Banka şubesi çiftçinin ayağına geldi

Kayseri Şeker, çiftçiye pancar bedellerini ödemeye başladı. Çiftçinin parasını ödeyecek olan bankanın ilçede şubesinin olmaması üzerine harekete geçen yetkililer, bankanın şubesini çiftçinin ayağına getirdiler.

Banka şubesi çiftçinin ayağına geldi
banner200

Pancar paralarının erken ödenmesi ve çiftçinin ayağına pancar bedellerinin TIR ile götürülmesi konusunda açıklama yapan Kayseri Pancar Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Akay, "Biz çiftçimizin ayağına böyle bir hizmeti getiren garanti bankasına teşekkür ediyoruz. Bu çiftçinin Türkiye de ne kadar itibarlı bir noktaya geldiğinin bir ifadesidir. Eskiden çiftçiler banka şubesine gider ve belki de bankaya zor girerlerdi. Şimdi banka şubesi çiftçimizin ayağına geliyor. Bu pancar çiftçisinin ne duruma geldiğinin bir göstergesidir.

Bu vesile ile Kayseri Şeker yine bir ilki uygulama imkanı bulmuş oldu. Türkiye de ilk defa 20 Ocak'ta pancar bedelinin ödenmesi, çiftçimizin alın terinin kurumadan kendilerini mutlu etmek bizim için de mutluluk vericidir. Cenabı Allaha bize böyle bir hizmeti kısmet ettiği için şükrediyoruz" dedi.YORUM EKLE
YORUMLAR
seyyar banka
seyyar banka - 6 yıl Önce

ziraat bankası görsünde çifçiyi soymak yerine belki insafa gelirde çifçiye hizmet verirler

banner151

banner251