Yem fiyatlarına bu hafta da zam geldi! Hayvancılık giderek zorlaşıyor!

Hayvancılık zor günler geçiriyor. Yem fiyatlarına bu hafta da zam geldi.

Yem fiyatlarına bu hafta da zam geldi! Hayvancılık giderek zorlaşıyor!
banner200

Yem fiyatlarına bu hafta itibariyle yine zam geldi. Buna göre firmalar, besi yemlerine 5-8 TL/çuval, süt yemlerine ise 6-9 TL/çuval zam yaptı. Kasım ayı itibariyle son 12 aylık zam oranı yüzde 50'yi geçti. Yem fiyatlarına sürekli zam gelirken, çiğ süt fiyatlarının ve karkas kesim fiyatlarının aynı oranda artmaması ülke hayvancılığını büyük bir tehlikenin içine sürükliyor. 

TÜRKİYE'DE HAYVANCILIK HER GEÇEN GÜN ZORLAŞIYOR! 

Yem fiyatlarına gelen zamlardan dolayı hayvancılık her geçen gün zorlaşırken, sektör yetkilileri yem fiyatlarına karşılık süt fiyatlarının atmamasından dolayı ülkede dişi hayvan kesimlerinin arttığına işaret ediyor. 

TARIMDANHABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
Biga'da Ekim ayı reva süt yemi 160 TL Kasım ayı
Biga'da Ekim ayı reva süt yemi 160 TL Kasım ayı - 3 hafta Önce

Biga'da Ekim ayı süt yemi reva 21. 165 TL Kasım ayı 175 TL Haziran'da süte zam yapıldığında 150tl idi 25 TL.yeme zam geldi süt halen 3.20 burüt net 3.08 TL.den elimize para geçiyor Allah'tan korkun buneya bukadar ezilmedik bugüne kadar ...

Ciftci
Ciftci - 3 hafta Önce

Tarım bakanı kendisiyle ne kadar ovunse haklıdır .çünkü hayvanci hiç bu kadar çaresiz bırakılmamisti . Pakdemirli bunu becerdi yüzyılın bakanı olmaya hak kazandı...?

Ziraat mühendisi
Ziraat mühendisi - 3 hafta Önce

Bakanlığın hayvan yetiştiricilerine acilen yem desteği vermesi gerekir, hayvan başına bir torba yem parası verilsin. TMO düşük fiyatla arpa, mısır veriyor ama tek başına çözüm olmaz çünkü arz - talep dengesi nedeniyle üreticilerin talebi karşılanamıyor. Bu nedenle hayvan başına yem desteği de olmalı

He babam he
He babam he @Ziraat mühendisi - 3 hafta Önce

Hangi hayvan başına acaba. İşletmede 10 hayvan olduğu halde, kayıtlar da ki 100 hayvana mı. Bu memleket düzelmez düzelmez. Nerdesinden tutsanız elinizde kalır. Bırakın böyle iyi.

banner251