Tarım Bakanlığı izin verirse Türkiye Arap ülkelerine hayvan ihraç edecek! 

Çiftçilik yönetim uzmanı ve yem bitkisi yetiştiricisi Eşref Şekerli, Tarım ve Orman Bakanlığının izin vermesi durumunda Türkiye’nin Arap ülkelerine 3 dolardan canlı hayvan ihraç edileceğini belirtti. 

Tarım Bakanlığı izin verirse Türkiye Arap ülkelerine hayvan ihraç edecek! 
banner282

Kurlardaki sert yükseliş ve alım gücünün daralmasından dolayı Türkiye’de kişi başına düşen et tüketimi ciddi anlamda gerilerken, yetiştiriciler de kesimliğe gelmiş hayvanlarını ihracat yoluyla yurt dışına satmanın yollarını arıyor. 

CANLI HAYVAN İHRACATI İÇİN MÜRACAATLAR YAPILDI ANCAK BAKANLIK BEKLETİYOR!

Bu konuda çiftçilik yönetim uzmanı ve yem bitkisi yetiştiricisi Eşref Şekerli, dikkat çeken bir paylaşımda bulunarak, Tarım ve Orman Bakanlığının izin vermesi durumunda Arap ülkelerine canlı hayvan ihracatı yapılacağını, bunun için girişimcilerin müracaatlarını yaptığını bildirdi. Ancak yapılan müracaatların Bakanlık tarafından bekletildiğini dile getiren Şekerli,  “Her fırsatta hayvan sayımız çoğaldığını, Avrupa birincisi olduğumuzu ilan ediyorsunuz ya müsaade edin de satalım” dedi. 

TARIMDANHABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
Veririm
Veririm - 2 ay Önce

2.5 dolara fitim ben gelsinler ne varsa elimde dökerim önlerine bu ülkeye yatırım yapmak haram oldu bizlere

Sabır
Sabır - 2 ay Önce

İzin vermezleeerrr

Ahmet çankaya
Ahmet çankaya - 2 ay Önce

battık hayvanlara yem veremiyorum süt para etmiyor şuan ziraat bankasına yuzatmiş milyar borcum var Allah korkmazlar bunlar

vanlı
vanlı - 2 ay Önce

türkiye zaten katar a koyun gönderiyordu. hayvan var, yeterki izin verilsin, Van il müdürünün tüm engellemelerine ve avanta istemesine rağmen biz hayvanımızı göndeririz. ülkemizde bu potansiyel vardır hayvancılık daha gelişir, gelişmeye müsaittir.

selim
selim @vanlı - 2 ay Önce

acilen dolar 8 e getirilmezse hayvanın kemiği bile kalmayacak türkiyede bittik bittik neden duymuyorsun saray hiçmi bu haber sitesini okuyanınız yok apliler yalvaralımmı ne yapalım

Besici
Besici - 2 ay Önce

Ne ihracından bahsediyorsunuz siz içerideki dengeyi bi oturtun hele o zaman bakarız o işe