" />

Sözleşmeli besicilik modeli etkin hale getirilecek!

Sözleşmeli besicilik modelinin önemine dikkat çeken ESK Genel Müdürü Piral, “Son yıllarda besicilerimizin büyük ilgi gösterdiği sözleşmeli besicilik modelini daha geniş kitlelere yaygınlaştırmayı hedefliyoruz. Besicilerimize fiyat ve pazar garantisi sunan bu modeli daha etkin hale getirecek şekilde geliştireceğiz" dedi.

Sözleşmeli besicilik modeli etkin hale getirilecek!
banner282

Et ve Süt Kurumu Genel Müdürlüğü Kurum Koordinasyon Toplantısı Antalya'da düzenlendi. 8-11 Ekim 2015 tarihlerinde düzenlenen toplantıya ESK Genel Müdürü Kasım Piral, Genel Müdür Yardımcıları Ethem Kalın, Osman Uzun, daire başkanları ve kombina müdürleri katıldı.

Toplantıda yaptığı konuşmada sözleşmeli besicilik modelinin önemine vurgu yapan Et ve Süt Kurumu Genel Müdürü Kasım Piral, sözleşmeli alım modellerinin üreticiler için olduğu kadar kurumsal açıdan da avantajları olduğunu söyledi. 2016 yılında sözleşmeli besicilik modelini daha da geliştireceklerini ifade eden ESK Genel Müdürü Piral,

BESİCİLERİMİZİN DAHA ÇOK PARA KAZANMASINI İSTİYORUZ

“Son yıllarda besicilerimizin büyük ilgi gösterdiği sözleşmeli besicilik modelini daha geniş kitlelere yaygınlaştırmayı hedefliyoruz. Besicilerimize fiyat ve pazar garantisi sunan bu modeli daha etkin hale getirecek şekilde geliştireceğiz. Et ve Süt Kurumu ile sözleşme imzalayan besicilerimizin daha çok para kazanmasını ve daha planlı bir şekilde üretim yapmasını istiyoruz. Ayrıca 2015 yılında ilk kez başlattığımız ve bugüne kadar büyük mesafe aldığımız küçükbaş hayvancılıkta sözleşmeli besicilik uygulamasını ağırlık vererek sürdüreceğiz. Halkımızın kırmızı et ihtiyacının küçükbaş eti tüketiminden de karşılanması sektör açısından önem taşımaktadır. Bakanlığımızın önemsediği küçükbaş üretimin arttırılması ve küçükbaş tüketiminin yaygınlaştırılmasına yönelik çalışmalarımızı sürdürüyoruz." dedi.

Kurban bayramı sonrası yurt içi piyasaların değerlendirildiği Kurum Koordinasyon Toplantısında, 2016 yılı fiyat ve alım politikaları, hizmet içi eğitim programları, 2016 yılı fiyat ve alım politikaları, pazarlama stratejileri, aylık dönemsel faaliyet raporları, iş sağlığı ve güvenliği, franchising ve kurum mağazalarının pazarlama konuları ele alındı.

YORUM EKLE
YORUMLAR
zemin hazırlığı
zemin hazırlığı - 6 yıl Önce

herzamanteşvik ve projelerzenginlere vegüçlüdentaraf niyeböyleoluyor kırsaldaki köylüve alttabakadakihayvan cılarniyeyararlanamıyor.

- 6 yıl Önce

Bence köylerdeki insanların da yararlanması lazım

Alt tabaka koylu
Alt tabaka koylu - 6 yıl Önce

Evet boyle projeler hep zenginden yana küçük capta hayvancilikla ugrasana yok yap kucuk hayvancilarada böyle tesvikler ama yoook zengin birazdaha yükünü tutsun.

sözleşmeli besici olmak
sözleşmeli besici olmak - 6 yıl Önce

orta boy sözleşmeli besici olmak için ne gibi şartlar aranıyor

Desdet
Desdet - 6 yıl Önce

Küçük ve orta çapta besicilerede destek olunda ülkemizde besicimizde halkımızda kazançlı çıksın

yapalım dedikde ne oldu
yapalım dedikde ne oldu - 6 yıl Önce

Ben baş vurdum onay çıkmadı yukarda arkadaşın söyledigi gibi zengine onaylanır bizimde ödedigimiz proje paraları boşa gider sonrada bahane üstüne bahane.

hayvancılık
hayvancılık - 6 yıl Önce

arazi var ekip biçiyoruz mahsülde iyi ot yonca bol hayvan yok alım gücüde yok iki yıldır et ve balık kuru mundan bir haberde yok

banner151