Tarlada esrarengiz görüntü

Tokat kent merkezi yakınlarındaki boş arazide, büyükbaşlara ait yüzlerce kafatası ve kemik bulundu.


Tarlada esrarengiz görüntü
banner200

Tokat İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, devriye dönüşü, Yeniyurt Mahallesi'ndeki boş arazide yüzlerce büyükbaş kafatası ve iskeleti gördü. Bunun üzerine Tokat İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ekiplerine haber verildi.

İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ekipleri ve İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, kemiklerin bulunduğu alanda yaptıkları aramalarda çok sayıda hayvan küpesi buldu.

Bulunan hayvan küpeleri, araştırılmak üzere İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü'ne götürüldü.

Kemiklerin usulsüz kesim sonucu araziye atılmış olabileceği ihtimali değerlendirilirken, İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü yetkilileri ise hayvan küpelerinin sorgulamasının ardından kaçak kesim olup, olmadığının belirleneceğini açıkladı.

Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

TARIMDANHABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
ADALET
ADALET - 4 yıl Önce

Tarım bakanlığı yetkilileri ve kendini yetkili sendika diye ilan edenler ; kontrol görevi adı altında ödenen 470. tl civarındaki DEVLETİMİN parasında , aynı arabada göreve gittiğiniz, aynı arazide , aynı ahırda bebaber çalıştığınız teknisyen ve teknikerler nerede. Artık bakanlık şu ayrımcılığı bırakmalı. hayvancılık ve tarımın gittiği nokta belli. 2 yıl fazla okudun diye tüm haklar sizin olmamalı. aynı işi yapana aynı ücret olmalı eğer adil olacaksan. Eğer Ankara da oturup , mühür ve kalem bende diye bu işi yapıyorsan bu dünyanın bir de ahireti var.

banner151

banner251