TMO ucuz arpadan sonra ucuz mısır satışına başlayacak!

Toprak Mahsulleri Ofisi Genel Müdürü Ahmet Güldal, mısır fiyatlarında denge ve istikrar oluşturmak istediklerini belirterek, hayvan yetiştiricilerinin yem maliyetlerini azaltacak şekilde TMO olarak yakında mısır satışlarına başlayacaklarını açıkladı.

TMO ucuz arpadan sonra ucuz mısır satışına başlayacak!
banner200

Son günlerde mısır fiyatlarında görülen artışın yem fiyatlarını etkilediğine işaret eden Güldal, "Önümüzdeki günlerde mısır fiyatlarının hayvan yetiştiricilerimizin yem maliyetlerini yükseltecek olduğu dikkatimizi çekiyor. Artan mısır fiyatlarını dengelemek üzere mısır satışları ve mısır satış fiyatlarımızla ilgili yakın zamanda bir çalışma başlatmayı düşünüyoruz. Piyasada anormal yükselişlere izin vermeyecek şekilde mısır fiyatlarında denge ve istikrar oluşturmak istiyoruz. Hayvan yetiştiricilerimizin yem maliyetlerini azaltacak şekilde TMO olarak yakında mısır satışlarına başlayacağız. Bunu da üreticilerimizin de gelirlerini düşürmeden yapmayı planlıyoruz." değerlendirmesinde bulundu.

Güldal, yeni hasat dönemine kadar arpa, mısır, yemlik buğday ve ekmeklik buğday üzerinde çalışmalarını yürüteceklerini, her türlü planlamayı yaptıklarını aktardı.

TARIMDANHABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
Köylü
Köylü - 4 hafta Önce

Pahalı alıp zararına satıp dışarının çiftçisini zengin edeceğinize kendi çiftçine iyi fiyat verin biz üretelim tarım düşmanları

Sepetçioğlu
Sepetçioğlu - 4 hafta Önce

Ucuz gübrede sat ki senin devlet olduğunu bilelim .. bu ne lan bu ne...

El fahem
El fahem @Sepetçioğlu - 4 hafta Önce

Kuzey Kore olduk

Khan erms
Khan erms @Sepetçioğlu - 4 hafta Önce

Devletmi ne devleti artık tekadam var devlet yok enflasyon yok tekadam yok diyorsa yoksoktur

Üretici
Üretici - 4 hafta Önce

Nepilanlama be maşAllah demeklazım mısır harmanı n da almak yerine satılıyor mu önce üreten boğulsun birilerine sonra tüketici boğulacak her halde .. Eskiden kara borsa yasaktı...

banner151

banner251