TİGEM Genel Müdürüne kapsamlı hayvancılık raporu!

Türkiye Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Merkez Birliği (TÜDKİYEB) Başkanı Nihat Çelik, et açığının kapatılması için küçükbaş ve büyükbaş hayvancılıkla ilgili olarak hazırladıkları kapsamlı bir raporu TİGEM Genel Müdürü Ayşe Ayşin Işıkgece'ye sundu. TÜDKİYEB Başkanı Nihat Çelik, hayvancılık raporunun 4 yıllık bir uygulamada Türkiye'nin et ihtiyacını kendi üretimiyle karşılayacak şekilde hazırlandığını bildirdi.

TİGEM Genel Müdürüne kapsamlı hayvancılık raporu!
banner200
banner217

Tarım İşletmeleri genel Müdürlüğü'nde (TİGEM) küçükbaş ve büyükbaş hayvancılıkla ilgili yapılabilecek projelerle ilgili bir toplantı yapıldı.

TİGEM Genel Müdürü Ayşe Ayşin Işıkgece, Genel Müdür Yardımcısı Ali Osman Kıyak ve Ticaret Daire Başkanı Ramazan Kaya ile TÜDKİYEB Genel Başkanı Nihat Çelik, Bursa Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı Veteriner Hekim Yıldırım Onan ve Genel Sekreter Vekili Vedat Koç'un bir araya gelerek bilgi paylaşımında bulunulan toplantıda; Genel Başkan Çelik ve Bursa Birlik Başkanı Onan tarafından küçükbaş hayvancılıkla ilgili TİGEM ile işbirliğinde yapılabilecek yeni ve alternatif projeler hakkında bilgilendirmede bulunuldu.

TÜDKİYEB Genel Başkanı Nihat Çelik, TİGEM Genel Müdürü Ayşe Ayşin Işıkgece'nin göreve geldiğinden itibaren kısa zamanda kuruma adapte olarak gayret ve çalışmalarıyla sektöre katkılar verdiğini belirterek başta koyun yetiştiriciliği olmak üzere ülke hayvancılığı için son derece olumlu çalışmaları nedeniyle kendisine teşekkür etti.

Küçükbaş hayvancılığın daha da geliştirilmesi için birlikte ele alınmamış alternatif projeleri yapabileceklerini vurgulayan Genel başkan Çelik, sağlıklı hamleler yapmak adına yeni projelere yönelik hazırlanan raporu Genel Müdür Işıkgece'ye takdim etti.

Diğer yandan Türkiye'nin kırmızı et probleminin çözümü ve kırmızı et ihraç edebilir hale gelmesi konusunda da bilgilendirmede bulunan Genel Başkan Çelik, yine bu hususta hazırlanan raporu Genel Müdür Işıkgece'ye değerlendirilmesi temennileriyle sundu.

TİGEM Genel Müdürü Ayşe Ayşin Işıkgece ise TÜDKİYEB Genel Başkanı Nihat Çelik'e yaptıkları yeni projeler sunumundan dolayı teşekkür ederek, elbirliği ile çok iyi projeler yapılmasına vurgu yaptı ve yapılacak çalışmalarda yerli koyun ırklarını koruyup verimliliği artırmak üzerine yoğunlaşılması gereğine işaret etti.

Genel Müdür Işıkgece, üzerinde çalıştıkları bazı projeler olsa da kendilerine sunulan yeni projelerin değerlendirilebileceği mesajını verirken küçükbaş hayvan sayısını ve verimliliği artırıcı çalışmalarla ilerleme kaydedileceğini bu nedenle de yeni projelere her zaman açık olduklarını sözlerine ekledi.

TARIMDANHABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
- 2 yıl Önce

Manevi yönü eksik kalmış. İlahıyatçı daire başkanını niye çağırmamışlar. Dua ederdi.

Garip
Garip - 2 yıl Önce

İlahıyatçı İn tigem de daire başkanı olması garip değilim. Nasıl iş bu.

BOŞ İŞLER
BOŞ İŞLER - 2 yıl Önce

Konu hayvancılık ise muhattap bellidir, veteriner hekimler, zooteknistler, mühendisler, il/ilçe/şube müdürlerimizdir. Siz kimle neyi çözüyorsunuz, bu güne kadar hep yuvarlak masa kararları aldınız da ne oldu? Bizler karar masalarında neden yokuz? Sizin hangi aklınız başarılı bir iş çıkardı ki? Genç çiftçi, 300-500 koyun ve diğer fikirlerinizin tartışmaları daha devam ediyor, haberiniz ola. Tanımıyoruz fikir ve projelerinizi...

Gülünç
Gülünç - 2 yıl Önce

Tigem önce kendi ineklerine sahip çıksın

Garip değil
Garip değil - 2 yıl Önce

Garip değil. Hasat bayramında kurban kesiyorlar.

El ele verelim
El ele verelim - 2 yıl Önce

Ruhsatsız bir aşı bulalım yurtdışından. TİGEM satın alsın, hayvanlarına yapsın. TİGEM i deney yeri olarak kullanalım. Neden o firmayi seçtiğimizi, neden denek olduğumuzu kimseye soylemeyelim. Firma hem deney yapsın hem de para kazansın.Üniversite profesörleri olmaz derse dinlemeyelim. Sonra bu aşı çok iyi oldu diye bir rapor tutalım. Birde Bakanlığa satalım. Bir ara ruhsat alır ihale falan yaparız. Oldu mu? Kapsamlı mi?

GENC CIFCI
GENC CIFCI - 2 yıl Önce

Bu genç çiftçilere verilen hayvanlar nerede bi denetleyin bakalım ayrıca devlet verdiği hayvanın erkek olanın geri alması zorunlu hale getirmesi gerekir ki o zaman kırmızı et ihtiyacı birazda olsa fayda sağlayacaktır dite düşünüyorum genç çiftçilere verilen hayvan denetlenmeli iki yıl içinde de erkek hayvani tarım müdürlüklerine teslimi istenmeli

Zanan yok
Zanan yok - 2 yıl Önce

Iyi güzelde 4 yıl o koltukta kalacak mı? Veya 4 yıllık plana/programa uyulabilecek mi? Maalesef kötümser olduk.


banner151

banner251