yıl Önce

Projenin daha onceki gn md ali akgül zamaninda baslandigi yeni genel mudurun projesi gibi gozukmesi 7 aylik sure bitirilmis gibi söylenmesi projenin düzgûn bir sekilde calistigi ibare edilmesi kooperatiflerden her ay 600.000 tl yakin para toplanmasi parca onarimi yapmadan garantiye gondermeden sifir parcalarin takilmasi ve bunlari kooperatife fatura edilmesi gibi ve bir cok neden daha sayilabilir

Vay Arkadaş
Vay Arkadaş - 4 yıl Önce

Proje Ali Akgül döneminde başlamış Batuhan Akyalçın zamanında tamamlanmıştır. Mayıs 2016'da devreye alınması gerekirken tam 13 ay gecikmeli olarak devreye alınımştır. 13 ayda oluşan zarar yaklaşık 2.5 Milyon TL'dir. Hadi müfettişler göreve, bekliyoruz bir rapor...

Çok şükür
Çok şükür - 4 yıl Önce

Çok şükür Tarım Kredi ve Tarnet hakkında olumlu birşeyler yazdınız.Bu kurumu rant olarak görüp saçma sapan haber yapıyorsunuz çekin artık elinizi yukarıdaki yöneticilerimiz sizler ve sizin gibilerle uğraşmaktan işlerine yoğunlaşmamıştır.Umarım bundan sonrada kurumun yaptığı ve yapacağı güzel işlerden bahsedersiniz

- 4 yıl Önce

Bu bakanlığın tüm kademesinde güçlüler bi o kadar da beceriksizler çalışkan ve projesi olanları yerinden edip onların işlerine sahip çıkarak başarılı oluyorlar. Savunmaları proje kişilerin değil kurumlarındır oluyor.

- 4 yıl Önce

Dağ fare doğurmuş sanki çok iş yapmışlar.İşiniz bu bir kucak para aylık alıyorlar bizim kuruluşumuz dan tabiki yapacaklar.

Yalandan kim ölmüş
Yalandan kim ölmüş - 4 yıl Önce

Bak bak bak! 7 ayda tamamladık demiş bide bilgisayar kullanmayı bilmeyen tarnet genel müdürü. Senden öncekilerin yapıp bitirdiği işi, 1 sene beklet, kurumun kazanabileceği milyarları çöpe at, sonra herkes unutmuştur ben sahneye çıkayım diyip projeyi ortaya çıkar. Şeytana papuçunu ters giydirirsiniz. Bu nemenem bir iştir. Hiçmi Allah korkusu kalmamış!


banner151

banner251