Türkiye Irak’tan et mi ithal ediyor?

Türkiye'nin et ithalatına yönelik olarak Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci'nin verdiği bilgiler kafaları karıştırdı. Irak ve Gürcistan'dan et et ithalatının söz konusu olmamasına rağmen Tüfekci, Irak ve Gürcistan'ı en fazla et ithalatının yapıldığı ülkeler arasında saydı.

Türkiye Irak’tan et mi ithal ediyor?

CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer'in et ithalat miktarı ile ilgili olarak soru önergesini yanıtlayan Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci,“Ülkemiz et ithalatının en fazla yapıldığı ülkeler arasında ilk üç sırayı 2015 yılında Bosna Hersek, Gürcistan, Irak, 2016 yılında Bosna Hersek, Irak, Polonya, 2017 yılında ise Irak, Polonya ve Romanya almaktadır" dedi.

TARIMDAN HABER
Yorumlar

Toplam 1 Adet Yorum Yapılmış.
02 Aralık 2017, 15:48

Sorun liyakat

Sahika
Söz konusu açıklamada yer alan bilgiler için en az sorumlu sayın Bakandır. Bu notu hazırlayanlar öncelikle konunun muhatabı tarım bakanlığından bilgi alabilirlerdi. GKGM internet sitesinde nitekim et ithalatına izinli ülkeler listesind Devamı..Söz konusu açıklamada yer alan bilgiler için en az sorumlu sayın Bakandır. Bu notu hazırlayanlar öncelikle konunun muhatabı tarım bakanlığından bilgi alabilirlerdi. GKGM internet sitesinde nitekim et ithalatına izinli ülkeler listesinde Gürcistan ve Irak bulunmamaktadır. bunu yapmak yerine TÜİK verilerini dikkate alirsaniz böyle durumlara düşerseniz.

Yorum Yapın

* tarimdanhaber.com'da yayınlanan tüm yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. tarimdanhaber.com yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir.
* Yorum yapan kişiler tarafından oluşturulan içerikler herhangi bir ön incelemeye tabi değildir. İlgili yorumlar hakkında tarafımıza başvurulmadığı sürece ilgili içeriğin hukuka uygunluğu tarafımızdan denetlenmemektedir.
* Yapılan yorumlar kişiler tarafından oluşturulduğu için bu yorumların doğruluğu ve güncel bilgiler olup olmadığı tarimdanhaber.com tarafından kabul edildiği anlamına gelmemektedir.

Beyaz ve Kırmızı Et HABERLERİ

Sayın Cumhurbaşkanı'na çağrımız;Ülkenin stratejik kuruluşları olan şeker fabrikalarının mevcut politikalarla özelleştirilmesi durumunda birçok fabrika kapanmak zorunda kalacaktır. Fabrikaların kapanması ülkenin pancar üretimini tehlikeye sokacak ve şeker sektöründe derin yaralar açacaktır. Bu özelleştirmenin tek kazananı ABD merkezli mısır şurubu üreticisi Cargill olacaktır.


Çiftçinin ve ülke ekonomisinin kaybetmemesi için şeker fabrikalarının özelleştirmeye değil ‘YENİDEN YAPILANDIRMAYA’ ihtiyacı var. Onun için başta çiftçi ve işçi olmak üzere 80 milyon tüketici daha önce kamu yararına birçok konuda yaptığınız gibi sizden gelecek sevindirici bir haberi bekliyor.