Süt hayvanı kesilirse ne olur?

Süt krizi büyüyor! Uludağ Üniversitesi Veteriner Fakültesi Dölerme ve Suni Tohumlama Anabilim Dalı'nda Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hakan Sagırkaya, süt fiyatlarına 50 kuruşluk iyileştirme yapılmadığı için dişi hayvanların mezbahaneye götürülerek kestirildiğini bildirdi.

Süt hayvanı kesilirse ne olur?
banner200

Üreticinin dijital ortamda başlattığı imza kampanyasına destek vermek için bir video çekerek sosyal medyada paylaşım yapan Prof. Dr. Hakan Sagırkaya, yetkilileri uyardı. Türkiye'nin 2010 yılında olduğu gibi hayvancılıkta yeni bir krize sürüklendiğini bildiren Sagırkaya, dişi hayvanların kesimine göz yummanın vatan hainliği ile eşdeğer bir durum olduğunu kaydetti.

Sagırkaya, "Damızlık hayvanların kesilmesi gelecek açısından ciddi bir krizin habercisi. Süte yapılacak bir 50 kuruşluk iyileştirmeyi yapmayıp bu hayvanların mezbahaneye gönderilmesine vesile olmak gerçekten kanımca vatan hainliğine eşdeğer sayılabilecek bir durum arz ediyor" dedi.


Sagırkaya'nın dikkat çektiği imza kampanyasına destek vermek için TIKLAYIN...


TARIMDANHABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
Çok Doğru
Çok Doğru - 3 yıl Önce

Hocam tespit çok doğru. Tebrik ederim . gerçek bir bilim adamısınız. Halkın yanındasınız. Şu yönetenlerin anlamadığı bir şey var ; Besi ye desteği bırakın sütü destekleyin. Süt almak için mecbur buzağı alacak üretici. Ayrıca memleketime buzağı maması adı altında binlerce yasal yoldan süt tozu giriyor. ve fabrikalar bunu işliyor. asıl üreticiye darbeyi bu vuruyor. sütü ucuza satan çiftçi hiç mama kullanır mı.? buzağı maması diye ithal edilen süt tozu ithalatı durdurulsun.

banner151

banner251