Tarım Kredi: TSK’nın gıda ihtiyacını karşılayacak

Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin(TSK) pirinç, bulgur, barbunya, kuru üzüm, bal gibi 17 farklı gıda ürün ihtiyaçlarını karşılayacağını bildirdi.

Tarım Kredi: TSK’nın gıda ihtiyacını karşılayacak
banner282

Tarım Kredi'den yapılan yazılı açıklamada, Milli Savunma Bakanlığı ile Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı arasında imzalanan iş birliği protokolü kapsamında Tarım Kredi kooperatifleri, TSK'nın gıda ihtiyacının önemli bir kısmını karşılayacak yüklenici kurumlar arasında yer aldı.

TSK'da görev yapan er ve erbaşların güvenli, sağlıklı ve dengeli beslenmesi hedeflenen projeyle söz konusu ihtiyacın yurt içinden temin edilmesi ve yerli üreticiye de destek olunması amaçlanıyor.

Bu yılın mayıs ayında başlaması planlanan ilk sevkiyat kapsamında, ihtiyaç duyulan pirinç, bulgur, barbunya, yeşil mercimek, kırmızı mercimek, biber salçası, domates salçası, kuru üzüm, nohut, kuru fasulye, bal, makarna, ekmeklik un, yemeklik un, toz şeker, tel şehriye ve arpa şehriye Tarım Kredi kooperatifleri tarafından karşılanacak.

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 03 Mart 2022, 01:11
YORUM EKLE
YORUMLAR
TEMİZ ELLER
TEMİZ ELLER - 4 yıl Önce

BU KURUMUN SATIŞ MAĞAZALARINDA ÖYLE GÜZEL, TEMİZ VE ALLAH KORKUSU OLAN İNSANLAR VARKİ.
BU ARKADAŞLARIN HÜRMETİNE BU KURUM AYAKTA DURUYOR. KOKUŞAN , PİSLİĞE BULAŞAN BUNLARIN GENEL MÜDÜRLÜĞÜ VE BÖLGE MÜDÜRLÜKLERİ.BENCE
BUNLARI KAPATIP DAĞITSAN BU KURUM DAHA İYİ HİZMET EDER.

- 4 yıl Önce

Alp isimli yorumcuya katılıyorum Çıbanın başını tespit etmiş.Atasözümüz Nasrettin hoca büyük...........Zü dövermiş

banner151