Asya Emeklilik çiftçiye hizmet edecek

Asya Katılım Bankası A.Ş. tarafından satışa konu edilen Asya Emeklilik ve Hayat A.Ş. hisselerinin Tarım Kredi Kooperatiflerine devrine ilişkin Tarım Kredi Kooperatifleri ve Asya Katılım Bankası A.Ş. arasında devam etmekte olan müzakere işlemleri sona erdi. Görüşmeler neticesinde iki kurum arasında 'Hisse Devir Sözleşmesi' imzalandı.

Asya Emeklilik çiftçiye hizmet edecek
banner200

Asya Emeklilik ve Hayat AŞ'nin Bank Asya'ya ait hisseleri için yapılan ihalede Tarım Kredi Kooperatifleri Birliği ve Fiba Emeklilik yarışmıştı. Tarım Kredi Kooperatifleri Birliği'nin 33 milyon 350 bin TL, Fiba Emeklilik ve Hayat AŞ. 33 milyon 219 bin TL teklif ile başladığı ihalede, en iyi teklifi 40 milyon 400 bin TL ile Tarım Kredi Kooperatifleri vermişti.

İhalenin ardından Asya Katılım Bankası A.Ş. tarafından satışa konu edilen Asya Emeklilik ve Hayat A.Ş. hisselerinin yüzde 97,99'una karşılık gelen 29.397.000 adet hissenin Tarım Kredi Kooperatiflerine devrine ilişkin Tarım Kredi Kooperatifleri ve Asya Katılım Bankası A.Ş. arasında devam etmekte olan müzakere işlemleri sona erdi. Görüşmeler neticesinde 29.11.2016 tarihi itibariyle iki kurum arasında “Hisse Devir Sözleşmesi" imzalandı.

Hisse devir süreci Hazine Müsteşarlığı'na ve Rekabet Kuruluna yapılması zorunlu olan izin başvuruları ile devam edecektir. Gerekli yasal izinlerin alınmasına müteakip hisse devir işlemleri tamamlanacak ve satış işlemi kesinleşecektir.

Konuyla ilgili olarak, Genel Müdür Ayhan KARAYAMA, “İhale sürecini başarıyla tamamladık. Bu işlem TMSF'nin Bank Asya tarafında yaptığı ilk satış işlemi olacak ve bundan sonraki satış işlemlerine de emsal teşkil edecektir. Hisse devrine ilişkin müzakere işlemlerini verimli ve etkin bir şekilde geçirdik. Yasal izinlerin verilmesini bekleyeceğiz. Daha sonra hızlı bir şekilde şirketin isim ve yönetim değişikliği işlemlerini tamamlayacağız" dedi.

Bu kapsamda Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu(TMSF)'na devir olan Asya Emeklilik ve Hayat A.Ş.'nin, Tarım Kredi ailesine katılması ile yeni bir yönetim anlayışı dahilinde hizmetlerine devam edeceğini ifade eden Karayama, Tarım Kredi'nin faaliyet alanlarıyla ilişkili TMSF'ye devir olmuş diğer şirketleri de bünyelerine katarak 15 Temmuz darbe girişimi sürecinde iradesine sahip çıkan milletimize hizmet etmeye devam edeceklerini ifade etti.

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 15 Haziran 2019, 13:41
YORUM EKLE
YORUMLAR
TARIM KREDİ
TARIM KREDİ - 5 yıl Önce

TARIM KREDİDE HEPİNİZİ TEBRİK EDERİM HELE YEMİN GENEL MÜDÜRÜNÜDE YAKIŞIYOR KARDEŞ SANA YANLIZ SİZE BİR ŞEY SORMAK İSTİYORUM HADİSİ ŞERİFTİR HAYIRA VESİLE OLAN HAYIR İŞLEMİŞ GİBİDİR PEK ALA ŞERRE VESİLE OLAN NEDİR SİZ ŞERRE VESİLE OLUYORSUNUZ NEDEN DİYECEKSİNİZ ÇÜNKÜ VAKIF MÜDÜRÜ GİBİ BİR KERAHATI ARANIZDA BARINDIRIYORSUNUZ

- 5 yıl Önce

Sigorta heryerde var ve rakabet nedeniyle ucuz.Madem paranız vardıda bugüne kadar yıllarca bize pahalı yüksek fiyattan mal sattınız.Artık şirket istemiyoruz hizmet ve ucuzluk istiyoruz.Yıllardır dedemin babamın ve bizlerin kar paylarımızı risturunlarımızı veremediler hakkımızı istiyoruz.Bu dünyada alamassak AHİRETTE sorumlulardan alacağız.Şirketler kurumun kamburu KIRKLARELİ de sermaye artışıyla trilyonlar kapatıldı otel faturaları ulusal basında yayınladı biliyoruz.SAYIN genel müdürüm bu konulara el atın size güveniyoruz.selamlar

TARIM KREDİ
TARIM KREDİ - 5 yıl Önce

YAZIK TARIMDAN HABERDE SATILMIŞ KOOP İŞ SENDİKASI GİBİ AMA BİZLER SESİMİZİ SİZİDE ŞİKAYET EDEREK DUYURURUZ MERAK ETMEYİN SİZ

- 5 yıl Önce

Kurumun parasına yazık oldu.Geçmişte Güven sigorta vardı tutmadı satıldı iyide oldu.Kurum adıl işi olan çiftçiye günümüz koşullarında ucuz hizmet vermeli bunu henüz sağlayamadılar.Çiftçi bunu bekliyor başka birşey istemiyor.

- 5 yıl Önce

Çok hizmet ettilerde sigorta şirketiyle hizmet edeceklermiş.Hadi ordan rahmetli hocamızın sözüyle cevap vereyim.Çiftçi ve köylünün gözünde Tarım kredi itibarsızlaştırıldı otel faturaları yuksek maaş pahalıya satışlar.......vs.siz bunu yıkın kooperatiflere itibar getirin.Tekrar çiftçiyi kuruma ısındırın çekin sayın genel müdür.

banner151

banner251