Tarım Bakanlığında ‘kontrol görevi yapan’ memura 440 lira ek gelir!

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'nda kontrol görevi yürüten veteriner, veteriner hekim, biyolog ve kimyager unvanlı kadro ve pozisyonlarda olanlar ile mühendis unvanlı kadro ve pozisyonlarda bulunanlardan gıda, ziraat, su ürünleri, balıkçılık teknolojileri ve kimya mühendislerine günlük 22 TL, aylık ise 440 TL ek ödemenin yapılmasına karar verildi.

Tarım Bakanlığında ‘kontrol görevi yapan’ memura 440 lira ek gelir!

Toç Bir-Sen, konuyla ilgili olarak bir açıklama yaptı. Açıklamada şunlar kaydedildi:

"Yetkili sendika Toç Bir-Sen olarak onlarca kazanıma imza attığımız 2018-2019 yıllarını kapsayan 4'üncü Dönem Toplu Sözleşmesi'nde imza altına aldığımız önemli kazanımlarımızdan biri daha hayata geçti.

Buna göre bu kazanımımız sonrasında; 4/A ve 4/B ayrımı olmaksızın 5996 sayılı Kanun kapsamında kontrol görevi yürüten veteriner, veteriner hekim, biyolog ve kimyager unvanlı kadro ve pozisyonlarda olanlar ile mühendis unvanlı kadro ve pozisyonlarda bulunanlardan gıda, ziraat, su ürünleri, balıkçılık teknolojileri ve kimya mühendislerine,

5996 sayılı Kanun kapsamında günde en az 5 saat süreyle fiilen yürüttükleri kontrol görevi karşılığında, her gün için 200 gösterge rakamının memur aylık katsayısı ile çarpımı sonucu bulunan ortalama 22 TL tutarında ilave ödemenin, aylık yaklaşık 440 TL olarak takip eden ayda çalışanlarımıza ödenmesi hayata geçirildi.

Bu kazanımımızın ülkemize, milletimize, kurumlarımıza ve çalışanlarımıza hayırlı olmasını diliyoruz.

Toç Bir-Sen olarak yetkili sendika olmanın sorumluluğu gereği, üyelerimizin ve hizmet kolumuzda görev yapan tüm çalışanların, her türlü hak ve menfaatlerinin korunması ve geliştirilmesi için vermiş olduğumuz sendikal mücadelemizi kararlılıkla sürdüreceğiz."

TARIMDANHABER

Yorumlar

Toplam 12 Adet Yorum Yapılmış.
08 Mart 2018, 20:30

keto
zirai ilaç bayilerinde denetim yapan gübre denetçileri neden almıyor. biri açıklasın be
11 Ocak 2018, 23:17

Sendika uyuyormu

Sendika bunu başarı olarak görüyorsa, 440 TL yi kim alacaksa sendikada sadece onlar üye olarak kalsın. Üyeler 127 liralık sadakayı, yüzde 3 lük zamciklari unutmadı. Pastadan payi herkes almali. Bu yanlış düzeltilmelidir.
11 Ocak 2018, 18:50

Toçbirsen Targel sendikasıdır. Toçbirsen mühendislerin sendikasıdır. Gerisi avucunu yalasın.
11 Ocak 2018, 15:14

ziraat mühendisleri bilirkişilikten inanılmaz paralar kazanmaktalar ,hem kurumdaki maaşlarını alıyorlar hemde aynı gün bilirkişilik yapıyorlar,
11 Ocak 2018, 14:31

?

ayla
bu ödenekten sadece kontrolör olanlarmı faydalanıyor?gıda şubenin dışındaki ziraat mühendislerinin kontrolör olmasımı gerekir yani bundan faydalanabilmek için?
11 Ocak 2018, 14:12

tek.tek
hani teknisyen ve teknikerler. ayıp ayıp. utanmaz birde sendikamızın başarısı dersiniz. sadece size aidatı bu kadrolarmı veriyor.sizin gibi sendikanın...
11 Ocak 2018, 12:29

