Malatya'da kayısı bahçeleri dondan zarar gördü

Tarım Kredi Kooperatifleri Malatya Bölge Müdürü Mustafa Altunok, Malatya'da doludan ve dondan zarar gören kayısı üreticilerine geçmiş olsun ziyaretinde bulundu.

Malatya'da kayısı bahçeleri dondan zarar gördü
banner282

Kayısının yoğun olduğu Akçadağ ve Darende ilçelerindeki kayısı bahçelerinde incelemelerde bulunan Bölge Müdürü Altunok, hasar tespiti yapan eksperlerden ve Akçadağ ile Darende Tarım Kredi Kooperatifi yetkililerinden bilgi aldı.

Bölge Müdürü Altunok, konuyla ilgili olarak; “2019 yılında Akçadağ ve Darende Tarım Kredi Kooperatifleri tarafından Tarsim kapsamında tanzim edilen dolu ve don sigortası poliçeleri kapsamındaki kayısı bahçelerinde hasar olduğu ve ilgili üreticilerin kooperatiflerimize müracaat ederek hasar kayıtlarını yaptırdıkları tespit edilmiştir. Bu aşamada yapılabilecek fazla bir şey yoktur. Sigorta yaptırarak tedbirini alan üreticilerimizin kafaları daha rahat. Tek tesellimiz ortaklarımızın Tarsim Sigortası yaptırarak riskleri minimize etmeleridir.” dedi.

Kayısı bahçeleri zarar gören çiftçilerin ziyaretine Bölge Birliğinden ilgili personel, Akçadağ ve Darende Tarım Kredi Kooperatiflerinin yetkilileri ve Bereket Sigorta Saha Sorumlusu M.Uğur Danacı da eşlik etti.

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 01 Mart 2022, 15:31
YORUM EKLE
YORUMLAR
bilen
bilen - 3 yıl Önce

depodaki cücüklenmiş çürük mallar hasat öncesi 10 liradan satılmasın diye uzatıldı. bunu sende biliyosun

Külcü
Külcü - 3 yıl Önce

Külcü varken Külcü nün etrafında fır dönenler gittikten sonra hangi tavırlara girdi Külcü YAVUZ dur ama bi tarafı kincidir kinini diri tutar az kaldı

banner151