Süt toplamada yeni dönem! Belgesi olan süt toplayabilecek!

Türkiye Süt Üreticileri Merkez Birliği, süt toplama elemanı ve depolama sorumlusu mesleklerinin belgelendirme öncesi eğitimlerine başladı.

Süt toplamada yeni dönem! Belgesi olan süt toplayabilecek!
banner282

Türkiye Süt Üreticileri Merkez Birliği Başkanı Tevfik Keskin, konuyla ilgili yaptığı açıklamada şunları kaydetti: "T.C. Tarım ve Orman Bakanımız Sayın Dr. Bekir PAKDEMİRLİ' nin Süt Toplama ve Depolama alanında çalışanlarının belgelendirilmesi konusunda verdikleri talimatlarıyla, Merkez Birliği olarak Süt Toplama Elemanı ve Depolama Sorumlusu Mesleklerinin belgelendirme öncesi Eğitimlerine başlamış bulunmaktayız. Değerli üniversite hocalarımızın katılımları ve hazırladıkları müfredatla, ilk olarak Trakya bölgesinde bulunan personellerin belgelendirme öncesi eğitimlerine başladık.

TÜM TÜRKİYE'DE UYGULANACAK

Ülkemize kazandırdığımız  bu meslekler için eğitimlerimizi ve belgelendirmemizi tüm Türkiye genelinde uygulayacağız. Eğitim toplantımızın açılışına katılarak bizleri onurlandıran Tekirdağ Tarım İl  Müdürümüze, Ziraat Odası Başkanlarımıza, Birlik Başkanlarımıza ve Eğitimlere katılan süt toplayıcı Personellerimize teşekkürlerimi sunuyorum. Bu güzel uygulamamızın ülkemiz için hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum."

TARIMDANHABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
Yaşar sutlu
Yaşar sutlu - 4 ay Önce

Her şey Avrupa standardında ücretler afrika

üretici
üretici - 4 ay Önce

tamam hemet süt üretim maliyetleri düşmüştür,,,,

Uzeyir gonca
Uzeyir gonca - 4 ay Önce

Bu gidişe toplayacak süt bulamayacaksiniz

Yusuf yilmaz
Yusuf yilmaz - 4 ay Önce

Sertifika değil plaket verin ! Sütü bizden 4,60 a alıp markette 14,99 satıyorlar. 1kg süt 1kg yem almıyor. Boş işler bakanı !

banner151