Saltuk Özoğuz
Cafer Şimşek e katılıyorum.Veteriner sağlık teknisyenleri/teknikerleri nin çalışma şartları veteriner hekimlerle aynı ancak sonradan kazanılan haklardan hep kenara itiliyoruz.Maaş farkı yıllardır giderek açıldı,haliyle birçok ark Devamı..Cafer Şimşek e katılıyorum.Veteriner sağlık teknisyenleri/teknikerleri nin çalışma şartları veteriner hekimlerle aynı ancak sonradan kazanılan haklardan hep kenara itiliyoruz.Maaş farkı yıllardır giderek açıldı,haliyle birçok arkadaşımız daha iyi kazanç elde etmek için veteriner,ziraat okuyorlar.Sonra birde bu okuyanlara da laf ediliyor.Eşit işe eşit ücret mantığı illaki mezuniyet ve yetki farkı gözetilerek hakkaniyetle sağlanmalı,kazanımlar tüm personele göre düzenlenmelidir.
11 Ocak 2018, 12:20

peki ya laboratuvar çalışanlar

çılgın laboratuvarcı
gıda kontrol laboratuvarlarında çalışanlar da alacak mı bu parayı?
11 Ocak 2018, 11:34

ayla
anlamadım bu parayı sadece kontrolör belgesi olanlarmı alabilecekler?
11 Ocak 2018, 10:03

cafer şimşek
senelerdir bakanlığımız bünyesinde Veteriner Sağlık Teknisyeni olarak çalışıyoruz.anılan miktar ile ilgili olarak ünvanımızın ismi dahi geçmiyor.. bu mu yani başarı.sahaya beraber çıktığımız veteriner hekimlerle aynı durumd Devamı..senelerdir bakanlığımız bünyesinde Veteriner Sağlık Teknisyeni olarak çalışıyoruz.anılan miktar ile ilgili olarak ünvanımızın ismi dahi geçmiyor.. bu mu yani başarı.sahaya beraber çıktığımız veteriner hekimlerle aynı durumda çalışıyoruz.birine var bize ? size yok. sayın sendika yetkilileri umarım hatanızı telafi edecek bu durumu düzeltecek adım atarsınız.

Yorum Yapın

* tarimdanhaber.com'da yayınlanan tüm yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. tarimdanhaber.com yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir.
* Yorum yapan kişiler tarafından oluşturulan içerikler herhangi bir ön incelemeye tabi değildir. İlgili yorumlar hakkında tarafımıza başvurulmadığı sürece ilgili içeriğin hukuka uygunluğu tarafımızdan denetlenmemektedir.
* Yapılan yorumlar kişiler tarafından oluşturulduğu için bu yorumların doğruluğu ve güncel bilgiler olup olmadığı tarimdanhaber.com tarafından kabul edildiği anlamına gelmemektedir.

Tarımsal Kuruluşlar HABERLERİ

Sayın Cumhurbaşkanı'na çağrımız;Ülkenin stratejik kuruluşları olan şeker fabrikalarının mevcut politikalarla özelleştirilmesi durumunda birçok fabrika kapanmak zorunda kalacaktır. Fabrikaların kapanması ülkenin pancar üretimini tehlikeye sokacak ve şeker sektöründe derin yaralar açacaktır. Bu özelleştirmenin tek kazananı ABD merkezli mısır şurubu üreticisi Cargill olacaktır.


Çiftçinin ve ülke ekonomisinin kaybetmemesi için şeker fabrikalarının özelleştirmeye değil ‘YENİDEN YAPILANDIRMAYA’ ihtiyacı var. Onun için başta çiftçi ve işçi olmak üzere 80 milyon tüketici daha önce kamu yararına birçok konuda yaptığınız gibi sizden gelecek sevindirici bir haberi bekliyor.