Rekolte beyannamesi dönemi başladı

Trakya Birlik'te rekolte beyannamesi dönemi başladı.

banner255
Rekolte beyannamesi dönemi başladı
banner200

Konuyla ilgili yapılan açıklamada şunlar kaydedildi: "Ortaklarımızdan 2015/2016 İş yılında mübayaa edilecek olan ayçiçeği ürünlerine ait rekolte beyannamelerinin verilmesine 15 Mayıs 2015 tarihinde başlanmış olup, Birliğimize bağlı 48 Kooperatifin tamamında kabul edilen beyannameler 15 Temmuz 2015 tarihine kadar verilebilecektir.

Rekolte Beyannamesi alımında öncelikle yeni tarihli `ÇKS Belgeleri` kabul edilirken, ÇKS Belgesi ibrazı mümkün olmayan durumlarda güncel `Çiftçilik Belgesi` ibrazı istenecek, ÇKS Belgesi veya Çiftçilik Belgesinde yer alan ekim alanları ile fiili ekim alanları arasında fark olması durumunda ise farklılıklar için Muhtarlıklardan onaylı belge istenecek.

Rekolte Beyannamesi kabulleri sadece Kooperatiflerimiz binalarında ilgi talimatlarımız ve 102 no`lu Genelgemiz doğrultusunda yürütülecektir.

Rekolte Beyannamesinin önemi

2015/2016 İşyılında uygulama dönemi 15 Mayıs-15 Temmuz tarihleri arasında olan rekolte beyannameleri ortağımız açısından ayçiçeğini Kooperatife teslim etme, genel kurullarda katılarak seçme ve seçilme hakkı elde etme, imkanı sağlarken, ard arda beş yıl rekolte beyannamesi verilmemesi durumunda ortaklarımızın ortaklık vasfını kaybedilmesine neden oluyor.

Gerçeğe uygun şekilde verilen Rekolte Beyanname bilgileri sayesinde; planlama sağlıklı bir şekilde yapılarak, ortağın ürününün seri bir şekilde alımı yapılabiliyor.

Kampanyada kullanılan malzemelerin zamanında, yeterli miktarda karşılanabilmesi, ürün bedellerinin ödenmesine yönelik ekonomik ve finansal planlamanın doğru bir şekilde yapılabilmesi imkanını sağlıyor."

YORUM EKLE
banner151

banner251