O belge gelecek!

O belge gelecek!
banner200
banner217

“Akarımızı kesmişler", “şahsi faturalarımızı ödettirmeye çalışmışız", “şantaj habercilik yapıyormuşuz", dahası “bazı meslek örgütleriyle para operasyonu yapıyormuşuz"!

Gazetecilik mesleğinde bazı zorluklarla karşılaşıyoruz ama böylesi ciddi ithamlara pek maruz kalmamıştık. Bir gazeteci ile ilgili böyle ciddi ithamlarda bulunan bir kişinin, bunu da ispat etme sorumluluğu var. Hele hele bu ithamlarda bulunan kişi önemli bir makamda oturan üst düzey bürokratsa!

Ama gelin görün ki; bu üst düzey bürokrat, 5 aydır şahsımla ilgili ortaya attığı ithamlarla ilgili (belgesi var demesine rağmen) ne belge getirebildi, ne de yüzleşmeye gelebildi! Belge getiremeyen bürokrat, bu sefer bir aracı vasıtasıyla “sulh sağlamak istediğini ve her türlü reklam desteğinin verileceği teklifinde" bulundu.

Bizim kimseyle şahsi olarak bir kavgamız ve derdimiz olamaz. Kamuyu ve milleti ilgilendiren bir konu varsa mesleğimiz gereği haberini yapıyoruz. Onun için “sulh sağlamak" ve 'reklam teklifi" garibimize gitse de bu bürokratla ancak “helalleşme" konusunda görüşebileceğimizi ilettik. Ama kaç hafta geçti ona de gelmedi!

Bunları niye anlattım? Şahsımla ilgili bu yaşadıklarım kamuyu ilgilendirmiyor. Ancak, kamuyu, milleti ilgilendiren bir kurumun başında oturan bir bürokratın, sırf “aleyhinde haber yaptı diye" bir gazeteciyi itibarsızlaştırmaya çalışması gerçekten düşündürücü. Böyle bir bürokrattan da ülke ve millet adına nasıl bir hizmet beklenir onu da kamuoyunun takdirine bırakıyorum.

Yazının devamını okumak için tıklayın

YORUM EKLE
YORUMLAR
- 3 yıl Önce

Bakanım elini çabuk tut yoksa eski bürokratların altınızı oyuyor size ayrı başkalarına ayrı anlatıyor TAKDIR SIZIN BIZDEN DOST YAKLAŞIMI ÇÜNKÜ VALLAHI SIZI SEVIYORUZ

Kimbu
Kimbu - 3 yıl Önce

Kimbu burokrat soyleyin bilelim. Ustu ortulu konusmayin. tkk mi baska bir yer mi

Babasının Çiftliğimiymiş..?
Babasının Çiftliğimiymiş..? - 3 yıl Önce

İnsanlara asılsız suç isnadı yap, arabulucu gönder, Her türlü reklam desteği vaad et.. Babanın çiftliğinden mi veriyorsun mübarek adam... ?

Gelmez... Gelemez...
Gelmez... Gelemez... - 3 yıl Önce

Kim olduğunu ne yazmaya ne sormaya hacet yok. Tarım bürokrasisi ve siyasetle biraz ilgili herkesin bildiği bir adam. Yaptığı güzide (!) işlerle ilgili bu haber sitesinde 40 belgeli 40 haber yapıldı ama ne doğru dürüst bir açıklama ne de hukuki bir sonuç alamadı. Anlaşılan o ki izah edemeyince haber yapanlara kara çalmış o da eline yüzüne bulaşmış görünüyor. İftiranın belgesi olur mu? ki... Dur hele o koltuktan gitsin bakalım ne belgeler çıkacak...

babasının çiftliği
babasının çiftliği - 3 yıl Önce

yönettiği kurumu babasının çiftliği gibi aile şirketi gibi kullanan genel müdür sen kimin parası ile kime caka satarsın reklamla gazeteci satın alınmaz gazeteci sadece bir şeye bağlıdır oda gerçeğin takendisidir bravo sadettin bey teşekkürler ey genelmüdür bilmez misin Türk çifçisinin anlındaki teri yazıklar olsun ! millete değil kendilerine çalışanlar madem yerlerinde duruyorlar ALLAHA HAVALE ALLAH BÜYÜKTÜR

- 3 yıl Önce

Kim bu bürokrat...

- 3 yıl Önce

Hani gelmedi o belge

 TARIMDAN HABER
TARIMDAN HABER - 3 yıl Önce

Sizler (https://www.tarimdanhaber.com) olarak haktan hukuktan yana olmaya devam edin.
Özelikle şu TARIM BAKANLIĞINDAKİ; 4 yıl boyunca okula imza atan ve aynı gün Tarım İl/İlçe Müdürlüğüne de imza atan kişinin diploması sahtecilikten işlem yapılmasını haber yaparak gereği yapılsın.


banner151

banner251