" />

Hısarcıklıoğlu: Son 10 yılda en fazla artış tarım hayvancılık ürünlerinde oldu

Trakya Bölgesi'nde bir takım temaslarda bulunan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu, tarım ve hayvancılık konusunda çarpıcı açıklamalarda bulundu. Hısarcıklıoğlu, “Dünyada hiçbir malın fiyatı son 10 yılda tarım ve hayvancılık ürünlerinin arttığı kadar artmadı" diye konuştu.

Hısarcıklıoğlu:  Son 10 yılda en fazla artış tarım hayvancılık ürünlerinde oldu
banner200

Kırklareli Ticaret Borsası Canlı Hayvan Satış Tesislerinin açılış töreninde konuşan Hisarcıklıoğlu, Trakya'da tarım ve hayvancılığın çok önemli olduğunu vurguladı. Son 10 yılda 500 milyon kişinin az gelir seviyesinden orta gelir seviyesine geçiş yaptığına dikkat çekerek, “Orta gelirliliğe geçmekle beraber toprakla ilişkisi bitiyor, tüketmeye başlıyor. Dünyada geleceği en parlak meslek hangisi derseniz tarım ve hayvancılık işiyle uğraşandır. Dünyada hiçbir malın fiyatı son 10 yılda tarım ve hayvancılık ürünlerinin arttığı kadar artmadı. Onun için doğru düşüneceksiniz" ifadelerini kullandı.

TARIMDAN HABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
At yalanı öpeyim inananı
At yalanı öpeyim inananı - 4 yıl Önce

Ulan herşey yalan sen bir tüketici olarak görüyorsun fiyatları gel birde üreticiden kaça çıktığını ve masrafını araştır ondan sonra deki gerçekten tarım yapılmaz diyeceksin onun için saçma sapan basın açıklaması yapmayın herkes biliyor artık siyasetçilerin masa başında ekonomi düzgün ayağını kimse inanmıyor size sizler zengin iş adamları fabrikatörlerin yanındasınız ülkeyi siyasetçiler değil zenginler yönetiyor artık 2019 by by deme zamanı hepinize

banner151

banner251