Sivas’ta hayvan hastalıkları anlatıldı

Sivas Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü, Milli Tarım Projesi Hayvancılık Destekleme Modeli, Hayvan Hastalıkları ile Mücadele ve Hayvan Hareketleri Genelgesi kapsamında, merkez köy ve mahalle muhtarlarına bilgilendirme toplantısı düzenledi.

Sivas’ta hayvan hastalıkları anlatıldı
banner200

Sivas Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğünde düzenlenen toplantıda, Milli Tarım Projesi Hayvancılık Destekleme Modeli, Hayvan Hastalıkları ile Mücadele ve Hayvan Hareketleri Genelgesi kapsamında, merkez köy ve mahalle muhtarlarına bilgilendirme yapıldı. Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Seyit Yıldız, “Hayvan Hastalıkları ile Mücadele ve Hayvan Hareketleri kontrolü kapsamında yayınlanan genelgeye göre hayvanların kayıt altına alınması hastalıkların teşhis ve tedavisinde özellikle şap hastalığı yönünden önem arz etmektedir. İlimizde hayvan tanımlanmasında kullanılan küpeleme iş ve işlemleri bu yılda özelleştirilmiştir. Şap aşılama programına ise bu toplantıyla başlanılacaktır.

Sizlerden istediğimiz köyünüze gelen mesai arkadaşlarımızın yaptığı çalışmaları etkin ve hızlı bir şekilde yürütebilmesi adına yardımcı olmanız, yetiştiricilerimizi bu kampanya hakkında bilgilendirmenizdir. Bildiğiniz üzere bu kayıt altına alma işleminin ve aşılamanın yapılıp yapılmamasına bağlı olarak yıl içinde desteklemeler ödenmektedir. Mağduriyetler yaşanmaması için dikkatli olunması önem arz etmektedir" ifadelerini kullandı.

Toplantı yapılan soru cevap bölümünün ardından sona erdi.

Kaynak: Sivas Tarım İl Müdürlüğü

YORUM EKLE
banner151

banner251