" />

Marmarabirlik gözünü Rus pazarına dikti!

Marmarabirlik Yönetim Kurulu Başkanı Hidamet Asa, Rusya'nın, 90 bin ton sofralık zeytin ithalatıyla, büyük potansiyele sahip önemli bir hedef pazar olduğunu söyledi. Asa, "Amacımız Rusya'nın önde gelen marketlerinde yer alarak satışlarımızı artırmak" dedi.

Marmarabirlik gözünü Rus pazarına dikti!
banner200

Marmarabirlik, Moskova Prodexpo 2017 Fuarı'na katıldı. Yönetim Kurulu Başkanı Hidamet Asa, Rusya ile ilişkilerin düzelmesinin ardından iki ülke arasındaki ticari ilişkilerin de hız kazanacağını söyledi. Asa, fuarın Marmarabirlik'in Rusya'da bilinirliğini artırmak ve Gemlik tipi zeytini tanıtmak için önemli bir fırsat olduğunu belirterek, fuarda özellikle az tuzlu ve kuru sele ürünlerin dikkat çektiğini ifade etti.

Rusya'nın Türkiye için çok önemli bir pazar olduğuna dikkat çeken Başkan Asa, "Rusya, 90 bin ton sofralık zeytin ithalatıyla büyük potansiyele sahip önemli bir hedef pazar. Yaptığımız incelemeler neticesinde, Rusya pazarında fiyat konusunda rekabet avantajına sahip olduğumuzu söyleyebiliriz. Rusya'da zeytin ve türevi ürünlerin perakendede çok yüksek fiyatlardan satıldığını gördük. Bunun Marmarabirlik için önemli bir fırsat olacağını düşünüyoruz. Rusya'da doğru ürün ve ambalaj seçimi yapıldığında satışlarımızın artacağını öngörmekteyiz. Amacımız Rusya'nın önde gelen marketlerinde yer alarak satışlarımızı artırmaktır. Aynı zamanda Rusya'yı Türki Cumhuriyetlerine açılan bir kapı olarak görmekteyiz. Dolayısıyla önümüzdeki süreçte Rusya'ya ihracatımızı artırmak amacıyla çeşitli tanıtım faaliyetlerine ve satış pazarlama aktivitelerine ağırlık vereceğiz."

Kaynak: Marmarabirlik

YORUM EKLE
banner151

banner251