Yem pahalı süt ucuz yetiştirici tek çareyi inekleri kestirmekte buluyor!

Adana Çiftçiler Birliği Başkanı Mutlu Doğru, yem pahalı, süt ucuz, borç da çok olunca yetiştiricinin de çareyi inekleri kestirmekte bulduğunu söyledi.

Yem pahalı süt ucuz yetiştirici tek çareyi inekleri kestirmekte buluyor!
banner200

Adana Çiftçiler Birliği Başkanı Mutlu Doğru, twitter hesabından yaptığı paylaşımda, dişi hayvan kesimine dikkat çekti. Adana'da bir mezbahadan aldığı kesilen hayvanlarla ilgili bilgileri paylaşan Doğru, yem fiyatlarından dolayı yetiştiricinin çaresiz ineklerini kestirdiğini ifade etti. Yaşanan sıkıntının süt krizine neden olmamaması için çiğ süt fiyatının ve desteklerin artırılması gerektiğini kaydeden Doğru, "Adana’da bir mezbahadan aldığım bilgi; son bir ayda kestikleri büyükbaş hayvanların yaklaşık %80’i, son 2 günde kesilen 200 büyükbaşın 170’i dişi… Yem pahalı, süt ucuz, borç da çok olunca tek çare; inekleri kestirmek ! Süt krizine dönüşmeden. çiğ süt fiyatı ve primi artmalı" dedi. 

MEZBAHADA KESİLEN BÜYÜKBAŞ HAYVANLARDAN YÜZDE 80'İ DİŞİ!

TARIMDANHABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ali dag
Ali dag - 1 ay Önce

İktidar için ineklerin bir değeri yoook süt ithalatı yapılsa ne olurki tarımda ithal edilmeyen bir ürün yokki süt et peynir hepsini dışardan alırlar hemde yandaşlar bu işten para kazanır ....

Ciftci
Ciftci - 1 ay Önce

Bunca hayvanın vebalini inşAllah öbür tarafta tüm sebep olan akpliler öder inşAllah. KUL HAKKI GÜNAHLARININ CEZALARI BİTERSE TABİ

Osmanlı
Osmanlı - 1 ay Önce

Valla ineklere resmen asgari ücret veriyoruz 155 lira bir inek üç günde yiyor nerdeyiz kimiz unuttuk.Marketlere verilen cezadan yem şirketlerinede bekliyoruz bi zahmet lütfen sayın hükümetimiz.

Ali dag
Ali dag @Osmanlı - 1 ay Önce

Yemcilerin yanında gubrecilerede acil cezalar

banner251